Results 1 to 3 of 3

Thread: Странен проблем с лостчето за фаровете

  1. #1

    Default Странен проблем с лостчето за фаровете

    Здравейте, колеги,

    току що ми се случи нещо доста странно. Качих се в колата, запалих и забелязах, че нямам фарове (алфа 156 преди фейс). Бутнах лостчето напред и едновременно с дългите светнаха и късите?! Върнах лостчето и пак само габарити. Дръпнах го към мен да присветна дълги и нищо. Дръпнах по-силно и дългите светнаха. Сега положението е следното: трябва да дърпам силно към мен, за да присветнат дългите, а за да имам фаровете трябва да придържам лостчето леко бутнато напред. Пусна ли го да застане в покой, фаровете изчезват

    Утре ми предстои пътуване, така че ще се занимавам с това когато се върна, но бих искал тогава вече да имам идея какво да правя. С миналата кола имах такъв проблем, но тогава беше от клемореда и нямах и габарити. Сменя ли се това лостче, има ли възможност проблемът да е някъде другаде, изобщо всякакви мнения и препоръки са добре дошли

    Благодаря ви предварително и лека вечер!

  2. #2
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Имам съл такъв проблем при браво и беше от конзолата с лостчетата, вътре са едни оластинки и бяха нагорели, пробвай първо проверка на всички бушони!
    156 Sportwagon 02'

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Лостчето е дало фира. Ако можеш, пробвай да го разглобиш и да видиш подлежи ли на ремонт, иначе - ново.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •