Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 73

Thread: Внос на Alfa 159 2.4 TI

  1. #1
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default Внос на Alfa 159 2.4 TI

    Попадна ми една такава бройка 2008-ма с пукната глава от Италия за 4000 лева идва в България и съм намерил същия двигател за 1500 лв с компютъра. Струва ли си да я правя тази кола или да се отказвам докато е време. Колата е с абсолютно всички екстри.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    55

    Default

    що се занимаваш с глупости тука влиза в сила мъдростта ,че евтиното излиза скъпо после. Лично мое мнение, не съм технически грамотен в подобна манипулация , но не бих се ангажирал с подобно нещо. Макар,че сигурен съм има майстори в БГ който биха направили качествена тази сглобка ....

  3. #3
    започва да се пристрастява D.Dimitrov's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Варна
    Posts
    87

    Default

    И аз съм на същото мнения като колегата. Без да претендирам че разбирам много си мисля ,че нещата по някое време ще станат сериозни като цифра ,и в последствие ще ти излезе по скъпо. Ти беше казал, че не ти е наложителна точно в момента колата , така че според мен е по удачно да се оглеждаш за нещо читаво тук ако попадне и,ли да се обърнеш към хора от форума който се занимават с внос и да се консултираш с тях. Не се хващай като удавник за сламка с този TI.
    Alfa 159 JTD

  4. #4
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Аз мисля, че при тези цифри, ако колата е с перфектен салон и на малко километри може и да си струва. Все пак реално ТИ читава, 2008, особено ако е фейс, може да се обяви спокойно за 15...

    Да не говорим, че от частите на стария мотор може също да се изкара някой лев, а ще имаш възможността да събереш от двата един.
    Не знам за какво ти е компютър, тя би трябвало да си има работещ.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  5. #5

    Default

    Според мен въпросът е читав ли е намереният двигател

  6. #6
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Двигателя е здрав. Колата е фаселифт с джанти 18 и салона е пеефектен освен пасажерската седалка е скъсана а до майстори имаме в Търново доста познати хора и сервизи.

  7. #7

    Default

    Скъсана шофьорска седалка обикновено означава едно. А в комплект със спукана глава става още по-зле

  8. #8
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Дай да видим снимки, за да преценим колко е перфектна. Да, трудно е без да се види на живо, но много неща се виждат веднага.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #9
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Определено си треба оглед и то обстоен иначе рискуваш да се вкараш в Голем филм наречен " бездната на заплатата ми"
    Относно мотора който си намерил- провери дали е 200 или 210 коня, понеже ако тая която си намерил е 2008 ще да е 210 коня вероятно и по-добре търси глава такава и кадърен майстор отколкото по-старият мотор.
    Иначе с всякви ремонти и регистрация ако ти стъпи до 10к лв си е оферта според мен.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #10
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Скъсана шофьорска седалка обикновено означава едно. А в комплект със спукана глава става още по-зле
    Казах ,че е пасажерска.

    Ще кача снимки скоро като я докарат.

  11. #11
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Според мен не влиза в никакъв филм, даже си е далавера. 4000 му е колата, 1500 му е мотора(дано да е идентичен, че тогава сигурно ще има филм)... Колко пари да му искат за труда за слагането на мотора? 1000 лева са много сигурно. Нали свалят единя и слагат другия без никакви преправяници. Тоест колата ще му стъпи на 7 бона, ако някой намери такава здрава и права за 7 бона да му я прати да си я купи момчето.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  12. #12
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    В най-добрия случай - ДА
    Преди да закупя колата ще я ревизирам в сервиз на близки и доверени хора. Нещата се подреждат перфектно до толкова ,че е прекалено добре за да е истина. Затова исках съвет от Вас и информация какво още покрай тази глава може да е заминало. Някои ме съветваха да си купя само главата ама аз смятам ,че покрай главата може и блока да е повреден. А колкото до двигателя който намерих в района момчето каза ,че може да ми го запали на място и да го чуя как работи - на 120 000 км.

    Колкото до това дали колата е 200 или 210 коня вече наистина не съм сигурен и все пак няма ли как ако е 210 коня да сложа по стария? Не вярвам да има разлики по другите части.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    В най-добрия случай - ДА
    Преди да закупя колата ще я ревизирам в сервиз на близки и доверени хора. Нещата се подреждат перфектно до толкова ,че е прекалено добре за да е истина. Затова исках съвет от Вас и информация какво още покрай тази глава може да е заминало. Някои ме съветваха да си купя само главата ама аз смятам ,че покрай главата може и блока да е повреден. А колкото до двигателя който намерих в района момчето каза ,че може да ми го запали на място и да го чуя как работи - на 120 000 км.

    Колкото до това дали колата е 200 или 210 коня вече наистина не съм сигурен и все пак няма ли как ако е 210 коня да сложа по стария? Не вярвам да има разлики по другите части.
    Направи си само главата и давай газ, колкото искаш
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #14
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    TI не трябва ли да е с 19-ки джанти, да не се окаже, че не е сбирщайн... я най-добре качи снимки
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  15. #15
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by maxaaa9 View Post
    В най-добрия случай - ДА
    Преди да закупя колата ще я ревизирам в сервиз на близки и доверени хора. Нещата се подреждат перфектно до толкова ,че е прекалено добре за да е истина. Затова исках съвет от Вас и информация какво още покрай тази глава може да е заминало. Някои ме съветваха да си купя само главата ама аз смятам ,че покрай главата може и блока да е повреден. А колкото до двигателя който намерих в района момчето каза ,че може да ми го запали на място и да го чуя как работи - на 120 000 км.

    Колкото до това дали колата е 200 или 210 коня вече наистина не съм сигурен и все пак няма ли как ако е 210 коня да сложа по стария? Не вярвам да има разлики по другите части.

    да ама , глей са 210 коньовия е по по добрия вариянт , по ред причини , никога не бих го сменил за 200... прави главата и си карай колата .. тази TI-ka ще ти стъпи с ремонта и регистритането и обслужването на не повече от 8-9к .. а хубавите започват от толко ... ама в Евра
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •