Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Ламбда сонда цена

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Перник
    Posts
    48

    Default Ламбда сонда цена

    Здравейте колеги, сигурно има доста теми, но ми трябва актуална цена.Става въпрос за Алфа ромео 156 1.8 1998г. 144кс.Каква ламбда е най-добре да сложа.Универсалната или оригиналната която се монтира.И ако може цени и за двете.Благодаря.

  2. #2

    Default

    Здрасти колега,
    оригинална ламбда-сонда на Бош е около 160 лева, а универсалната е около 100 лева. Съвета ми е да монтираш оригинална, защото универсалната както сам можеш да се сетиш е за широка гама от двигатели и не е толкова прецизна, освен това разликата в цената не е фрапираща.

  3. #3
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Колеги а незнам дали сте наясно каква точно е разликата между универсална и другата ?

    Разликата е само в това че Универсалната няма Букса и трябва да се позапоява малко!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Перник
    Posts
    48

    Default

    Това не го знаех за универсалните сонди.Ако е едното запояване по-добре такава.

  5. #5
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Аз знам , че ламбда сонда не се запоява, затова дават към универсалните едни специфични връзки, с които да се свърже старата букса към новата сонда. Поялник в никакъв случай. По-запознатите колеги да пуснат мнения.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това е говорено хиляди пъти. Ако трябва на всеки да се обеснява поотделно до къде? За това има сервизи и хора които си разбират от работата. Закарваш я в сервиза, доставят ти точната сонда и ти я монтират. Това е

    Иначе всеки започва сам да си прави каквото си иска и после идва с проблеми които най-обикновено са следствие от некомпетентна намеса. И върви търси кой каква глупост си е сътворил на колата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Това е говорено хиляди пъти. Ако трябва на всеки да се обеснява поотделно до къде? За това има сервизи и хора които си разбират от работата. Закарваш я в сервиза, доставят ти точната сонда и ти я монтират. Това е

    Иначе всеки започва сам да си прави каквото си иска и после идва с проблеми които най-обикновено са следствие от некомпетентна намеса. И върви търси кой каква глупост си е сътворил на колата.
    Човека иска да разбере, ориентировачна цена на сондите, че те в повечето сервизи каквито са, слагат си надценки и някакви измислени цени който им изнасят, та дето се вика пълни кожудери...но все пак е можело да види в търсачката. Здраве да е, нали трябва да има приказка във форумите...



  8. #8
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Това е говорено хиляди пъти. Ако трябва на всеки да се обеснява поотделно до къде? За това има сервизи и хора които си разбират от работата. Закарваш я в сервиза, доставят ти точната сонда и ти я монтират. Това е

    Иначе всеки започва сам да си прави каквото си иска и после идва с проблеми които най-обикновено са следствие от некомпетентна намеса. И върви търси кой каква глупост си е сътворил на колата.

    За какво е този форум тогава?!


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Перник
    Posts
    48

    Default

    Колеги благодаря за отговорите.Купих си универсална сонда за 110 лв. бош, има си специални снадки и всичко стана много добре.Утре след работа ще я монтирам и ще пиша отзиви.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by shark20 View Post
    Колеги благодаря за отговорите.Купих си универсална сонда за 110 лв. бош, има си специални снадки и всичко стана много добре.Утре след работа ще я монтирам и ще пиша отзиви.
    Би ли написал номера на универсалната, колега.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Първо сервизите не си слагат надценки. Сигурен съм, че в повечето уважаващи себе си сервизи дават цени на части които лично ти от магазина ще си купиш на по-висока цена. Но както и да е.

    Второ ти не знаеш какво трябва да си купиш, как да го свържеш за да работи правилно (в случая ламбда сондата) а в магазина могат да ти дадат нещо което също е толкова грешно колкото и сам да си го поискаш.

    Трето: писнало ми е вече да правя коли дето уж всичко им е сменено с правилното и ново, а пък не работи добре колата. Например сонда от моргата, дебитомер от моргата, сондата запоена, че и с по-дълъг кабел и т.н. И върви обеснявай после.

    Форума не е сервиз и голяма част от проблемите не могат да се решат тук.

    Тази сонда за 110 лв. със сигурност не е универсалната която трябва да бъде. И всъщност универсално нещо няма. Всяко универсално нещо работи не повече от 80% от това което трябва да бъде. Цената на така наречената универсална сонда е почти колкото каталожната.

    Успех!

    А тези които си мислят, че няма нужда да ходят при специалист и си правят колите сами (с изключение на тези които го правят с учебна цел) рано или късно пак отиват в сервиз и тогава сметката става двойна, защото всеки един компромис води последствията със себе си.

    И на края за капак сервизите са виновни и в тях няма специалисти и никои нищо не разбира.
    Last edited by oem; 08-03-2013 at 22:28.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И на рая за капак сервизите са виновни и в тях няма специалисти и никои нищо не разбира.
    Е тук уцели точно в десятката. Има места в БГ, където просто липсват кадърни монтьори повярвай. Посещение при такива обикновенно води да поразии за понедвойни суми в най добрия случай. Може и последиците да са с летален изход. Подробности на ЛС
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Така е. Прав си, но добрите специалисти се познават още като ти заговорят. Ако не можете да ги познаете питайте по форумите за такива които ще свършат работа. Ето за това са форумите. За информация къде какво има и кой колко е знаеш и можещ. Форума не е сервиз. Нито е училище.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Перник
    Posts
    48

    Default

    Не искам да обидя никой, все пак не съм ходил във всички сервизи, но след посещение на един преди 3 години(не е от препоръчаните във форума) бяха забравили да ми затегнат болтовете на долния носач.....От тогава си правя всичко сам по колата, колкото успявам толкова.Доволен съм от марката и колата, която си поддържам сам.Дори и нещо да сменя в повече ще знам, че сам съм взел решение, а не че някой ми е казал.
    Last edited by shark20; 08-03-2013 at 23:04.

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не намесвайте механичните ремонти и механиците където ги има много такива от гумаджии станали "механици".

    Тук става въпрос за нещо което за да започнеш да се занимаваш с него трябва поне малко да има някой в главата. Не искам да обиждам механиците като ги слагам под общ знаменател, и това е съвсем друга тема.

    Просто има неща които на пръв поглед изглеждат нищо работа, а всъщност е пълно с подробности около тях.
    Last edited by oem; 08-03-2013 at 23:59.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •