Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Вече собственик на Алфа

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    София
    Posts
    27

    Default Вече собственик на Алфа

    Да се похваля вече съм собственик на алфа 156 1,8 тс комби

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by tampico View Post
    Да се похваля вече съм собственик на алфа 156 1,8 тс комби
    То не е много за хвалене ама....
    Ай честито
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3

    Default

    А снимки???

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    До Mirchozo: Е защо да не е за хвалене, аз съм горд собственик на Алфа 146 1,6 t.s. вече 9 години... това ако не е за хвалене....
    Пожелавам на tampico, моите безпроблемни 9 години.....
    Last edited by toto99; 03-05-2016 at 15:52.
    Alfa Romeo 146 1.6 t.s.

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by toto99 View Post
    До Mirchozo: Е защо да не е за хвалене, аз съм горд собственик на Алфа 146 1,6 t.s. вече 9 години... това ако не е за хвалене....
    Пожелавам на tampico, моите безпроблемни 9 години.....
    Ами защото 156 1.8тс ще е в най-добрия случай на 13-14г, на мин 300х км (на километраж 150-160х км естествено), а както всички знаем този мотор не е от най-издържливите и е доста претенциозен откъм подръжка и консумативи. Дано не съм прав и колегата се радва дълго на безпроблемен автомобил.

    Пс Написаното ми мнение по-горе имаше лека нотка шега спрямо заглавието, сякаш сме си купили сОвалка
    Айде със здраве и безаварийна.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Честита да ти е и много безаварийни километри да ѝ навъртиш.
    Качи наистина някоя снимка да ѝ се порадваме
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  7. #7
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Честито колега,наливай бензин и масло навреме!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  8. #8
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default

    Тцтцтц.... еййй какво общество искате като 1вия коментар, който получва човека е "то не е за хвалене"... Аз предполагам, че приятели и познати вече са му дали акъл да не се занимава с Алфа, няма нужда и тук да получава такива коментари.

    Само най-добрите консумативи, малко по-отговорно отношение към колата и да чукаме на дърво всичко би трябвало да бъде наред.

    И аз съм с 1.8 TS, моторчето е доста прилично

    Безавариини километри ти пожелавам колега!

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Що бре колега, какво против имаш мнението ми? Нищо ново не казвам, нито лъжа, все пак съм имал 156/2.0тс за разлика от доста хейтъри дет си плюят ей тъй за спорта. Навъртях и 60х км за 2г, къв бой видя само тя си знае, ама не издържа милата, ама и бая пари глътна. Просто не е кола за пердах, не издържа, а повечето точно за това си взимат Алфа.

    Абе друго си е да те дръпнат нютонметрите и да тупаш бурийте по някой отзад.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Що бре колега, какво против имаш мнението ми? Нищо ново не казвам, нито лъжа, все пак съм имал 156/2.0тс за разлика от доста хейтъри дет си плюят ей тъй за спорта. Навъртях и 60х км за 2г, къв бой видя само тя си знае, ама не издържа милата, ама и бая пари глътна. Просто не е кола за пердах, не издържа, а повечето точно за това си взимат Алфа.

    Абе друго си е да те дръпнат нютонметрите и да тупаш бурийте по някой отзад.
    Аз затова като че ли се озъртам за нещо от рода на 145 2.0 да си взема за пердах, и да се счупи да не ме притеснява, че моята 156 ми е мила и драга на сърцето, гледам си я, не и давам много зор или поне не за продължителни периоди от време.

    Ама то и да ти кажа честно, зависи какви очаквания има човек, не е и много бърза, така че човек няма за къде много да й дава зор, като натрупа инерция се чуства по-добре, иначе при ниски скорости да се изтисква или от място още повече... усещат й се родилните мъки Какво ли съм тръгнал да обеснявам де, ти си врял и кипял, ама готино си е бензинчето, мене си ме кефи. Живот и здраве може би някой Busso

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Истината е че караме пребити коли, а периода им на полуразпад е преминал отдавна.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Жив и здрави .. и ти и тя
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  13. #13
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Има наистина пазени коли, в които си струва да инвестираш. Годините невинаги са показател за състоянието на автомобила и никога не съм разбирал изказвания от типа на "тия коли се взимат, за да се карат година-две и да се хвърлят". Една кола като я взимаш с идеята да я караш и изхвърлиш след година, бъди сигурен, че и толкова може да не те изкара. Колкото и да са трудни за намиране, там някъде (из пазара) има наистина читави бройки, лошото е, че са кът и е малко трудно да случиш гледана кола на реални (малко навъртени) километри.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  14. #14
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Що бе кара се праиш ремонт на мотора обслужване и искарва докато ламарината не се разпада това че оборотите са му проблем е по - добре от колкото да правиш турбо ... с много по малки средства се оправа безаварийни
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  15. #15
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Хаха, ще стане бензин срещу дизел пак...
    Турбота има по 200-500лв според модела, вадиш,слагаш и газ, аз досега не съм сменял. Ти какъв точно ремонт си правил на тс че да кажеш цена за такъв. Преди 3 дни вадих и слагах глава на 1.8тс, мога да говоря и в цифри ако искаш ама няма смисъл. Всеки има право да си купи и кара това което иска, да си го хвали и т.н., пак казвам 2.0ts, 1.9jtd/105, 1.9jtd/140, 2.4jtd/136, 2.4jtd/175, всичките са 156ци, мислиш ли че дрънкам глупости колкото да си убивам времето или да се заяждам. Живи и здрави, радвайте се на придобивките и не мислете че ше разцепите мрака.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •