Results 1 to 10 of 10

Thread: Водни съединения

  1. #1
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default Водни съединения

    Здравейте! Пиша в класическия раздел, макар мойта 155-чка да не се класира в тая категория все още. Обаче явно е достатъчно стара, за да не могат да се намират някои части. Въпросът ми е конкретно за водните съединения. Как се справяте с проблема замяна на водно съединение, което не може да се намери оригинално или афтърмаркет? Пригаждане и кърпеж със съединения от друг модел или универсални? Силиконови маркучи (от онези като за турбото)? Или има в БГ някъде някоя фирма, която може да ги прави по поръчка?

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Колега, като начало свали маркуча който ти трябва и с него за мостра иди в някой магазин. Преди години за Фиат Купе-то си намерих единия малкуч към радиатора в магазин за "съветски" автомобили. Важното е да им се занимава или да те оставят да си ровиш. Може и със силиконови маркучи да го направиш, но има някои тънкости. Пробвай първо да намериш гумен.
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Колега, като начало свали маркуча който ти трябва и с него за мостра иди в някой магазин. Преди години за Фиат Купе-то си намерих единия малкуч към радиатора в магазин за "съветски" автомобили. Важното е да им се занимава или да те оставят да си ровиш. Може и със силиконови маркучи да го направиш, но има някои тънкости. Пробвай първо да намериш гумен.
    Благодаря ти, колега, за отговора. Точно на твоя тема попаднах като ползвах търсачката. Относно намирането в магазин-обадил съм се в повечето големи вериги (Тех-ко, Ауто плюс и т.н.) не могат да ми ги поръчат тези маркучи, които ми трябват. Действително останах изненадат от едно магазинче тука в Търново, към което всички ме насочваха, но аз скептично го оставих за накрая. И не щеш ли, там успях да намеря в наличност 3 от 5-те маркуча, които ми трябват. Обаче двата големи ги нямат и не могат да ги поръчат. Та вече наистина се удря на камък. За силиконовите каква е тънкостта? Мене най-много ме е страх да не попадна на някое менте и да не вземе да се раздува, че дочух едни такива неща. Другото, което четох за тях е, че малко трудно се стягат май и имат склонност да сълзят

  4. #4
    Простак Рацер tuxgt's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    574

    Default

    Аз лош силиконов не съм видял, а съм взимал евтини също Комбинирай силиконови колена + неръждавейка или алумин ако трябва. Вярно не е стандартно, но говорим за спасяване на ситуация.
    2 x 75TS / 75TS / 75 1.8ie / Berlina 1750 / 90v6 / 75v6 / 75 1.8carb



  5. #5
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    За да имаш успех в намирането на нови маркучи в магазин не трябва да звъниш по телефона в големите вериги. Трябва да отидеш на място в някое малко магазинче като това, което споменаваш. Трябва ти човек, на който му се занимава да ровите в маркучите, които има налични. Ако намериш човек в Евро07 например, който да му се занимава съм сигурен, че ще имаш успех.
    За силиконовите маркучи, като цяло са по корави и ти трябват хубави скоби за тях. Обикновено където продават такива маркучи имат и скоби за тях. При тези хора, от които пазарувам аз има и втулки за снаждане.
    Важно е маркучите да не са под напрежение, да не се опъват или опират.
    Качи снимки на двата маркуча, които ти трябват с диаметрите от двете страни.
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #6
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Едното, което ми трябва е това:

    Оригинален номер 60556561, номер на Malo 76351A
    Широкият край е ~38 мм, тънкият ~30мм. Дължината трябва да я измеря допълнително. Другият е този:

    Оригинален №60556562, Malo № 7633A
    Диаметърът му е ~35 мм навсякъде. Диаметрите ги пиша приблизително, защото ги меря по маркуча, а той е малко раздут вероятно. В интерес на истината тоя втория маркуч, който се явява горен от термостата към радиатора, го смених с две коленца от тука: http://www.dbk-dimitrov.com/%D0%BC%D...B5%D0%BD%D0%B0 и снадени с втулка и стана горе-долу добре, но са малко мекички тия коленца.

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Едното, което ми трябва е това:

    Оригинален номер 60556561, номер на Malo 76351A
    Широкият край е ~38 мм, тънкият ~30мм. Дължината трябва да я измеря допълнително. Другият е този:

    Оригинален №60556562, Malo № 7633A
    Диаметърът му е ~35 мм навсякъде. Диаметрите ги пиша приблизително, защото ги меря по маркуча, а той е малко раздут вероятно. В интерес на истината тоя втория маркуч, който се явява горен от термостата към радиатора, го смених с две коленца от тука: http://www.dbk-dimitrov.com/%D0%BC%D...B5%D0%BD%D0%B0 и снадени с втулка и стана горе-долу добре, но са малко мекички тия коленца.
    Питах тук могат ли да ти ги доставят защото ги предлагат !

    http://www.autodirect.bg/index.php?r...uct_id=3239448

    http://www.autodirect.bg/index.php?r...uct_id=3239446
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Евро07 внасят Мало и аз от там съм купувал за Алфетата ми.

    Ако попаднеш на отзивчив продавач може да ти поръча необходимото.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  9. #9
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Аз така в Евро-то съм поръчвал гумени карета Акрон за 75та. Но поръчката я бавиха близо 6 месеца.
    Alfa Romeo 75 24V

  10. #10
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Питах тук могат ли да ти ги доставят защото ги предлагат !

    http://www.autodirect.bg/index.php?r...uct_id=3239448

    http://www.autodirect.bg/index.php?r...uct_id=3239446
    Благодаря!
    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Евро07 внасят Мало и аз от там съм купувал за Алфетата ми.

    Ако попаднеш на отзивчив продавач може да ти поръча необходимото.
    Благодаря, Еврото пък съвсем ги бях отписал

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •