Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Осветление на багажника не работи.

  1. #1

    Question Осветление на багажника не работи.

    Здравейте.
    От доста време не мога да пусна в действие осветлението на багажника. По книжка така и не открих кой е предпазителя за това. Задният стоп работи, фаровете също. Крушката не е изгоряла, но не свети. Някаква идея? Благодаря!
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  2. #2
    Младши алфист val1867's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Varna
    Posts
    11

    Default

    И при мен е абсолютно същия проблем,явно трябва да се ходи на електричар.

  3. #3
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    47
    Posts
    1,242

    Default

    На 159 не съм ръчкал, но при 156 осветлението се командва от едно ключе в бравата, което като се зацапа спира да дава контакт.
    Ако нямате индикация за отворен багажник на таблото когато колата е на контакт и багажника е отворен, значи проблема е същия!
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  4. #4
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by sagitarius View Post
    Здравейте.
    От доста време не мога да пусна в действие осветлението на багажника. По книжка така и не открих кой е предпазителя за това. Задният стоп работи, фаровете също. Крушката не е изгоряла, но не свети. Някаква идея? Благодаря!
    Комби ли е колата? При мен(моята не е) се пуска осветлението с натискане на ляво или на дясно на стъклото, но не знам дали има функция да светва като се отвори багажника. Предполагам, че в едната посока е точно такава, но не съм пробвал.
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by czd View Post
    Комби ли е колата? При мен(моята не е) се пуска осветлението с натискане на ляво или на дясно на стъклото, но не знам дали има функция да светва като се отвори багажника. Предполагам, че в едната посока е точно такава, но не съм пробвал.
    Седан. Опитвах с натискане, но стъклото при мен е статично и няма подобна функция. Би трябвало да светва автоматично при отваряне на багажника.

    ---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    На 159 не съм ръчкал, но при 156 осветлението се командва от едно ключе в бравата, което като се зацапа спира да дава контакт.
    Ако нямате индикация за отворен багажник на таблото когато колата е на контакт и багажника е отворен, значи проблема е същия!
    Няма индикация за отворен багажник. Има ли възможност да качите снимка или схена къде точно се намира въпросното ключе?
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  6. #6

    Default

    И как се "лекува" с почистване и контакт спрей ли?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    И как се "лекува" с почистване и контакт спрей ли?
    С спрей няма да стане.Проблема е характерен за 159 и Брера.В бравата има две ключета едното е за индикация че багажника е отворен и го отваря , а другото е за подаване на сигнал за включване на лампите.Интересно е че се прецаква точно това ключе.Бравата е доста скъпичка и така хората са го измислили да се направи мост.Една жичка се прикача към работещото ключе и така иззема функцията на другото.Имам снимки на цвета на жиците които трябва да се направи моста.Трябва само да ги намеря.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  8. #8
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by sagitarius View Post
    Седан. Опитвах с натискане, но стъклото при мен е статично и няма подобна функция. Би трябвало да светва автоматично при отваряне на багажника.

    ---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 20:04 ----------



    Няма индикация за отворен багажник. Има ли възможност да качите снимка или схена къде точно се намира въпросното ключе?
    Утре ще снимам плафона. Не знам дали ще помогне с нещо прикачения файл. Явор имаше предвид, като отвориш багажника, дали имаш индикация на дисплея, че е отворен багажника.
    Attached Files Attached Files
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  9. #9

    Default

    Индикация на таблото за отворен багажник имаш но не сети осветлението в багажника.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_7002.jpg   DSC_7003.jpg  
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  10. #10

    Default

    При мен също не светеше, като купих колата. Свалих бравата на багажника, напръсках със спрей обилно, започна да свети и така вече 4 години.

  11. #11
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Грешка. Извинявам се. Аз съм се заблудил. Оказа се като е натиснат в дясно не свети.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_1371.jpg  
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  12. #12
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    47
    Posts
    1,242

    Default

    Аз казах, че знам как е при 156 и само предполагах.
    Не съм разглобявал на 159 и ме изненадаха с тези две ключета...
    Истината е че проблема вероятно е от там, освен ако не от плафона и неговия превключвател. Майката му е разглобяване и проверка.
    Първо бих свалил плафона да видя идва ли изобщо ток до него, ако не - тръгвам по веригата.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  13. #13

    Default

    При 159 комби и брера са две ключетата но на седана щом може да се гаси от плафона може да е различно.При комбито не се изключват плафончетата което е много тъпо.Мислех да си слагам плафончета от 156 от тавана над задните врати които могат да се изключват
    Last edited by 136; 05-04-2016 at 23:38.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  14. #14
    започва да се пристрастява PaLMaL's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    35

    Default

    Колеги , имам идентичен проблем. След като взех колата от боя , ми светеше индиакция за отворен багажник на дисплея и плафоните не светваха. След като раздвижих и обезмаслих ключалката , плафоните светват , но индикацията на таблото пак си свети постоянно. Колата е комби. Идеи?

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Провери състоянието на кабелния сноп между вратата и купето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •