Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: За какво служи маркуча

  1. #16
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by MoT View Post
    Мерси колеги!До тук добре, но при мен този маркуч е запшен и въпросната кутия липсва.Проблем ли е като е запушен?
    Не е проблем, но ще е по-шумна турбината.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Апострофирам те, защото говориш глупости.
    Първо - този маркуч няма общо с разтоварването на турбината, защото е на входа ѝ. Обикновено ако има нужда от разтоварване, то блоу-оф-а обикновено се намира на изхода на турбината.
    Второ - Турбина се разтоварва след като има дроселиране на двигателя. В случая няма никакво динамично дроселиране на този двигател. Дросела при този двигател служи единствено и само за мекото му гаснене.
    Трето - както колегата каза, въпросното разклонение от маркуча служи за свръзка на резонаторния обем към смукателния тракт.
    Четвърто - лично аз се съмнявам, че знаеш по принцип идеята на въпросния резонатор.
    Пето - хайде сега в нета да четеш, за да се образоваш.
    Шесто - сигурен съм, че и сега нашата комуникация минава по КАН. Нали все тая дали използваме точен протокол. Важна е комуникацията.
    Седмо - прекалено си надменен, за да признаеш, че грешиш, за това по принцип не ти пиша, а просто ми създава удоволствие да те апострофирам.
    Хайде лека.
    А да попитам, щот не знам. На тръбата за въздуха има резонатор, след дебитомера. Знам, че дизелът няма дроселиране, но я ми обясни след като си надул с турбината 2.5 бара и отнемеш рязко газта, къде отива всичкия този въздух веднага? Не можеш с един такт да проветриш цилиндрите. И защо през дупчицата на филтъра отдолу духа, а не смуче?

    ---------- Post added at 11:41 ---------- Previous post was at 11:40 ----------

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Тоя въпрос за изпит ли е, или по темата. Ти ме изпитваш мен??? И от къв зор?

    ---------- Post added at 16:30 ---------- Previous post was at 16:26 ----------



    Дай пример, обясни защо се случва така и как всъщност се случва, при условие, че дизела не дроселира постъпващия въздух в мотора, за да си докара празен ход.
    Не те изпитвам, просто те питам

  3. #18
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    А да попитам, щот не знам. На тръбата за въздуха има резонатор, след дебитомера. Знам, че дизелът няма дроселиране, но я ми обясни след като си надул с турбината 2.5 бара и отнемеш рязко газта, къде отива всичкия този въздух веднага? Не можеш с един такт да проветриш цилиндрите. И защо през дупчицата на филтъра отдолу духа, а не смуче?
    Щом питаш този въпрос, значи въобще си нямаш идея що е то качествено регулиране, което означава, че въобще си нямаш идея как работи дизеловия двигател.
    Ей за това говоря, че все гледаш да си с единия крак в разговора, а въобще си нямаш идея за какво се говори реално.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Щом питаш този въпрос, значи въобще си нямаш идея що е то качествено регулиране, което означава, че въобще си нямаш идея как работи дизеловия двигател.
    Ей за това говоря, че все гледаш да си с единия крак в разговора, а въобще си нямаш идея за какво се говори реално.
    Обясни де

  5. #20
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Обясни де
    След поредната глупост:
    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Хора, термометъра не показва температурата на циркулиращия във вътрешния кръг антифриз.
    И още по-малоумния ти опит за измъкване:
    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Датчикът е поставен така, че се получава , че мери повече температурата на външния кръг
    Не мисля да пробвам.
    Вижда се, че говориш глупости, а реално проблема не е в глупостите по принцип, а се изразява в това, че дори нямаш смелостта да си признаеш, че си казал поредната глупост.
    За това ще те контрирам на всяка твоя глупост без да се обяснявам, защото при теб обясненията са безсмислени.
    Хайде със здраве.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    След поредната глупост:

    И още по-малоумния ти опит за измъкване:

    Не мисля да пробвам.
    Вижда се, че говориш глупости, а реално проблема не е в глупостите по принцип, а се изразява в това, че дори нямаш смелостта да си признаеш, че си казал поредната глупост.
    За това ще те контрирам на всяка твоя глупост без да се обяснявам, защото при теб обясненията са безсмислени.
    Хайде със здраве.
    Знаеш ли, явно нямаш много "пациенти" в сервиза ти, та си търсиш с кого да се заяждаш. И понеже не можеш да обясниш нещо затова продължаваш.
    Аз просто те попитах като многознаеш специалист - как работи и защо от дупката отдолу на филтърната кутия духа, а не смуче

  7. #22
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Аз нищо не разбирам от двигатели и разни такива, но някои няма ли да обясни най-накрая какво се случва там с разтоварвания и тн при дизелите...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •