Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Класик Алфа за всеки ден

  1. #1
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default Класик Алфа за всеки ден

    Я да продължим една интересна тема.

    Шофирането на стара Алфа всеки ден е една доста прелъстяваща авантюра.

    Лично мен ме изкушава и миналата година се опитах да си "разцъквам" Спринта всеки ден.
    Един път ме дърпаха с въже, на два пъти аха да я прегрея (или поне така си мислих), но пък и беше прясна прясна от тотално разглобяване и преобразяване.
    Тази година Спринта е далеч от мен, иначе това беше плана.

    И все пак, да караш ежедневно класика си е мъка и иска сериозна мотивация.
    Жега, пот, оглеждаш се да не те отнесат понеже живота ти се крепи на едни ръждиви ламарини.
    Няма ни еърбег ни подсилващи греди във вратите.

    Алфетата не съм си и помислял да я карам всеки ден защото е прекалено рядка, прекалено скъпа ( предна решетка струва 200 евро, калник 500-600 евро, стоп 150 евро, броня 300 евро и ги няма!) и е в прекалено добро състояние за да я прежаля като Спринта.

    Колегата ивопифеца е карал всеки ден 75, ще е интересно да сподели кое е готиното, кое е дразнещото на цялото нещо.

    Вальо си я кара всеки ден 75цата, има и други редовни "потребители", ще е интересно да споделят.

    Въпросът ми е "Трябва ли да си я "прежалил" Алфата за да я караш ежедневно?" (и зимата)
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  2. #2
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Единственото нещо,което е дразнещо са "легналите полицаи"от тия късите и високите,заедно също и лугата през зимата.

  3. #3
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Аз съм твърдо против ежедневната употреба на класически автомобил!
    Причините са много, за да не кажа безброй. Класиките изискват определени грижи и ако не ги получат заприличват на поредното ромско средство за придвижване с висящи гърнета, течащо, смърдящо, неугледно, изгнило в безброй цветове.
    За да е в състояние, в което бих я карал една такава кола иска на година пари и време колкото за един съвременен Опел. За това карам Опел, а със спестените пари си поддържам колата, сипвам и гориво и всичко друго.
    Освен това сега съм спокоен, че мога да паркирам навсякъде по всяко време, мога да натоваря V6 двигател в багажника без да пускам седалките, или пък 16 гуми... Зимата не ме притеснява с лугата и не се пазя постоянно да не ме ударят.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #4
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Няма проблем да си караш "класиката" всекидневно, но не е практично и струва доста ако държиш да има вид и да може да разчиташ на нея.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  5. #5
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    Колеги,карането ежедневно на такъв автомобил си е емоция която се сръвнява с екшън . Удоволствието от това да караш рядък модел АлФа си заслужава . Останалите Алфа фенове те гледат странно и задават интересни въпроси от което ми става ясно че си нямат и представа от "старите Алфи "Дори задното предаване поставят под съмнение.
    До тук с хубавото ,следва лошото ... ръжди,евентуални удари липсата на части,липсата на майстори теоставят за дълго без колата.. което е кофти.Просто трябва да си луд и да си мечтаеш че един ден ще я реставрираш и ще я изкарваш за неделните топли дни на лятото.
    С две думи съвременните автомобили са скучни.,но еини и надеждни в крайна сметка.
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  6. #6
    започва да се пристрастява godtas's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    sofia
    Posts
    90

    Default

    Значи излиза че само аз си карам Спринта всекидневно и лято и зима Не се притеснявам че ще ме ударят не ме е оставяла никога на пътя Един път попаднах във Варна и докато минавах покрай доста лъскаво заведение се чу Еййй гледай ква кола Ами честно казано се изкефих Така че лично за мен да караш такава класика 2 3 пъти в годината е меко казано несериозно ТАКИВА КЛАСИКИ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ЗАТВАРЯТ в гаражи Трябва да се даде възможност на всички участници в движението да им се радват Между другото шофьорите около мен като ме видят реагират доста позитивно

  7. #7
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default

    И аз за пореден път ще кажа че карам 75-ца повече от 10 години зима и лете.Да неможе да е лъсната без забележки като от магазина,подръжката небих казал че е голяма разлика с доста други автомобили.Важното тук е да имаш сигурен майстор или сам да си я подържаш.Другото важно, е че почти всичко което се продава в БГ,е за скрапа,трудно се връща такава кола към сигурна надеждна и.т.н ,това кара хората да пищят от тия коли че са чупливи и кенефи и.т.н.Естественно че ме е грижа дали някой няма да ми издере или удари колата,но това няма да ме спре да я карам постоянно защото това е удоволствие и всяко удоволствие се заплаща.Та преди 10-тина години бех млад и луд ,са съм само луд, нямам какво да чакам и да пазя,това не е някакъв извън земен модел 5 бройки. Направено да се шофира ако ти харесва,едва ли поколения след тебе ще го карат.
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  8. #8
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    За да може човек да разчита на една класика в ежедневието, трябва да е обслужвана и ремонтирана безкомпромисно през целият и живот. Ако е просто поредната 30 годишна скрап, опитите да се превърне отново в надежден автомобил, почти винаги са тотално неуспешни.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  9. #9
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    След няколко зими с лугата в София, пушека от гумите започна да влиза в купето през подкалниците. Когато си с вътрешен резервоар багажникът е доста символичен. И на мен ми се е случвало да ме поздравяват по улиците, но предпочитам това удоволствие да ми се случва извън ежедневните ангажименти.
    Alfa Romeo 75 24V

  10. #10
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Уплътненията на вратите ви как са?

    В Спринта ми влиза вода от някъде и не мога да разбра от къде. Като завали и започва да събира под задната седалка...
    Това е доста неприятно като трябва да я оставиш по дъжда за няколко часа....
    Отделно като завали и се потят прозорците.

    Чистачките са доста архаични също.
    При Алфетата ми чистачките са още по-зле. Доста бавни и с малка площ.

    Това са неща, който ме изнервят най-много при употреба.

    Отделно, че ако искаш да ходиш на работа с колата в голямата жега задължително си подгизнал от пот.
    Алфетата пък лятото нагрява адски много тунела. Усеща се на дясния крак най-много, но определено допринася за нажежаването на купето.

    75ците нямат ли го този недостатък?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  11. #11
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Уплътненията на вратите ви как са?

    В Спринта ми влиза вода от някъде и не мога да разбра от къде. Като завали и започва да събира под задната седалка...
    Това е доста неприятно като трябва да я оставиш по дъжда за няколко часа....
    Отделно като завали и се потят прозорците.

    Чистачките са доста архаични също.
    При Алфетата ми чистачките са още по-зле. Доста бавни и с малка площ.

    Това са неща, който ме изнервят най-много при употреба.

    Отделно, че ако искаш да ходиш на работа с колата в голямата жега задължително си подгизнал от пот.
    Алфетата пък лятото нагрява адски много тунела. Усеща се на дясния крак най-много, но определено допринася за нажежаването на купето.

    75ците нямат ли го този недостатък?
    Не е от уплътненията, вдигни си догоре задните стъкла.
    alfa romeo sprint 1984

  12. #12
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default

    75-ците обичат да текат в багажника,от към вратите не съм имал проблем с нито една от мойте,ако влиза вода от някъде винаги ще са ти потни стъклата,чистачките ............може да започнеш с лошите маси............... и да свършиш в лудницата
    Тунела никога не ми се е напичал.
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  13. #13
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Не е от уплътненията, вдигни си догоре задните стъкла.
    Само там не съм разглобил още!
    След като колата постоя около година при майсторите задните прозорци спряха да се отварят.
    Дано е това.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  14. #14
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    При мен цялото дъно на колата загрява страшно много. Особено отзад вдясно. Дотолкова че на едно прибиране от морето тъщата ме помоли "да спра парното". Иначе най-много загрява пода на 105та серия, така загрява че петата на десния крак се чудя къде да я сложа.
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #15
    започва да се пристрастява godtas's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    sofia
    Posts
    90

    Default

    Искам да питам всички които пишат за старите Алфи Когато са се качили като деца на първата семейна кола с климатик ли е била не се ли е потила отвътре и все някъде не е ли капала вода Много се дразня когато някой пише все едно се е родил със златна лъжичка в устата Да беше преди 20 г може и да са прави Сега има топлоизолации обезшумяващи материали че е само въпрос на избор Работя в автосервиз и съм виждал нови коли които капят при дъжд и климатика не работи Не искам да обиждам никой но щом си обичаш автомобила трябва да се грижиш за него дори да е реколта 2016 Всичко останало е празни приказки и мързел И в моят Спринт капеше но намерих проблема и го отстраних Беше изгнил но и това оправих Не зная за какви еърбеци и подсилващи греди се говори Щом нагласата на човека е нещо да го пази от ударто това ще се случи Извинявам се ако някой се е почуствал обиден Но всичко това е мое мислене както и че ако си обичаш колата тя няма да те изостави Хубав ден

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •