Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Тресене на двигателя при палене

  1. #1
    Младши алфист val1867's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Varna
    Posts
    11

    Default Тресене на двигателя при палене

    Здравейте колеги.Имам следния проблем.При палене на двигателя няма значение студена ли е или топла ,паленето става незабавно,но със мощно тресене на мотора.Нямам на идея другите алфи да ли палят по същия начин,но е доста неприятно.Иначе пали от първия оборот независимо от външната температура.Четох в други форуми ,но няма конкретни обосновки,повечето препоръчват да се прегледат дюзите.Като запали колата всичко си работи перфектно ,оборотите са стабилни,тампоните са здрави..ако имате нещо на идея споделете!!!

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    [QUOTE=val1867;1471752]Здравейте колеги.Имам следния проблем.При палене на двигателя няма значение студена ли е или топла ,паленето става незабавно,но със мощно тресене....
    И аз имам тоя зор и с интерес ще чакам да видя възможните варианти...
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  3. #3

    Default

    Някой беше писал, че след премахване на вихровови клапи на 159-ката "тресенето/клатенето" спада значително или въобще изчезва...

    Другаде четох, че било нормално за дизел...???

    Я уточнете какво означава "мощно тресене"?

    Пък и напишете с какво масло(марка и вид) са вашите двигатели и на какъв дизел?

    Че при мен цяла зима на обикновен дизел на Лукоил(без добавки) нямах никакъв проблем дори при -11 градуса след като няколко денонощия е била при минусови температури, ама като сипах 20-на литра на Круиз и нещо взе да ми дава моментен разход когато набирам 1-2-3 скорост градско от 23-24.5 литра, а преди това при -11 градуса под нулата с обикновения Лукоил дизел на студен двигател повече от 14.5 литра на сто консумация градско не ми е показала...а и с Лукоила палеше от 1/4 до 1/3 най-много 1/2 оборот, а след като сипах Круиза ми завъртя при +6.5 градуса 2-3 пъти/оборота преди да запали...Верно само веднъж се случи след 2 седмици покой ама...
    Last edited by alfa racer GTA; 04-04-2016 at 20:39.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    55

    Default

    Идете в сервиз , може да е от тампони на двигателя , доо заминал вече маховик. С две думи каквото и да е то ще се разбере в последствие

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by xxxxx13 View Post
    Идете в сервиз , може да е от тампони на двигателя , доо заминал вече маховик. С две думи каквото и да е то ще се разбере в последствие
    Аз сменях маховик преди 30 хил. км. Симптомите бяха различни. Най-вероятно съм за тампони.
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    Здравейте, и аз го имам проблема с тресенето при старт - ето как изглежда https://www.youtube.com/watch?v=cIrR...ature=youtu.be
    При мен се случва когато колата е загряла! Датчика сочи 90 градуса! На студен старт не ми се е случвало. Насочиха ме към човек който разбира от тези двигатели - моята е 1.9 jtdm 150ph - демонстрирах го и веднага взе да ми обяснява : Някой ТДИ мотори и ЖТД при студен старт ЕКУто очаква обороти на двигателя например "100" -цифрата е измислена- а при горещ двигател очакват по-високи обороти за да започне подаването на горивото за да нямало изпушване и замърсяване. Стори му се че стартера ми върти малко тегаво и ми препоръча да си сервизирам стартера и акумулатора. Не ми записва никаква грешка компютъра, нито на таблото нито на диагностика с компютър! Тресенето е точно като на клипа по-горе и ви уверявам че е "зверско" само че на него му записва някаква грешка!

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    Колега Val1867 при всяко едно палене ли тресе и има ли нещо общо с тресенето от клипа в горният ми пост?

  8. #8

    Default

    Пу-пу ... Моята за цяла зима нито веднъж не е правила така, макар че беше отвън и я палих и при -11 под нулата.

    Чудя се това което прави този пич дали не е погрешно- да я пали и гаси няколко пъти при под нула градуса?

    Чудя се дали изобщо подгряващите свещи са му наред и работят?


    На вторият клип с 2.4jtdm 159-ка който тръгва след първият също е зимата и е под нула градуса.Собственикът на автомобила обаче НЕ Е СПАЗИЛ една от основните препоръки на производителя за зимата за дизеловите 159-ки.Производителят изрично е написал- зимата резервоарът да е най-малко 1/2 пълен.Така се гарантира : 1. че няма да има конденз в резервоара;2 при ниски температури дори и да кристализира парафина и да се утаи леко, то ще има достатъчно чист не кристализирал дизел отгоре му .Вижда се че колонката му за резервоара свети и горивото му е на резерва.Избягвайте да карате на резерва, не се знае какви боклуци имате в резервоарите.


    И на двамата не е ясно дали им работят подгревните свещи.

    Аз на ваше място бих:1. сменил подгревните свещи с такива които 100% работят;2 почистил резервоара;3 сменил горивен филтър.Ако проблемът си остане - сервиз и ако трябва отваряне на двигател.

    От цялата работа и аз разбрах за кратко миналата седмица някой ме беше леко ожулил отпред вдясно по края на бронята колкото да ми смъкне боя колкото нокът на малкия пръст и при първо запалване ми се появи знакът P< .Хубавото е че след това вече го няма и парктроникът ми работи без проблем.Не се е появявала и грешката за неработещ парктроник(макар че си работеше въпреки грешката.
    Явно автомобилът разбира кога е бил удрян/зажулван и веднага отчита.
    Last edited by alfa racer GTA; 06-04-2016 at 20:47.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9
    Младши алфист val1867's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Varna
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by n_niki View Post
    Колега Val1867 при всяко едно палене ли тресе и има ли нещо общо с тресенето от клипа в горният ми пост?
    Колата ми е 1.9 120 к.с.8V.Не е това тресене от клипа.Моята пали веднага,но в последната част от паленето се получава нещо ,като удар,незнам как да го обясня.В момента нямам възможност да заснема клип,че ме няма в БГ.Обезателно ще ви покажа каква е ситуацията при мен.Свещите ги смених и четирите.Така си палеше и преди смяната им.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    При проблем в свещите излиза грешка на дисплея, на мен ми се случва при напълно загрял двигател - тогава свещите не сработват- в което може би е проблема! Пак да кажа че не при всяко стартиране се случва . Прилича ми на проблем в управлението за запалването!

  11. #11
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Най-честия проблем е сгрешен зъб на ангренажа.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    Случваше се преди смяна на ангренаж както и след смяната на всички ремъци и ролки включително демпферна пистова!

  13. #13
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Това нищо не означава колега, много майстори си правят белези по стария ремък и зацепват новият и реално правят Копи пейст но заедно с проблемите от преди
    Нее за сефте така че не се очудвай ако е така.
    иначе за тресенето може и някоя дюза да е.... като я гасиш разтриса лисе пак
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    Не при гасене нямам притрисане или друго притеснително. Момента които е решаващ е точно преди запалването - стартера завърта след което в момента на запалването или влиза на режим "тресене" или приритва леко и го прескача този миг - не знам как да го опиша точно. Има един много тънък момент в края на работата на стртера точно преди запалването. Имам съмнения за лоша маса към двигателя - замервахме с един уред които мери силата на тока които минава през силовите кабели от акумулатора, през + минава товар от 4-5 ампера при старт а на минуса беше 14 ампера - висок товар. На други автомобили сравнихме 4-5 ампера и на + и - . Ще смъквам и стартер за профилактика!

  15. #15
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това със замерването малко е..., 4-5 ампера ама то в тая електронна кола кой знае кога кой модул си пуска, колко време работи горивната помпа в резервоара и т.н. и т.н., въртейки на стартер колко ампера вдига, трябва да се мери с амперклещи за постоянен ток. Абе общо взето малко е субективно това замерване, защото факторите са много.
    Ако те притеснява лоша маса, вземи едно парче дебел кабел около 25мм2 ( 25 квадрата както най-често му казват) и от минуса на акумулатора го допри на главата или някъде по блока. Ако проблема е в това веднага ще го усетиш.
    Защо не я заведеш на майстор тази кола, може да е нещо елементарно, форумни сервизи има доста. Вярно че може и сам да стигнеш до проблема но ще отнеме време и ще е общо взето проба/грешка.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •