Results 1 to 11 of 11

Thread: Смяна ляв вътрешен маншон 156 JTD

  1. #1

    Default Смяна ляв вътрешен маншон 156 JTD

    Каква е процедурата, че не съм го правил?

  2. #2
    започва да се пристрастява yavorz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Сваля се полуоската с каретата (изтича маслото от кутията и после се налива обратно в нея) или ако намериш качествен силиконов.... се надянва през външното каре. Аз съм пробвал обаче с два различни модела силиконови и дали от разтягането за да се прекарат... дали от качеството им се късат след време. Най-добре е да се свали и да се сложи по нормалния ред.

    п.с. последно използвах маншони на SKF и съм доволен от качеството на гумата им.

    Успех

    166 2.4 JTD 20V 175hp. - от 2016
    ex. 156 2.4 JTD - от 2009 до 2016
    ex. 145 1.6 TS - от 2006 до 2015 | ex. Alfetta 2.0 - от 1992 до 2007

  3. #3

    Default

    Да изтича маслото е напълно излишно, може да го замърсиш и после се налива трудно без шприц . Има още два варианта без да тече масло.
    Моята препоръка базирана на опита ми е да посетиш сервиз. Ще ти вземат малко пари, ако го правиш сам ще загубиш половин ден поне, след като нямаш опит. Доста пипкава работа, който и вариант да избереш.
    Last edited by lordliness; 07-04-2016 at 08:10.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4

    Default

    Аз имам опит с коли, но тази процедура не съм я правил. Имам купен силиконов маншон. А за ваденето на полуоската веднъж вече брах ядове с оная "зегерка" дето я законтря.
    Не може ли да откопчая полуоската от главината, да я изтегля от вътрешното каре и да надена маншона? Е, трябва да откача и носача

  5. #5
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Можеш и без да сваляш цялата полуоска и да изтича маслото. Смених ги всички маншони и на 2-те полуоски преди 5-6 месеца така.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  6. #6
    започва да се пристрастява yavorz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Можеш, aко е достaтъчно рaзтеглив силиконовия мaншон но го нaмaжи с грес преди дa го нaхлузвaш. Имa едни конуси, които се подлaгaт зa дa се рaзшири достaтъчно и дa мине през външното кaре. Кaто цяло имa вaриaнти

    166 2.4 JTD 20V 175hp. - от 2016
    ex. 156 2.4 JTD - от 2009 до 2016
    ex. 145 1.6 TS - от 2006 до 2015 | ex. Alfetta 2.0 - от 1992 до 2007

  7. #7
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Не баш, разглабя се първо външния маншон с карето и там вече го вкарваш като махнеш преди това има едно като удебеляване, на него има 2 ботла и след това се вкарва свободно, тъкмо ще напълниш карето с грес, ще го провериш за луфтове и ще смениш и външния маншон.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  8. #8

    Default

    Като гледам по ЕПЕР, като извадя полуоската от главината, откопчая маншона на вътрешното каре и дръпна полуоската да се разпадне вътрешното каре, няма ли да стане , един вид през вътрешното каре да я надена?

    Говорим за дизел, нали

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Нещо не ви разбирам за какви масла говорите нали искате да сменяте маншон? Разглобява се полуоската от главината и по ваше желание или външното каре разглобявате и нахлузвате двата маншона или развивате вътрешните 6 болта на карето изважда се цялата полуоска сваля се задната капачка на карето след това зегерката на трипода и се изкарва, после външната част на карето с маншона се вади и след това всичко по обратния ред но с новия маншон.

  10. #10
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Quote Originally Posted by lyubomir001 View Post
    Нещо не ви разбирам за какви масла говорите нали искате да сменяте маншон? Разглобява се полуоската от главината и по ваше желание или външното каре разглобявате и нахлузвате двата маншона или развивате вътрешните 6 болта на карето изважда се цялата полуоска сваля се задната капачка на карето след това зегерката на трипода и се изкарва, после външната част на карето с маншона се вади и след това всичко по обратния ред но с новия маншон.
    Точно +1
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  11. #11

    Default

    Благодаря!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •