Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Днес май си отиде една Алфа 159 !

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default Днес май си отиде една Алфа 159 !

    След уговорка с колегата Bobo, бях приет в сервиза му за премахване на еврокарантиите. Грабнах се в 5 сутринта от Сливен и към 9:00 бях пред сервиза му в София. Вдигнахме колата и отдолу петно антифриз. Предположенията - необезвъздушена, препълнена с антифриз. Маркучите са твърди на допир. Не съм вдигал капака след обслужването на колата. Свършихме работата по колата и той вика дай да видим да я обезвъздушим. Ама аз понеже укъснях доста, а имах ангажимент за вечерта реших да тръгна...и пляссс...на 178 километра от София - съобщение за прегрят двигател и веднага да загася колата. Слизам вдигам капака всичко мокро. Антифриза избил през казанчето. Наливам 2 литра дова колкото имах...изчаках да поизтине и тръгнах леко да видя какво става...след 2 километра пак почна да вдига градус. Загасих...пътна помощ и сега си е удома в безсъзнание. Пали си и върви. Но от тук нататък май прогнозите не са добри !
    Амин !

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ако си късметлия ще минеш с една гарнитура само и проверка на глава, но ако неси много късметлия сценария има доста различни епизоди...
    Пожелавам ти бързо и лесно да я вдигнете на крака и да и се радваш
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Не плашете човека. Не знаете колко е каран един 2.4 JTD с блокирала водна помпа без никакви последствия за двигателя, ама никакви. Вече е на 10 000км след прегряването, никакви гарнитури и глави не са пипани.

    Та най-добрият случай не включва сваляне на главата. Не се вкарвай във филми.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #4
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Я сподели мнение, от какво са му твърди маркучите според теб.....
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Я сподели мнение, от какво са му твърди маркучите според теб.....
    Ако водната помпа е сдала багажа няма циркулация на антифриза и започва да прегрява. След като прегрее се вдига налягането, поради което се втърдяват маркучите и започва да изхвърля антифриза през капачката, тъй като от високо налягане клапана се отваря. Ако са твърди преди да е прегряла причината е друга...
    Alfa Romeo 164 TS Super 1997
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTDm 20V Sportronic 2005
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 JTDm 20V 2004 - EX
    Alfa Romeo 164 TS Super 1995 - EX

  6. #6

    Default

    Ловя бас, че главата е напукана като на дърт ром петите
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    Егати, нали уж 1.9 бяха идиотоустойчиви, дуракоустойчиви, неразрушими, вечни, железни, непоклатими...а накрая кво стана....утре я вкарвам в бокса да видим кво става.

  8. #8
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ловя бас, че главата е напукана като на дърт ром петите


    Даа определено на колегата ще му хареса сравнението ти ма май само то ще му хареса , без първата част от изречението
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  9. #9
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    Егати, нали уж 1.9 бяха идиотоустойчиви, дуракоустойчиви, неразрушими, вечни, железни, непоклатими...а накрая кво стана....утре я вкарвам в бокса да видим кво става.
    Е кой е виновен,че му е дошло времето да опърди гащите

    изпратено чрез Tapatalk,от S6
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  10. #10
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    изпратено чрез Tapatalk,от S6
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    Егати, нали уж 1.9 бяха идиотоустойчиви, дуракоустойчиви, неразрушими, вечни, железни, непоклатими...а накрая кво стана....утре я вкарвам в бокса да видим кво става.
    Принципно по-рядко мрат по тоя начин е сравнение с 2,4 (аз си помислих, че е такава) но има и такива случай.
    А пък и беше добре да упоменеш какъв мотор е все пак.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #12
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Железото си е ... железо!
    Маторът не е виновен, че е останал/оставал без охлаждане. Все пак е метал. Ако всичко е в ред е доста здрав 1.9 ..

    Общо взето ситуацията е бял кахър .. за нула време и приемлива сума ще стъпи пак на пътя и ще му се радваш.

    Да е човек да го жалим .. па то е железо
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    50

    Default

    То, че ще я правя, ще я правя. Няма да я продам като предния собственик. Ех мама му и батали господ да ги...Стане им нещо по колата и веднага продават.

    ---------- Post added at 18:31 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

    Днес цял ден седя на колата буквално. Значи първо обезвъздуших от пробките на слух излезе доста въздух...долях вода...запалих мотора достигна работна температура, радиатора се напълни с вода перката се включи обаче в движение пак изхвърля антифриза през казанчето...помислих, че съм долял повече отколкото трябва...запалих и почнах пак да карам...известно време проблеми няма - не изхвърля нищо. Карам си аз и оп стрелката за градусите взе да се вдига и то доста рязко...слизам вдигам капака перката на радиатора върти слагам си ръката да видя кво духа и установявам, че въздуха е студен ама студен със температурата на околния въздух...което означава, че няма вода в радиатора а в момента не изхвърля вода от никъде. Въпросите са:
    1. Защо изведнъж се образува въздух и радиатора не се пълни - може би термостат ?
    2. Когато пък е отворил термостата изхвърля вода през казанчето ?

  14. #14
    пристрастен sabrax's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    съсетните села
    Age
    42
    Posts
    55

    Default

    На 155цата имах проблем с въздух във водния радиатор. Оказа се теч от радиаторчето за парното. От там вкарваше и въздух във системата.
    Alfa 156FL засилена
    Ducati Panigale 899

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by mitkosoft View Post
    То, че ще я правя, ще я правя. Няма да я продам като предния собственик. Ех мама му и батали господ да ги...Стане им нещо по колата и веднага продават.

    ---------- Post added at 18:31 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

    Днес цял ден седя на колата буквално. Значи първо обезвъздуших от пробките на слух излезе доста въздух...долях вода...запалих мотора достигна работна температура, радиатора се напълни с вода перката се включи обаче в движение пак изхвърля антифриза през казанчето...помислих, че съм долял повече отколкото трябва...запалих и почнах пак да карам...известно време проблеми няма - не изхвърля нищо. Карам си аз и оп стрелката за градусите взе да се вдига и то доста рязко...слизам вдигам капака перката на радиатора върти слагам си ръката да видя кво духа и установявам, че въздуха е студен ама студен със температурата на околния въздух...което означава, че няма вода в радиатора а в момента не изхвърля вода от никъде. Въпросите са:
    1. Защо изведнъж се образува въздух и радиатора не се пълни - може би термостат ?
    2. Когато пък е отворил термостата изхвърля вода през казанчето ?
    Водна помпа сменявал ли си, и какво точно значи премахване на евро карантиите ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •