Results 1 to 3 of 3

Thread: Дисплея на километража ми изгасна!?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Plovdiv-Sofia
    Posts
    28

    Default Дисплея на километража ми изгасна!?

    Смених си акомулатора с нов защото стария издаде багажа и на следващия ден забелязах, че дисплейчето на километража не свети и не показва дори температурата. Проверих предпазителите но май изобщо няма такъв за километража. Някой знае ли каква може да е причината и дали може да се поправи? Колата е Alfa Romeo 156 2.4 JTD.

    Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 12/1998

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default

    Моята кола не е такава, така че това, което ще ти кажа, може и да не е вярно....Предполагам, че километража ти е електронен и се изобразява посредством LCD. Много вероятно е "подсветката" на LCD-то да е "сдала" багажа. В моя слуай подсветката е една крушка (като всички остнали за осветлението на таблото). Първото нещо, което трябва да опиташ е да свалиш таблото и да си провериш крушките. Ако е от това - супер - една крушка е около 50ст., ако не е вече нямам идея какво може да е изгоряло, но определено ще ти трябва или ел. схемата на колата или "майстор" в сервиз.

    П.П.: Факта, че не ти показва нищо на дисплея, според мен е достатъчно показателен - най-вероятно проблема е точно в подсветката. Много по-малко вероятно е всичко да е изгоряло. Пробвай пъво с това, което ти пписах, пък ако не стане, ще го мислим...
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Plovdiv-Sofia
    Posts
    28

    Default

    Стана като смених лампичката. Мерси за инфото.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 12/1998

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •