Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: тракане от главата на двигателя

  1. #31

    Default

    биелните лагери се чуват като кррррррррррррр при отпускане на газта на празен ход

  2. #32
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Точно същото го имам аз и предполагам че от това имам и лоша вибрация на колата в обороти и тресене на вратите на 900 оборота. Колко струва подобно нещо и кое трябва да се отвор скоростната кутия или? Благодаря ти много!
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Сега се връщам от сервиза. Обявиха ми цена от 1300- 1400лв за ремонта. Казаха че само частите които очакват да се сменят са от порядъка на 600-700лв.
    Май ще се ориентирам към търсене на друг двигател. Трябва да се шлайфа вала, ама незнаят ще стане ли след шлайфането. Пък нямат представа ще трябват ли биели(щото ако трябва ще трябва да са пак комплект а не само една) абе почва се със условията и уговорките като свалят скоростната там не сезнае какво ще трябва, като свалят съединителя там не се знае какво ще трябва и т.н. Казах им , че ако имам достатъчно средства ще си купя друг който да карам още 6 години, ама нямам и ако ще го правя трябва да стане в рамките на 1000лв.
    Та ако някой знае читав двигател дайте инфо да видим какво може да се направи по въпроса.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    Точно същото го имам аз и предполагам че от това имам и лоша вибрация на колата в обороти и тресене на вратите на 900 оборота. Колко струва подобно нещо и кое трябва да се отвор скоростната кутия или? Благодаря ти много!
    Пост №33 ти отговаря

    ---------- Post added at 04:35 ---------- Previous post was at 04:34 ----------

    Наистина всичко е условно докато не се свали двигателя

    ---------- Post added at 04:36 ---------- Previous post was at 04:35 ----------

    Наистина всичко е условно докато не се разглоби целия двигател

  5. #35
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Какво стана колега, някакво развитие на нещата или пренасочи финансовия ресурс към следващия автомобил ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Здравейте колеги.
    Събрах малко средства и реших да опитам с ремонт. Вчера 12.09.16г закарах с репатрак колата на майстор. С него се договорихме, че ще огледа двигателя и всичко свързано с ремонта и ще ми се обади дали става (най вече ще извика шлайфист за вала да каже дали ще стане със шлайфане) за ремонт. На този етап се спряхме на цена 800лв за ремонта. След подробното оглеждане вече ще конкретизираме окончателна сума. Този сервиз ми го препоръчаха приятели , че майстора бил много добър по двигатели на jtd.

    И един въпрос майстора каза , че ако има проблем с шлайфането може да се наложи да се смени цяло долнище ( предполагам говори за блока). Та питането е съвместими ли са всички 166 долнищата или само от джтд 150 коня може да се сложи и ориентировъчно за какви пари говорим. Питам за всеки случай, но се надявам да не се налага.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    Здравейте колеги.
    Събрах малко средства и реших да опитам с ремонт. Вчера 12.09.16г закарах с репатрак колата на майстор. С него се договорихме, че ще огледа двигателя и всичко свързано с ремонта и ще ми се обади дали става (най вече ще извика шлайфист за вала да каже дали ще стане със шлайфане) за ремонт. На този етап се спряхме на цена 800лв за ремонта. След подробното оглеждане вече ще конкретизираме окончателна сума. Този сервиз ми го препоръчаха приятели , че майстора бил много добър по двигатели на jtd.

    И един въпрос майстора каза , че ако има проблем с шлайфането може да се наложи да се смени цяло долнище ( предполагам говори за блока). Та питането е съвместими ли са всички 166 долнищата или само от джтд 150 коня може да се сложи и ориентировъчно за какви пари говорим. Питам за всеки случай, но се надявам да не се налага.
    Имах го твоят проблем, ама с бензин. Пълен ремонт (сегменти, гумички, биелнилагери, основни, шлайфания - 1200лв с ремъци и ролки барабар)
    Валът отиде на 1-ви ремонт. След това двигателят запя

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колеги оказа се , че трябва да сменям и бутала ( или поне бутало на 5ти цилиндър). Майстора каза, че било много изядено и ако затвори с него двигателя ще го отваряме след 20 000 км. Но пък и той потвърди че главата е в добро здраве и може да се ползва. Лошото е че за да сменя бутало/ла трябвало да се тарират и напаснат , а това били още пари. Каза че може да стигне до 2 000 лв. целия ремонт. И той се чуди на толкова много неща за ремонт - няколко пъти повтори , че тия двигатели били много яки. Е както и да е, реших да не ремонтирам, ще сменям двигателя като цяло. Тук е момента да спомена колегата Classicalfamaniac, с който се разбрах за цял двигател и да му благодаря предварително. Във вторник ще го получа и живи здрави майстора ще го сложи. Ще пиша какво се получава след ремонта.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Здравейте колеги. Имам развитие с ремонта. Новия двигател е оборудван вече с моите системи. Обаче излезна още нещо, а именно, решихме по препоръка на майстора да пратим дюзите на преглед на стенд. Онзи ден са се върнали от проверката и се оказва че едната дюза изобщо не е за моя двигател, по данни от Classicalfamaniac за моя двигател са с номер 119 , а майстора ми показа тази дюза нейния номер е 019. от стенда са казали че най вероятно заради това е тръгнал двигателя ми, тя изобщо не била за 2,4 JTD двигатели тая. Та така сега търся читава дюза за моядвигател с номер 119 за 2,4 JTD 150 коня. Ще потърся и в раздел продава , но ако някой има или знае от къде да казва на лично или тук.

    п.с. Питах Classicalfamaniac , но той каза че има само 068 и неможе да ми даде на този етап.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Здравейте отново колеги.
    Да попитам никой ли няма информация за дюзата която търся, важно ми е.
    благодаря предварително.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    И накрая да кажа че колата вече е в движение. Сега се прибирам от сервиза, малко по гърлен ми е звука който издава, преди беше по тиха някак си. Сега два три дни ще я разходя из града да видя как се държи и да направя една засечка за разход на гориво. Излезла е и грешка на еърбега, ма сигурно е от това че е бил без ток, ще ида да я изчистят. Ще проверя климатика работи ли, абе ще има напасване. А да споделя майстора каза, че е блокирала шайбата на генератора и неможе да го разтовари, трябвало да я сменя възможно най скоро. Някой да знае дали може да се раздвижи или друга трябва да взимам. Ако трябва друга колко ще струва ориентировъчно.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •