Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Как се справяте с калта?

  1. #1

    Default Как се справяте с калта?

    Писна ми да гледам колата като окаляно прасе и ми писна още на следващия ден след миене да е кална. Това непрекъснато клепане с пясък и прецаква боята. Някой слагал ли е калобрани? Те пък сигурно, ще я загрозят и са хепи соц, като на Жигула, заради което и Алфа Ромео оригинално не предлага такива. Макар че за Жулиета-та са пуснали някакви неоригинални:

    Облепване с фолио? Колко струва? Колко трае преди да почне да се разлепва или да жълтее?
    И друго - каква задна чистачка ползвате? Смених перото на моята, а някак като че ли камо маже, без да чисти. Като че ли не натиска лъка в средата достатъчно. Тия в Кауфланд струват ли?
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  2. #2

    Default

    В Кауфланд нищо не струва. Колкото до останалото - иди да живееш в цивилизована страна. И аз искам, ама няма

  3. #3
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    колата са мие само за прегледа
    JTDm 170+

  4. #4
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ако чистачката е здрава, сложи и перо отнякоя по качествена чистачка и ще започне да чисти!

    А калобраните просто не желая да ги коментирам....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #5

    Default

    Тогава фолио? Не може да се мие само за прегледа, обичам я чиста, а в София прилича на окалян шопар на второто излизане.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  6. #6

    Default

    На второто?
    Или на втората улица в тая кочина дето живеем

  7. #7
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Колега разбирамте напълно......................аз като си дойда в бегето еле пак зимата си мия колата всеки ден,тука зиме лете я мия един път в месеца даже и това е много............................Ако чистачката ти маже пробвай с друга,макарче едва ли е от самата чистачка,най-вероятно механизма на чистачката ти се е прецакал и не може да я притисне хубаво към стъклото,пробвай с друга чистачка ако и тя маже значи е механизма.За другото незнам къде живееш в къща или в апартамент,но ако имаш възможност си купи една от тия четки където са в боксовете за миене,закачи и един маркуч и си я мий пред вас.Бащата на времето си беше купил такава и си миеше всеки ден ладата с нея пред нас.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  8. #8
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Колега разбирамте напълно......................аз като си дойда в бегето еле пак зимата си мия колата всеки ден,тука зиме лете я мия един път в месеца даже и това е много............................Ако чистачката ти маже пробвай с друга,макарче едва ли е от самата чистачка,най-вероятно механизма на чистачката ти се е прецакал и не може да я притисне хубаво към стъклото,пробвай с друга чистачка ако и тя маже значи е механизма.За другото незнам къде живееш в къща или в апартамент,но ако имаш възможност си купи една от тия четки където са в боксовете за миене,закачи и един маркуч и си я мий пред вас.Бащата на времето си беше купил такава и си миеше всеки ден ладата с нея пред нас.
    Само като си представих всички шопи наизлезли с по един маркуч,ми се прииска да видя физиономията на г-жа Фандъкова,и задължително да гледам новините от 19.00
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  9. #9
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Калобраните няма да има много файда от тях,миене му е майката и фолиране на цялата кола което не е хич евтино. В нета има няколко фирми които се занимават професионално.
    Сещам се и за някакви мазила с нано нещо си които не позволяваха на калта да се задържи по колата,но какъв е ефекта върху боята незнам? Няма отърване.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  10. #10
    започва да се пристрастява SnapLackOfTraction's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    75

    Default

    Мръсни са ни улиците и прашни, аз моята на открито в двор я държа, поне на 15 метра от улицата е, 2 дена да я оставя след мивка и огромен слой прах има. То за това на всеки ъгъл автомивка, като според квартала комплексното в София върви от 8-9 до 25+ лв.(което е абсурдно) за лек автомобил.

    Но и все пак си мисля, че не е толкова страшно положението, ако е хубаво времето и поне 3 седмици може да се мине.
    Last edited by SnapLackOfTraction; 14-03-2016 at 16:36.
    '05 Alfa 147 1.9JTD 115hp

  11. #11
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Само като си представих всички шопи наизлезли с по един маркуч,ми се прииска да видя физиономията на г-жа Фандъкова,и задължително да гледам новините от 19.00




    Няма да излязат споко.........................той българина си е мързелив като цяло.......................ако има пари ще я оставя в някоя автомивка да му е мият други......................ако няма, си гледа мача и ще си пие ракията......................нема ти хукни с маркуча от 7-ия етаж споко

    ---------- Post added at 19:41 ---------- Previous post was at 19:40 ----------

    Quote Originally Posted by SnapLackOfTraction View Post
    Мръсни са ни улиците и прашни, аз моята на открито в двор я държа, поне на 15 метра от улицата е, 2 дена да я оставя след мивка и огромен слой прах има. То за това на всеки ъгъл автомивка, като според квартала комплексното в София върви от 8-9 до 25+ лв.(което е абсурдно) за лек автомобил.

    Но и все пак си мисля, че не е толкова страшно положението, ако е хубаво времето и поне 3 седмици може да се мине.



    Начи на следващата сбирка ще ви вода на автомовика да ви напрая показно как се мие кола за 2лв Кви са тия цени бе батко................................. аз за 25 лв ще измия един паркинг с коли
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Калобраните бранят задния а не теб.
    По въпроса с авто-миенето.....
    Имам си едно специално джобче на панталона, в което си събирам монети от по 1 лев.
    Като отида на автомивка (до Кауфланд в Дружба-2), миенето ми струва точно 5 лв +5 минути.
    1 омокряне, 2 четки с топла пяна и 2 изплаквания. Крайният резултат е повече от добър.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    започва да се пристрастява NINONENO's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    52

    Default re

    Всяка седмица по 3 пъти на Екото на водостуйката,ама белисимата винаги ми е чиста!
    ALFA ROMEO 156 1,9 JTD (932B2) 77kW 105hp+++

  14. #14

    Default

    Ама на мен миенето в нас не ми е проблем, пускам помпата в кладенеца и мога да я джамбуркам и 2 часа ако искам. Проблемът е, че не искам да я мокря през ден, не искам песъкоструйката от гумите да жули непрекъснато праговете и задната броня. Понеже така отива боята на кино и излиза ръждата на праговете. Не съм съвсем сигурен, че калобраните не вършат работа, понеже колата е така направена, че гумите се подават доста точно в квадранта, в който лепят по купето. А калобраните затварят точно този квадрант. Въпросът е, че ще се загрози сериозно вероятно, а и трябва да се дупчи ламарината за рапидки, което неминуемо ще доведе до ръжда. Облепването знам че има до 5 години гаранция, ама като знам и нашето Слънце как жули тука, току виж някой даде 1К за тоя презерватив и той вземе че изгори на третата година. А и като виждам фолиото по автобусите как се свива и отлепва по краищата и как изглежат след като им го свалят за няма и няколко месеца... не са цвете за мирисане и фолиата. А не върви да караш мръсна красавица.
    Голяма кочина е тая територия!
    Last edited by novice; 14-03-2016 at 21:00.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  15. #15
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Ама на мен миенето в нас не ми е проблем, пускам помпата в кладенеца и мога да я джамбуркам и 2 часа ако искам. Проблемът е, че не искам да я мокря през ден, не искам песъкоструйката от гумите да жули непрекъснато праговете и задната броня. Понеже така отива боята на кино и излиза ръждата на праговете. Не съм съвсем сигурен, че калобраните не вършат работа, понеже колата е така направена, че гумите се подават доста точно в квадранта, в който лепят по купето. А калобраните затварят точно този квадрант. Въпросът е, че ще се загрози сериозно вероятно, а и трябва да се дупчи ламарината за рапидки, което неминуемо ще доведе до ръжда. Облепването знам че има до 5 години гаранция, ама като знам и нашето Слънце как жули тука, току виж някой даде 1К за тоя презерватив и той вземе че изгори на третата година. А и като виждам фолиото по автобусите как се свива и отлепва по краищата и как изглежат след като им го свалят за няма и няколко месеца... не са цвете за мирисане и фолиата. А не върви да караш мръсна красавица.
    Голяма кочина е тая територия!
    Добре,че не си тук в Италия.Чувал ли си за кален дъжд тук вали такъв.Като засъхнат капките след дъжда цялата кола става на кални петна !
    Иначе има за теб измислено ето
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •