Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Класик Алфа за всеки ден

  1. #16
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Ако ще и с ръждива лъжица да са ме хранили пода на Алфетата пак се нагрява.

    Това, написаното по-горе, са факти, които са интересни и са част от емоцията да караш стара баракуда всеки ден.
    Те само допълват усещането за стара кола.

    Нещо не си схванал идеята.
    Това не е тема да си плюем старите железа, а безпристрастно да споделим на какво се натъкваме при ежеднежна употреба и как така все повече ги обожваме тия стари Алфи.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  2. #17
    започва да се пристрастява godtas's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    sofia
    Posts
    90

    Default

    като го сподели безпристрастно направи ли нещо за да промениш нещата или си караш новата кола

  3. #18
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Темата не е за това да караме ежедневно стари коли ,а затова какво удоволствие ни носи и какво жертваме.

    Аз нещата ги променям когато си искам. Кеф ми стара, кеф ми по-малко стара кола
    Нова, като порасна по-голям.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  4. #19
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Ето за това си взех стара ма с климатик.Шегувам се.
    Аз също съм на мнение че трябва да се кара,но в София избягвам,защото много пишман рейсъри се навъдиха.Или си ги е имало и преди де,но не съм им обръщал внимание.
    Но винаги когато имам възможност извън София карам Алфата.
    Проблемът както каза Митко е че части за по редките коли липсват.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  5. #20
    започва да се пристрастява godtas's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    sofia
    Posts
    90

    Default

    добре бе хора мисълта ми е че ако ти е кеф да си караш старата алфа защо трябва да се лишаваш от кефа си Вярно че части липсват или се намират трудно но това ли трябва да се мисли постоянно Даже като караш старата класика ставаш по внимателен водач

  6. #21
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Като знам какво означава смяната на съединител на колата на Lucky. Колко време чакахме частите и колко редки, и скъпи са. Тази кола е чудесен пример за това, което говорим. Изразходването на ресурса и ей така, за да ходиш на работа би било меко казано глупаво.
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #22
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    Аз си карам колата ,а усмивката ми е странна ...само аз си я разбирам и вие ме разбирате които си карате старите алфи всеки ден.Внимателно или не стават и грешки с леки чуквания ,драскотини няма как . В крайна сметка моята кола е за боя и изпъване ...може би един ден ще ми свиди да я карам всеки ден което е нормално.За да се пази добрия вид на прясно боядисаната кола наистина нямамкак да е ежедневка.
    Междодругото Венци прати карето и тръбата за резервоара в понеделник ,че ги забравих съвсем.
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  8. #23
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Всеки ден съм карал и 75=цата,и Джулиетата-с години,просто мисля,че си заслужава.Много е лошо да не се кара една кола.За мен са доста надеждни и корави коли,на които бих разчитал в пъти повече,отколкото на по новите,особено тези,които носят емблемата незаслужено,и просто формално.Проблема за мене са ламарините и подходящ човек,който бих му доверил да пипа по нея.Който има възможност да си поправя и поддържа този автомобил,и с грамотно каране без издевателства,практически е вечен.Още една забележка към 75-много е тясна и неудобна в сравнение с Джулиета,особено с Алфетта.

  9. #24
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Май измина доста време откакто съм пуснал тази тема.
    Междувременно, отстраних всички недостатъци по Спринта, които съм описал по-рано и две лета го карах почти ежедневно с абсолютна наслада, при това го настъпвах много здраво.
    Возих си детето на детска градина, карах го на писта, правих дълги преходи из България, газих го стабилно по планински пътища, на море ходих с него, мачках го по магистралата, попадах в яки задръствания на магистрала Хемус.... всичко общо взето.
    Якото при старите коли е, че веднъж да отстраниш натрупаните с десетилетия проблеми, след това стават изключително предвидими и такива, на които да се довериш. Поне моя опит това показва (докато не ме е оставила някъде на пътя хаха )

    Опиттът ми е, че Алфасуд Спринт е един чудесен удобен за ежедневна употреба автомобил. Изключително директно и приятно управление, голям запас на устойчивост в завои и много удобни педали и позиция на седене в Рекаро седалките.
    Това е и мнението на най-големия манияк на Спринт в България, който се превозва ежедневно с един бял автентичен Алфасуд Спринт 1.3 от първата година на производство, 1976.
    Чудесно охлаждане на мотора, чудесна вентилация на купето, много добре остъклен автомобил с отличен обзор.

    За жалост, ежедневното шофиране на класика е най-вече рисковано в големите градове където движението е отвратително, хората на изнервени, пишат си по телефоните зад волана и не внимават.
    Един приятел получи удар в задницата на прясно реставрирания си Опел Рекорд Купе от жена, която не внимавала и не спряла навреме.

    В момента Спринта ми отлежава в един проветрив и сух гараж защото раздвижвам Алфетата.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  10. #25
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Да не е в Самоков този гараж?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  11. #26
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Ми дръжте си ги по гаражите ,да им се спичат и клеясват чарковете...изкарвайте ги по 2 пъти в лятото-Голем кеф!

  12. #27
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Да не е в Самоков този гараж?
    Хаха, този в Самоков не беше много добър.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  13. #28
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Под земята в землянки е най добро...

  14. #29
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Под земята в землянки е най добро...
    И Алфа в землянка е по-добре отколкото Алфа само на картинка!

    1500 км за зелената тая година. А Вашата 75ца колко навъртя таз година, Мистър Пифец?

    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  15. #30
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default

    И аз пак да се запиша че съм жив и колата ми е жива още и се движи нон стоп.
    15г. Ежедневно каране на 75 ца голем кеф.
    Иначе трябва да се пазят определено старите класики спор няма.
    Скъпо и повече от скъпо стават чарковете,някой даже и не се намират вече.
    Но пък от друга страна (еко) погледнато да не се окаже че след 10-20г. няма да ни допуснат да се движиме по пътищата.И да си правиме кръгчета в двора само.Тогава сбирките ще са в този колега с най големия двор хахахахха.
    Затова карайте колкото можете повече че времето лети............
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •