Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: 156 1.9 jtd в авариен режим

  1. #1
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Default 156 1.9 jtd в авариен режим

    Здравейте колеги,имаше подобна тема в която така или иначе не се установи причината за проблема!Така ,че ще ви позанимавам и аз.
    И така :колата върви и плавно ускорява без никакъв проблем но при опит да изпреваря при по -рязко подаване на газ светва чека около 3000 оборота след което педала на газта спира да функционира докато не падне под 2000 оборота.Гледам грешките през AlfaOBDII на телефона и ми излиза :Пренадуване на турбина и EGR


    Проверих вакумчетата на селеноида- наред са, пробвах с уста акуатора- лосчето се движи добре,четох във форума ,че може да е от грешка на дебитомера (карам с пиербург) - слижих старият бошов - тествах и отново Турбината пренадува и пвлиза в авариен режим! Само че вместо гешка ЕГР ми излезе нова грешка -Разходомер ( което го разбирам донякъде не се е адаптирала към новият дебитомер)
    Днес смених селеноида защото се съмнявах, че щом вакумчетата са наред може пък той да не отваря и затова не разтоварва турбината и ефекта е следният:
    -светна ми чека но колата не влезе в авариен режим на 5000 оборота чека изгасна и педала на газта продължи да функционира.
    Отчетените грешки пак са пренадуване турбина и разходомер.
    Мисля да върна обратно дебитомера и да почистя ЕГР но ще е като спре да вали.А до тогава очаквам съвети и идей от вас!
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by jzonkom View Post
    Здравейте колеги,имаше подобна тема в която така или иначе не се установи причината за проблема!Така ,че ще ви позанимавам и аз.
    И така :колата върви и плавно ускорява без никакъв проблем но при опит да изпреваря при по -рязко подаване на газ светва чека около 3000 оборота след което педала на газта спира да функционира докато не падне под 2000 оборота.Гледам грешките през AlfaOBDII на телефона и ми излиза :Пренадуване на турбина и EGR


    Проверих вакумчетата на селеноида- наред са, пробвах с уста акуатора- лосчето се движи добре,четох във форума ,че може да е от грешка на дебитомера (карам с пиербург) - слижих старият бошов - тествах и отново Турбината пренадува и пвлиза в авариен режим! Само че вместо гешка ЕГР ми излезе нова грешка -Разходомер ( което го разбирам донякъде не се е адаптирала към новият дебитомер)
    Днес смених селеноида защото се съмнявах, че щом вакумчетата са наред може пък той да не отваря и затова не разтоварва турбината и ефекта е следният:
    -светна ми чека но колата не влезе в авариен режим на 5000 оборота чека изгасна и педала на газта продължи да функционира.
    Отчетените грешки пак са пренадуване турбина и разходомер.
    Мисля да върна обратно дебитомера и да почистя ЕГР но ще е като спре да вали.А до тогава очаквам съвети и идей от вас!
    Какви са тия 5000 оборота тва е дизел ! Не ви разбирам как ги карате тия коли
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3

    Default

    Стигаш до около 4800 при 16V

  4. #4
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Default

    Просто тествах- това е за момент. Иначе единствено на магистралата вдогам малко над 140 км/ч
    Рядко я фиркам, защото рядко пътувам сам а и си пазя колицата но ето на разболя се!
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  5. #5
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Стигаш до около 4800 при 16V
    Абе не знам ,но аз понякога когато изпреварвам я изрязвам на втора до 3200-3500 об. преди да включа 3-та и ме се струва,че ще излязат буталата
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #6

    Default

    Няма, но ти пада въртящият момент

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    И какво толкова ви смутиха тези обороти? Пък и не знаем с какъв "чип" е колата.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    И какво толкова ви смутиха тези обороти? Пък и не знаем с какъв "чип" е колата.
    Чипосаха я от Блек Енджълс но не знам подробности.
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Нищо им няма на оборотите, това да не е Икарус. А колега щом ти е болна колата заведи я на доктор. Така с гадаене и проба-грешка рядко става
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #10

    Default

    Един въпрос - това е 8V, а не 16V. Много ми е интересно как са направили пълненето при по-малък отвор за вход на горивото, за изход на изгорялото. Това са цели 1000 оборота над максималното за този двигател определено от производителя

  11. #11
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Default

    Вие ме закопахте! Обортомера е до 6000 оборота! Защо са го сложили ако максимално допустимото е 4000?
    На 4-та предавка на 5000 об. Километража показваше 160 км/ч.
    И не виждам каква общо имат дпстигналите за момент обороти с проблема за който питам?
    И още нещо: днес я покарах, ускорява добре, не светва чека но въпреки това отчита грешка- пренадуване.
    Last edited by jzonkom; 25-03-2016 at 21:40.
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  12. #12
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by jzonkom View Post
    Вие ме закопахте! Обортомера е до 6000 оборота! Защо са го сложили ако максимално допустимото е 4000?
    На 4-та предавка на 5000 об. Километража показваше 160 км/ч.
    И не виждам каква общо имат дпстигналите за момент обороти с проблема за който питам?
    И още нещо: днес я покарах, ускорява добре, не светва чека но въпреки това отчита грешка- пренадуване.
    Да ама е в червената зона ! Нали виждаш ,че след 4500 влиза в червено не препоръчително ! Но иначе ти може и 7000 об. да и набиеш.Но после ще питаш тук що каляската не върви както и между другото вече го правиш ! Но между другото сте ми ясни....с______ията няма граници !
    P.S
    Знам,че за горното ще бъда разпънат на кръста но се ядосвам много.Не може на 15+ годишната кошница да и бичиш оборотите до 5000 и после да питаш що така ми святка чека.Но важното да е чипосана ,че после е друго като идеш на хоремака да се хвалиш че бараката е 200 коня +
    И какво си тествал,че не мога да схвана нещо ?
    Last edited by eproHD; 25-03-2016 at 22:45.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    цитат - Вие ме закопахте! Обортомера е до 6000 оборота! Защо са го сложили ако максимално допустимото е 4000?

    Ами то и на Лада пише 200 км. ама не означава, че може да ги вдигне
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V

  14. #14

    Default

    Не ние, ти сам с тия ремапи

  15. #15
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Колеги само глупости сте написали ! Аз карам 156 1.9 jtd 115 каквато предполагам, че е и на колегата 250 000 е и само аз съм ги навъртял, поддържам я както си трябва и от както е минала разработкага я карам както според вас е душманско и нама да изкара и 50 000 км ! Това ме навежда към мисълта, че трябва да не си копувате коли пред разпад, и да ги мислите за по на 200 000к.м ! На колегата мога да кажа поддържай си колата и си я карай както ти е кеф!

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •