Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Проблем с ГИ и марели инжекцион с нискоомни дюзи

  1. #1
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default Проблем с ГИ и марели инжекцион с нискоомни дюзи

    Колеги, имам проблем с газов инжекцион Фобос. Монтирахме го с колегата Alfista от ланчиа форума на дедричката от подписа, но не чете коректно бензиновите времена. Случва се това, че на празен ход ги чете горе-долу 2 пъти по ниски и при форсиране не отчита промяната... Разчетох се и стигнах до извода, че е възможно да е поради факта, че този инжекцион(марелито) е с нискоомни дюзи. Въпросът ми е дали някой е слагал успешо газов инжекцион на марели с нискоомни дюзи и дали има някакви особености при настройката. Също така ако има колега, който може да ми каже как се управляват дюзите при марели инжекцион - дали с един импулс равен на времето за отваряне, или с начален импулс на отваряне и последваща серия от импулси, която да държи дюзата отворена...ще съм много благодарен на всякакви мнения и съвети.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    първо виж как са вързани инжекторите. вероятно са фул груп. нискоомните инжектори обикновено се управляват с peak and hold
    точка

  3. #3
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Ами колега, не са фул груп, а последователно всяка по отделно. Като казваш, че нискоомни се управляват пиик енд холд, това го разбирам, като силен импулс за отваряне и след това слаб постоянен, за задържане отворени... или греша?
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Поправете ме ако греша, но аз знам следното:

    Газовият компютър "чете" бензиновите дюзи и така използвайки импулсите, подавани към бензиновите, изработва управляващите импулси за газовите.
    Тогава как импедансът на газовите дюзи довежда до проблем с "четенето"?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Ами колега, не са фул груп, а последователно всяка по отделно. Като казваш, че нискоомни се управляват пиик енд холд, това го разбирам, като силен импулс за отваряне и след това слаб постоянен, за задържане отворени... или греша?
    точно така. иначе ме съмнява дедрата да е с 4 отделни канала ама знаеш ли...
    според мен са или 2х2 или всичките едновременно-това по скоро.
    точка

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    точно така. иначе ме съмнява дедрата да е с 4 отделни канала ама знаеш ли...
    според мен са или 2х2 или всичките едновременно-това по скоро.
    На газовата електроника и е все тая как се управляват бензиновите дюзи (според мен)! Дали ще са фул груп и тн това няма значение защото 4-те канала (на газовата) са независими един от друг!
    Ако се управляват бензиновите дюзи както казвате с пик и холд, газовата електроника може да отчита само ПИК-а за отварянето им... А от тук и по-малкото инжекторно време като цяло! При подаване на газ се променя не пик-а а холда ,а това явно не се отразява от газовата електроника...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Става въпрос за съпротивлението на БЕНЗИНОВИТЕ дюзи, и да впръскването е последователно, и последното инфо, което имам от бобо от екстрийм, е че дедричката НЕ управлява дюзите с пийк енд холд, а с нормален единичен импулс. Другото от снощи е, че пробвах с моето еку на делтата на един друг колега и на неговата кола моето еку чете времената коректно...
    Last edited by Da_Fuse; 13-05-2012 at 12:01.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    В момент в който двигателят работи на газ, бензиновите дюзи не работят. За целта ток през намотките им не тече.
    И след като не тече ток през намотките им, как съпротивлението на намотките влияе върху амплитудата на импулсите, които се подават на газовия компютър?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Става въпрос за съпротивлението на БЕНЗИНОВИТЕ дюзи, и да впръскването е последователно, и последното инфо, което имам от бобо от екстрийм, е че дедричката НЕ управлява дюзите с пийк енд холд, а с нормален единичен импулс. Другото от снощи е, че пробвах с моето еку на делтата на един друг колега и на неговата кола моето еку чете времената коректно...
    Объркал си инсталацията някъде.
    Виж кабелите към бензиновете дюзи дали са правилно.
    Няма друга причина да не чете времената.
    Търсите под Вола теле.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #10
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Има аномалии... Колата запали и заработи криво ляво на газ, но за повече нямаше време... Аномалията е такава, че докато газовото еку не прекъсне бензиновите дюзи отчита бензиновите времена горе-долу на половина - 1.55мс горе-долу... След превключване на газ, нещата се оправят и колата работи, като вече времената се отчитат правилно - 3.3-3.4мс... тези дни ще я донастроим и ще видим как ще дойдат нещата с този изпарител, че май има нещо пад в налагането на изпарената газ, но несъм сигурен, защото падна батирията на лаптопа... Утре на зареден лаптоп ще се видят нещата...


    П.П. Все пак приемам всякакви съвети свързани с настройката.

    П.П.П. Колега Екотроник, когато колата е на бензин се наблюдава аномалията с грешните времена, когато е на газ или се изключи някой от бензиновите инжектори то тогава на съответният инжектор времето се нормализира...
    Last edited by Da_Fuse; 13-05-2012 at 21:51.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  11. #11
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Какво е инжекторното време на бензин без газова система?
    А оборотите на двигателя чете ли ги правилно?
    Какво значи термина-нискоомни дюзи?
    Last edited by robygas; 13-05-2012 at 22:18.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  12. #12
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Ами инжекторното време на бензин без монтиран ГИ е около 3мс на празен ход и зависи от СО тригера и колко е загряла. Нискоомни дюзи не е много точно, но се има в предвид бензинови дюзи с ниско съпротивление и без външни резистори, както са някой стари бош инжекциони, а изходите на еку-то са предвидени за ниското съпротивление. Моите дюзи са 3.4 Ом - с ниско съпротивление, а болшинството от автомобили с "нормални" дюзи с високо съпротивление са със съпротивление около 15 Ом.

    Сигнал взимаме от управляващата маса на бобината, която идва от комутатора, но и от 1-ви инжектор няма разлика - чете си ги абсолютно вярно.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  13. #13
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post

    Сигнал взимаме от управляващата маса на бобината, която идва от комутатора.

    Това на мен не ми се струва нормално! Сигнала си се взима от всяка бензинова дюза (–), като този сигнал минава през газовата електроника и отива в газовата дюза на съответния цилиндър... (1–1, 2–2, 3–3, 4–4)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #14
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Колега имам в предвид, е сигнал за оборотите взимам от управляващият "-" на бобината, а не сигнал за впръскването... За впръскването е ясно ...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  15. #15
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Пускането на тази кола няма да е елементарно. Поне така си мисля аз, въпреки, че не работя с Фобос. Ако искаш се обади и ще те пратя при човек който се занимава с тези системи. Говорил съм с него.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •