Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Проблем с грешка p0101

  1. #1

    Default Проблем с грешка p0101

    Здравейте колеги, проблема с тази грешка се появи преди време, има още една 0404 но за нея знам, затапен ми е ЕГРа. Въпросната грешка 0101 говори за прецакан дебитомер, подмених го с нов, изчистих грешката и тя пак се появи, не веднага но след малко каране, рекламирах новия закупен и ми го смениха, нещата си останаха, колата си остана мудна, след 3000 оборота ускорява но вече по слабо! Ходил съм на диагностика, показанията бяха че дебитомера достига исканите единици, температурата на входящия въздух е 30 градуса(с конусен филтър съм) турбото си надува, гориво идва, добре ама колата не върви! Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем?

  2. #2
    започва да се пристрастява yavorz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Аз имах преди подобни проблеми на 156 - цата (2.4) След като сложих Pierburg всичко си дойде на място...но след година каране се появи отново... проблема ми обаче след това се оказа разхлабени маркучи между турбото и кулъра. Погледни въздуховодите, да няма нещо пукнато или разхлабено. Грешката може да излезе от подобен проблем, не е задължително да е дебитомера

    Успех

    166 2.4 JTD 20V 175hp. - от 2016
    ex. 156 2.4 JTD - от 2009 до 2016
    ex. 145 1.6 TS - от 2006 до 2015 | ex. Alfetta 2.0 - от 1992 до 2007

  3. #3

    Default

    Благодаря за съвета, дебитомера е ИТН, след подмяната му се усети много приятна промяна , колата тръгна супер, без задъхване след 3000 и така близо месец, и почна да дава въпросната грешка, вчера правиха профилактика на турбото(чистене на геометрия), след като изчистих грешката колата пак беше перфектна, добре дърпаше в ниските, нямаше проблеми във високите но за кратко, явно появи ли се въпросната грешка минава в някакъв авариен режим!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ми сам си отговорил на въпроса който задаваш,тази марка е китайска и е пълвн шит.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

  5. #5

    Default

    Колега , на дали съм си отговорил на въпроса тъй като при смяната с такъв автомобила вървеше прекрасно, месец близо след смяната нещата се прецакаха,рекламирах го след като бях увререн че е от него и го смениха с нов, без резултат, така че поне според мен дебитомера отпада като проблем, нещо се пропуска!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ако я подкараш с дебитомер на тази марка ще си първия,но дано да стане.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

  7. #7

    Default

    Колега, да разбирам ли че си слагал такъв и не тръгнал на такава кола или просто си пишем, идеята да пусна тази тема в този форум не беше да обсъждаме марки части, коя по добра а да четем между редовете, диагностиката казва дебитомер, подменя се дебитомера, грешката се трие и отново се появява, същия съм го пробвал на 1,9 жтд 156и няма помен от тази грешка, сложих нейния на моята кола и пак иска дебитомер, значи проблема с марките както съм споменал и в по горния ми пост отпада!

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Павел Кръстев View Post
    Колега, да разбирам ли че си слагал такъв и не тръгнал на такава кола или просто си пишем, идеята да пусна тази тема в този форум не беше да обсъждаме марки части, коя по добра а да четем между редовете, диагностиката казва дебитомер, подменя се дебитомера, грешката се трие и отново се появява, същия съм го пробвал на 1,9 жтд 156и няма помен от тази грешка, сложих нейния на моята кола и пак иска дебитомер, значи проблема с марките както съм споменал и в по горния ми пост отпада!
    Чистил ли си буксите (откъм дебитомера и откъм ECU - то) ?
    Може дебитомерът да си е ОК, но ел. веригите му до ECU - то да не са.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    А на конусния филтър слагал ли си му скоро масло и ако да, да не си прекалил? Защото прекомерното количество масло може да се полепи по дебитомера и да го прецака. Липсата на масло, също. Можеш да пробваш да почистиш дебитомера със специален спрей за дебитомери или контактен спрей, който не оставя никакви следи.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  10. #10
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колега разясни за това масло във филтъра Това дали е верно Досега съм го пропускал
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #11

    Default

    Нещата от днес, реших да сложа оригиналния си филтър и о мъко моя, тя тотално спря да върви, закачихме я с един колега с ФЕС и нещата бяха следните, искани 1200 единици дебитомера пуска 1100, турбото надува до 2200 пик и пада на 2000! Колега буксите не съм ги чистил, видят ми се добре, утре ще им пусна един контактен спрей.

  12. #12
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Тия 2000 за два бара ли говорим и ако да множко ми се вижда Какъв е мотора
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  13. #13

    Default

    Не напразно съм написал точните показания дадени от ФЕС, за да може някой по навътре в диагностиката да каже, добре ли надува или не!

  14. #14
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Аз съм любител но си човъркам колите Коя година ти е колата
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #15
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Колега разясни за това масло във филтъра Това дали е верно Досега съм го пропускал
    Ами аз навремето си купих K&N конусен филтър за 156-цата 2.0ТС. Към него вървеше малка тубичка с масло, с която трябва да се намаже, за да улавя прашинките. Като се намаже, филтърът става червеникав на цвят. В упътването специално пишеше:
    1. Да не се предозира маслото.
    2. Да не се ползва филтърът без масло.
    3. След всяко изпиране да се слага ново масло.
    Подробности не помня, но имаше теми на колеги със замърсени дебитомери от прекаленото оливане с масло. В такива случаи може да се опита почистване със спрей за дебитомери или контактен спрей, който не остава следи (например спрей G-22 от Щайнбергер (Конрад) ).
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •