Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: тракане от главата на двигателя

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Exclamation тракане от главата на двигателя

    Здравейте колеги. Възникна сериозен проблем според мен с колата от подписа.
    Както си карах изведнъж взе да трака - в началото помислих че е от прекъснат ремък и мятащото се парче удря по корите (имах такъв случай , беше прескочил една писта на вън и ролката го прерязала. Това парче се мяткаше и удряше навсякъде). Само че в един момент почна да трака като на метал, тогава ми заприлича на тракащо каре защото като изключа от скорост почти не се чуваше, а на скорост с газ тракаше много силно. През това време аз пътувах към сервиза - цялата сага е в рамките от появяването до сервиза 20-30 минути. Като влезнах в сервиза дойдоха да гледат и слушат и казаха, че работата отива на зле - ремъка е здрав а не е карето защото колата не е в движение. Дойде баш шефа и той да диагностицира , казаха че може да е запушена дюза изключваха една по една дюзите ама нещата същите. Тогава казаха да я оставя за да изстине и утре ще пробват на студен двигател дали ще има някаква промяна. Ако имало тогава можело да е лагер, а ако е същото можело да е счупен повдигач или някакъв отлепен детайл ( не го запомних) , но във всички случаи ще се отваря главата. Казаха че има вероятност и за смяна на главата.
    Абе с две думи лоша работа. Ще пиша след получаване на информация.
    А сега приемам насоки какво може да е според вас по така описаното положение, и ориентировка за сумата която да си приготвя.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  2. #2
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Лагери и крива биела/и.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    popaay ако са лагери нетрябва ли да светне лампата за маслото. При мен този показател си е наред - при контакт светка 2-3 сек след палене гасне. Колата си има мощност и набира , само дето трака.
    Незнам вече, от сервиза не се обадиха днес а и аз нямах възможност да отида до там. Май ще е след празниците да видя какво става.
    Ако е така както казваш колко би струвало като порядък - 300, 400 или повече.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    След като се отвори ще се види какво е,по принцип 2.4 предполагам е колата,а този мотор е много корав.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колеги, преди малко се чух със сервиза. Казаха, че са огледали горе под капака и там всичко било наред. Чукането се чувало при четвърти цилиндър по средата (каквото и да значи това). Казаха , че трябва да се свали главата за да се види какво става там и ако и там е добре да слизат надолу. Чакат моето решение защото само гарнитурата за главата била 130лв. Правили са и проба със зацепване на ангренажа зъб напред зъб назад, но чукането си оставало и нямало промяна. Каза че налягане на маслото има, но докато не свалят главата няма как да кажат какво е. Майстора предполага че има нещо счупено ( спомена нещо за биела и за още един детайл дето не го запомних). Мисля да им разреша да свалят главата, само дето почвам да си мисля че сумата за ремонт ще е доста по солена отколкото очаквах.
    Чакам акъл и съвети от вас.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Доколкото разбирам, се двоумиш, дали да сипваш пари в ремонта или да си търсиш друг мотор.
    Така или иначе трябва да се разглоби за да се изясни ситуацията и тогава ще решаваш. На този етап уравнението е нерешимо поради големия брой неизвестни.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Не е ли по добре да свалят картера първо, по евтино и повече неща за гледане? Като свалят главата какво очакват да видят?
    Last edited by lordliness; 03-05-2016 at 18:17.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Е то картера така или иначе ще трябва да го отворят за да демонтират биелите, но без да свалят главата няма как да извадят буталата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    То ако е биела или бутало така или иначе ще трябва да свалят пак главата,но иначе си прав и аз бих свалил картера за да огледам положението.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Е то картера така или иначе ще трябва да го отворят за да демонтират биелите, но без да свалят главата няма как да извадят буталата.
    Ако буталния болт е добре, сегменти сигурно са добре, няма нужда да ги вадят май.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ако буталния болт е добре, сегменти сигурно са добре, няма нужда да ги вадят май.
    При така описан проблема, ако наистина няма проблем в главата, заради нормалното маслено налягане аз бих изключил да има проблем с биелен лагер. По-скоро бутален болт, или счупено бутало. Това няма как да се разбере без да се извади буталото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При така описан проблема, ако наистина няма проблем в главата, заради нормалното маслено налягане аз бих изключил да има проблем с биелен лагер. По-скоро бутален болт, или счупено бутало. Това няма как да се разбере без да се извади буталото.
    е да ама е по лесно да свали картера първо, а пък ние не сме го чули, кой знае къде тропа
    На мен така ми тропа амортисьора, все едно предницата е пред разпад, свалих го и има съвсем малък страничен луфт, иначе е здрав. после си сглобих колата и един ден докато скучаех минах през няколко сервиза и возих майстори и никой не позна какво тропа
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    popaay ако са лагери нетрябва ли да светне лампата за маслото. При мен този показател си е наред - при контакт светка 2-3 сек след палене гасне. Колата си има мощност и набира , само дето трака.
    Незнам вече, от сервиза не се обадиха днес а и аз нямах възможност да отида до там. Май ще е след празниците да видя какво става.
    Ако е така както казваш колко би струвало като порядък - 300, 400 или повече.
    Така така и на мен лампата не светеше! На 3 и 4 цилиндър броблемни! 1000-1200лв

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Здравейте, сега се връщам от сервиза. Обясненията са че може да е клапан, може да е бутало, може да е отлепен бренер (най сетне запомних джаджата ) или бутален болт. Изключват лагер на коляновия вал защото има масло и държи налягане. Прегледано е всичко по разпределителния и е здраво и работещо. Не са дюзи повдигачи и т.н. Искат да свалят главата защото смятат, че проблема е там. А на въпроса който задавате - защо не отворят отдолу - отговориха , че дори да отворят отдолу после ще се наложи да отварят пак главата за да извадят частите от там, а и не им се откачва скоростната кутия сега. Потвърдиха пак че чукането се чува на четвърти цилиндър в зоната на главата. А да не пропусна споменаха и че може да е от повдигач на клапана, който да излиза от леглото си заедно с клапана. До довечера обещаха да отворят главата и да ми звъннат за резултата.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Твойта кола няма бренер,нещо не са в час тези пичове.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •