Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Проблем, колата не пали! 2,4JTD

  1. #1

    Default Проблем, колата не пали! 2,4JTD

    Здравейте,
    получи се едни проблем с моята алфа ромео 156 2,4ЖТД 136к.с., спря да пали. Не беше палена от 5-6 месеца и вчера запали веднага без да се замисли, после я прекарах до другия ми гараж да я измия (само отвън) без никакъв проблем. После запалва, работи 1-2 секунди и изгасва. Откакво може да е, че не мога да я закарам за диагностика. Никога досега не ми е правила проблем миличката ама сега ме предаде. Ако може и да ми дадете съвет ако знаете къде в Плевен има хубав сервиз (където да разбират от Алфи) поне да я издърпам до там.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD `00

  2. #2
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Само не ходи в Италбулком...............................то в Плевен хубав сервиз трудна работа еле пък за алфи.........................аз си карах мойта като влизаш от Буковлък,мисля че след първото кръгово в дясно се падаше сервиз на Бош.Питай за Вальо,той е един дребен възрастен човек с очила ще ти свърши работа,но отваряй си ушите на осемнайсе че като на всякъде гледат да ти подменат половината двигател.Ако го няма Вальо и другите ще ти свършат работа,но не бързай много много да я караш където и да било,нека се изкажат и другите колеги да се знае първо горе долу къде може да е проблема.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  3. #3
    започва да се пристрастява djaraliiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    70

    Default

    Пробва ли да я запалиш после на студено? Иначе може да погледнеш датчика на коляновия вал..
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115h.p.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Русе
    Posts
    43

    Default

    Възможно ли е нещо с нафтата да е станало и горивния филтър от времето?

  5. #5

    Default

    Смени филтъра, отвори резервоара и почисти помпата там. Но най добре си е и да подключиш комп за диагностика

  6. #6

    Default

    Тя колата не е згрявала, четох из форума за датчика на коляновия вал, но мисля, че не е от него. Незнам дали е важно, но смених акумулатора и батерията на ключа. Почвам да си мисля дали не е проблем нещо в имобилайзера, но сега неще и да запали дори.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD `00

  7. #7

    Default

    Ако беше в имото щеше да ти свети ключът на таблото

  8. #8
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Колега източи я тая нафта,и си налей нова.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Свали датчикът за високо налягане и го почисти. Продухай системата след филтъра, а филтърът го смени.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10

    Default

    Тази сутрин се пробвах да махна помпата от резервоара, но не мога да я отвия . А само да попитам старата батерия е 75 с 640 стартов ток, а новата е 72 с 680 стартов ток, добре ли е или са ме излъгали в магазина. Също така като върти от едната дюза се чува като фъскане и даже се усеща на ръката, да не е от дюзите? Най-вече ме е яд, че както беше перфектна така от седене май се повреди((((.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD `00

  11. #11
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Акумулаторът е добър.Причини да не запали много.Записва ли някакви грешки?
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  12. #12

    Default

    Това, че фъска е зле. А дали е само една. Свети ли ти чекът?

  13. #13

    Default

    Само една е, само около нея има черно, не свети дюзичката на таблото и незнам сега какво да правя. Утре ще взема нов филтър. Лошото е, че не мога да запаля да я закарам на диагностика и не знам даже каде в Плевен да я издърпам дотам . Единствено установих, че трябва да се карат колите , а не да стоят по гаражите.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD `00

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Русе
    Posts
    43

    Default

    Ти вземи нов филтър, но и сякаш вземи налей хубава нафта, не знам като ги омесиш може да е по-добре, отколкото със старата само.

  15. #15
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Ако си в плевен аз ще ти пусна диагностика не е проблем.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •