Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62

Thread: Въпроси относно Alfa Romeo 156

  1. #1
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default Въпроси относно Alfa Romeo 156

    Здравейте, нов съм във форума и се надявам да получа някои разяснения покрай Алфата, към която съм се насочил.

    Решил съм първата ми кола да е AR 156 (дизел). Разходих се из доста родни форуми преди да дойда тук и изчетох много противоречиви мнения не само за този модел, но и за марката като цяло. Затова реших да се допитам до Вас за основните работи.

    Едно от малкото неща, за които хората бяха на едно мнение е, че предниците конкретно на 156 са им слабо звено и се трошат лесно, ремонтът им бил скъп. На второ място ме интересуват детайли около самия мотор - насочил съм се към 1.9 JTD, и тъй като има доста разновидности, не знам кой е най-удачният - този със 105 или със 115hp? Имате ли наблюдения как са като разход и поддръжка? Не съм имал никакъв досег с тази марка, затова всякакви по-изчерпателни коментари биха били от полза. Съжалявам, ако темата по някакъв начин нарушава правилата, разгледах и останалите налични преди да пусна моята, но това, което видях беше от преди 5-10 години.
    Last edited by sollider; 17-03-2016 at 19:41.

  2. #2

    Default

    здрасти 1.9 (115 магарета) е мн сполучлив мотор....да вярно предниците са с една идея по слаби .....но и т'ва донякъде не е вярно...чак пък скъп да е ремонта...може но ако го сравниш с на дядо ладата...пък и по на нашите пътища и на танка веригите падат т'ва е форум на Алфа тука слаба приказка няма да чуеш...все едно от БМВ форума да си признае че не му върви бавареца
    като цяло мн добре си се насочил но внимаваи че има мн калпави екземпляри по пазара

  3. #3
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Като цялo 1.9JTD моторите, които се монтират и на Fiat и Lancia и др. са много здрави мотори стига да им сменяш консумативите навреме. Главната разлика между 105 и 115 е че 105 е с нормална турбина без променлива геометрия и евентуално турбината не се прецаква толкова бързо, което е относително. Слагаш си хубво масло и си караш без проблеми. Иначе за ходовата част, това с носачите е мит за мен. Сменяш ATE или TRW хубави носачи и издържат колкото и на всяка друга кола, просто поречето хора се оплакват, че е по-скъпо, защото шарнирите не се свалят, а трябва да вземеш нов носач и минаваш с 70 лв место с 15 за шарнир, но да ти кажа с новия носач идват и нови тампони, а ако трябва да си ги купиш и набиеш сам тези тампони ще ти излезе пак толкова, така че е относителна работа. Иначе като цяло не е скъпа за подръжка, горе-долу колкото Фиат. Като цяло има кахъри и някои неща, които се правят кофти, но всяка кола си има такива, така че колата си заслужава във всеки параграф, няма да съжаляваш.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  4. #4

    Default

    Айде, почна се !!!

    Мятай се на 156-ца 1.9JTD 115ps, без забележка е. След чипване става 150ps и набира като Юрофайтър при форсаж!!!
    Last edited by dansguardian; 17-03-2016 at 18:31.

  5. #5
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Важното е да не слагаш бюджетни части. Сложих такива като я взех и не изкараха дълго.
    Преди нова година смених горните носачи на моето JTD със по-скъпи,за жалост забравих марката. Засега минах 2000 км.без проблемно. Обикновенно скърцат,но тези които ми монтираха грам не ги чувам и е наслада шофирането без излишно скърцане. Долните са ми бюджетни и им навъртях вече над 30к без никакви ядове. Има много форумни сервизи които ще ти оправят колата,всеки е доволен от едни и разочарован от други.
    Колата е неманеврена,това мен ме побърква,но пък поведението на пътя е добро,волана е доста директен. Моето JTD e 1.9 105hp. Надавам си му газта колкото може и това е. Всичко е късмет.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #6
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Що пък да не е маневрена.................?Не само че е маневрена ами си е направо с директно управление.В същото време и удобна за дълги пътувания.Това са моите лични впечатления,и единствените причини поради които пак ще си взема алфа 156 някой ден
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  7. #7
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Благодаря на всички отзовали се. Алфите винаги са ми били доста привлекателни коли, а сега моделите, които преди години съм ги гледал само по снимки, са паднали до приемливи цени. Специално дизелите на 156 вървят от 1500 до към 2000, тук там и за 2500 се намират. А колата е доста прилична не само отвън, но и отвътре. Салонът изглежда страхотно, таблото също, освен това малко коли в този ценови клас имат и климатроници. Просто се чудя защо предвид всичкия този лукс вървят на толкова ниска цена и затова реших да задълбая малко по-навътре.

    Та, обобщението е, че 1.9 JTD 115ps е най-добрият избор при дизеловите алфи, а това със скъпата поддръжка и слабата предница е мит. В такъв случай при по-внимателен оглед (ще взема някой, който разбира повече от мен) ще грабна някоя 156-ца. Още веднъж благодаря на всички писали.

  8. #8

    Default

    Аз бих ти препоръчал тия от 1500 да ги пропускаш, но ти си знаеш.



  9. #9
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Гледам всичко от 1800 лв нагоре, задържам се най-вече на тези около 2000-2200.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Гледам всичко от 1800 лв нагоре, задържам се най-вече на тези около 2000-2200.
    Всичко се ремонтира, пари само да имаш...

  11. #11
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Всичко се ремонтира, пари само да имаш...




    Абе то като имаш пари по добре да си купиш нова кола................................
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  12. #12
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    От обиколката на пазара от преди 6 месеца мога да ти кажа,че читава 115 за тези пари няма. Доста коли прегледах преди да взема моята,общо взето хората си пазят читавите коли и за малко пари няма да ги дадат. По-добре погледни 105 там вече може и да се намери нещо запазено за тези пари.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  13. #13
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Бе то пари ще си хвърчат винаги щом имаш кола, въпросът на темата беше да не би модела, който съм си харесал да гълта по цели заплати през няколко месеца, както съм чувал по разни места.

    Значи читава 156-ца със 105-те кончета се намира за около 2 бона? А версията с по-мощния мотор (115) колко би следвало да върви, ако е пазена и е в добро състояние? Защото масово не забелязвам да са много скъпи - рядко виждам да надвишават 2500 лв.

  14. #14
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Ами моя ценови диапазон беше 3000-4000. Огледах всички 115 в София,та чак и до Враца ходих(и аз не знам защо), и накрая дадох 3500 за моята,като смея да твърдя,че беше най-пазената. Всички други бяха или външно зле или с мотор целия в масло.

    П.п Може и да не са всички,че предпочитах да си взема комби.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  15. #15
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Дано издиря някой алфист да дойде с мен за малко помощ, ще диря до последно нещо читаво. И без друго не бързам за момента с покупката.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •