Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Кожа телешка напа за яке,откъде?

  1. #16

    Default

    телешката напа доколкото аз знам се обработва с вода под налягане и тн,не е толкова просто за пример якетата Авирекс върха на гъзарията за времето си струваха по 800 долара и на паспортите им пише че само няколко страни в Европа могат и имат право да ги почистват химическо другаде не,правят якета от елен лос и бизон.преди съм ходил и разглеждал телешки кожи в София ходих до Гара Искър имаше фирмен магазин с кожени облекла всякакви от естествена кожа и там продаваха кожи,по спомени тия дето разглеждах квадратният метър беше от 20 до 22 долара за квадрат,говоря за качествени кожи боядисани обработени не за шир потреба,най големият производител на кожи за дрехи е Египет там са некви стотинки,рокерско яки струва около 20 долара,а иначе тук пак в София съм си шил рокерия по поръчка при Борис Божилов някога живееше в Люлин после се премести някъде другаде,за времето си ми каза че това е най голямото яке рокерско което е шил 72 см гръб било,да си ушиеш сам яке по твой вкус не е хич евтино и,първо отиват от 4 до 5 квадратни метра кожа ,после ако набараш качествени ципове японски YKK и хубави капси и подплата и хастар смятай без работата колко ти излизат само материалите,хубавото си е хубаво няма как да е евтино и да е лесно.
    Last edited by RUNNING WILD; 01-05-2016 at 00:59.

  2. #17
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    телешката напа доколкото аз знам се обработва с вода под налягане и тн,не е толкова просто за пример якетата Авирекс върха на гъзарията за времето си струваха по 800 долара и на паспортите им пише че само няколко страни в Европа могат и имат право да ги почистват химическо другаде не,правят якета от елен лос и бизон.преди съм ходил и разглеждал телешки кожи в София ходих до Гара Искър имаше фирмен магазин с кожени облекла всякакви от естествена кожа и там продаваха кожи,по спомени тия дето разглеждах квадратният метър беше от 20 до 22 долара за квадрат,говоря за качествени кожи боядисани обработени не за шир потреба,най големият производител на кожи за дрехи е Египет там са некви стотинки,рокерско яки струва около 20 долара,а иначе тук пак в София съм си шил рокерия по поръчка при Борис Божилов някога живееше в Люлин после се премести някъде другаде,за времето си ми каза че това е най голямото яке рокерско което е шил 72 см гръб било,да си ушиеш сам яке по твой вкус не е хич евтино и,първо отиват от 4 до 5 квадратни метра кожа ,после ако набараш качествени ципове японски YKK и хубави капси и подплата и хастар смятай без работата колко ти излизат само материалите,хубавото си е хубаво няма как да е евтино и да е лесно.
    идиот

  3. #18
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Много са ми интересни такива нашенски абуригени...хукнал на другия край на света да бере ягоди за паунди иска да бъде гъзар ама няма денги...и тръгнал да занимава сто човека с едно парче кожа,че в Англия нямали разираши...те хората имат ама батката тря развърже кесето.Изпратете му и за обувки на момчето и да е по рейса че по ефтино.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  4. #19
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Някой ако може ми даде телефона на Сайгона че съм го затрил,щото някои намерения ми пропаднаха ма не съм се отказал за в бъдеще, щото тук във Варна един цип не мое ти сменят камо ли да ти ушият нещо, то конец нямал, ма кожат била дебела, ма ся баш в 14 часа ли дойде, остъй якето ела след две седмици...абе калпазани.
    http://vt-consult.com/index.php?what...d=339&status=1

    ---------- Post added at 05:43 ---------- Previous post was at 05:42 ----------

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Много са ми интересни такива нашенски абуригени...хукнал на другия край на света да бере ягоди за паунди иска да бъде гъзар ама няма денги...и тръгнал да занимава сто човека с едно парче кожа,че в Англия нямали разираши...те хората имат ама батката тря развърже кесето.Изпратете му и за обувки на момчето и да е по рейса че по ефтино.
    Не си виновен ти Венци че си толкова тъп,
    Аз и майка ти сме виновни.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Много са ми интересни такива нашенски абуригени...хукнал на другия край на света да бере ягоди за паунди иска да бъде гъзар ама няма денги...и тръгнал да занимава сто човека с едно парче кожа,че в Англия нямали разираши...те хората имат ама батката тря развърже кесето.Изпратете му и за обувки на момчето и да е по рейса че по ефтино.
    Има ли тема в която да не си снесал бързо, точно, акуратно и в големи количества зловонните си продукти?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default Към кучето оги доги

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Много са ми интересни такива нашенски абуригени...хукнал на другия край на света да бере ягоди за паунди иска да бъде гъзар ама няма денги...и тръгнал да занимава сто човека с едно парче кожа,че в Англия нямали разираши...те хората имат ама батката тря развърже кесето.Изпратете му и за обувки на момчето и да е по рейса че по ефтино.
    Колега куче, Сигурен съм, че не познаваш колегата Атилла. Как си позволяваш такива коментари, без да познаваш човека! А и да го познаваш, тук ли му е мястото? Относно коментара на Еко над мен, подкрепям. Вярно, че има няколко човека във форума, дето подскачат от тема в тема и са най-компетентни. Заради такива като вас, много знаещи спряха да пишат. Айде, със здраве!
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  7. #22

    Default

    неприятно е че форума няма опция като Фейсбука като блокираш някой да те вижда изобщо нито темите ти нито снимките нито да коментира твой постове,ако го променят някак си ще е добре за всички,то е хубаво да има зевзеци да става лаф и смях ама то тука тия неколко дето са са скучни и са обикновенни злобици мънички тролчета дето цели да те обиди да те жегне некъде да се захванеш с него вместо с нещо полезно,хубаво че не ги виждам на живо и няма и да се случи с сигурност,пък и нямам желанието и в личният живот да се обграждам с такива,сигурно за некой 20 годишен къде пуши марихуана са още интересни и ексцентрични,на мене ми е минало времето.

  8. #23
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    неприятно е че форума няма опция като Фейсбука като блокираш някой да те вижда изобщо нито темите ти нито снимките нито да коментира твой постове,ако го променят някак си ще е добре за всички,то е хубаво да има зевзеци да става лаф и смях ама то тука тия неколко дето са са скучни и са обикновенни злобици мънички тролчета дето цели да те обиди да те жегне некъде да се захванеш с него вместо с нещо полезно,хубаво че не ги виждам на живо и няма и да се случи с сигурност,пък и нямам желанието и в личният живот да се обграждам с такива,сигурно за некой 20 годишен къде пуши марихуана са още интересни и ексцентрични,на мене ми е минало времето.
    виждал си ма наживо ама не ма помниш щот си дрът аз съм косъма в супата тИ аз съм тоя дето ем та обича щото си колорит неземен ем гледам те преЕбем лекичко в постовете щото си и разбирач ама си парапитек Ръни тебе едни цици че те извадят от духовно равновесие иначе се кефя, че пишеш тука обичам та, брат а ти ме мразиш .. пфууу ...неразбран бях и неразбран си оставам

    ---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:37 ----------

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Колега куче, Сигурен съм, че не познаваш колегата Атилла. Как си позволяваш такива коментари, без да познаваш човека! А и да го познаваш, тук ли му е мястото? Относно коментара на Еко над мен, подкрепям. Вярно, че има няколко човека във форума, дето подскачат от тема в тема и са най-компетентни. Заради такива като вас, много знаещи спряха да пишат. Айде, със здраве!
    ОгиДоги е явление и аз не разбирам защо му се дразните предвид, че той не е злобен в нищо и е достатъчно пич да се внедри тука за нула време да, има изказвания, които са от чисто неговата камбанария но всеки има право да се изкаже не го четете добре вие - там ви е проблема айде, честит Първи Май

  9. #24
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Бил "Явление",не бил злобен?Не те познавам колега но явно не си в час или имате по дълбоки взаимоотношения."Пича" къде се вписа ?В "общи приказки" евала човек.
    Онзи да си пише в неговите теми,теми в които въпроса се разисква в първите две три мнения и от там каша.
    Вярвам повечето не могат да го дишат и се чудят какво прави тук.
    Нито един смислен отговор в техническа тема
    Анти марката настроен и куп други глупости.
    Нямам идея какво прави тук...?
    Да споря с него тук е безмислено,виж обаче на живо бих искал да го видя и да си поговорим по мъжки .
    Писах ЛС на Ранобудниче по въпроса.Много по полезни хора за форума бяха баннати за по малки "прояви" ,други изчезнаха и не пишат именно заради такива като Шаро.
    Както и да е,ако има някой да помогне по темата ще съм благодарен.
    Last edited by AttilaSL; 02-05-2016 at 08:48.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  10. #25
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by AttilaSL View Post
    Здравейте колеги,
    Искам да си ушия кожено яке но не мога да си намеря кожа.
    Звънях из разни складове които намерих из нета но имат само за мебели(дивани,табуретки и т.н).
    Имате ли идея откъде може да се купи?
    Търся само телешка напа.

    Поздрави!

    Тук във Варна в Аспарухово има един "тапицер", който се занимава предимно с шиене на рокерски якета, казва се Данко, ако мислиш че може да ти е от полза ще ти дам негов телефон да се чуете да му обясниш какво точно ти трябва.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  11. #26
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by AttilaSL View Post
    Бил "Явление",не бил злобен?Не те познавам колега но явно не си в час или имате по дълбоки взаимоотношения."Пича" къде се вписа ?В "общи приказки" евала човек.
    Онзи да си пише в неговите теми,теми в които въпроса се разисква в първите две три мнения и от там каша.
    Вярвам повечето не могат да го дишат и се чудят какво прави тук.
    Нито един смислен отговор в техническа тема
    Анти марката настроен и куп други глупости.
    Нямам идея какво прави тук...?
    Да споря с него тук е безмислено,виж обаче на живо бих искал да го видя и да си поговорим по мъжки .
    Писах ЛС на Ранобудниче по въпроса.Много по полезни хора за форума бяха баннати за по малки "прояви" ,други изчезнаха и не пишат именно заради такива като Шаро.
    Както и да е,ако има някой да помогне по темата ще съм благодарен.
    опааа Оги доги си е наш човек в темите на нас пиянките у форумо той може да не е фен на марката ама си е човек и е много готин, той е базиран в Холандия и не го познавам и не съм го виждал наживо но за мен си е човек вписа се тук защото си е готин иначе по отношение на технически теми и т.н. не всеки е корифей ... да, може всяко нещо да се чете като заяждане ама на кого му пука вече ние сме си ние - оцелелите от феновете на Алфа Ромео аз апелирам да не се препираме а да открием у всеки нещо готино а то има какво а наздраве и всичко най

  12. #27
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Моля, другарко Ранубудниче......и аз искам да се оплача от кучето Доги....миналата година ми дойде на гости сред нощ с една каса хайникен и ми развали дисциплината......а бях толкова примерен...
    Last edited by Бобби; 03-05-2016 at 00:32.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #28
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Темата за затриване.
    Безполезна както и предполагах.
    Щом не става въпрос за кебачета и бира...
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Проверих във въпросния магазин, както обещах по-горе.

    Имат телешка напа на цена от 55 лв./кв.м.

    Искаха да ми показват разновидности, цветове и пр., но тъй като аз нищо не разбирам от кожи, само взех телефон за контакт:

    +359 888 319 996 - Гергана.

    Успех!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Колега куче, Сигурен съм, че не познаваш колегата Атилла. Как си позволяваш такива коментари, без да познаваш човека! А и да го познаваш, тук ли му е мястото? Относно коментара на Еко над мен, подкрепям. Вярно, че има няколко човека във форума, дето подскачат от тема в тема и са най-компетентни. Заради такива като вас, много знаещи спряха да пишат. Айде, със здраве!
    Значи не знам дали разбра, но човека говори от ,,,,личен опит,,,,, Освен че се е влачил десетки метри по асфалта след катастрофа с мотоциклет, е носил същото яке ежедневно в продължение на 4 години! Като се замисли човек, с такава интензивна употреба сигурно е мирисало на разгонен пърч, но пък в социалното му обкръжение най-вероятно е подминало незабелязано



Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •