Results 1 to 7 of 7

Thread: Още един нов :)

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Kostenets
    Posts
    11

    Default Още един нов :)

    Здравейте , казвам се Боби и от скоро имам Alfa Romeo 146 16v TwinSpark 99' . Имал съм допир и преди с подобна кола около зет ми, но се радвам, че се сдобих с такава. Количката е от човек , не е лоша и има два лагера главини за смяна и малко козметика за да почне да радва окото. Получих я с два комплекта гуми с лети и железни джанти, съответно с летни/зимни гуми. Дразни ме факта , че ми е счупена решетката пред радиатора и загрозява предницата, но ще си намеря и ще я сменя. Летите джанти също са за подмяна, по 10-ина килца е едната и ми се струва, че на колата не й е приятно с тях. Но, като цяло я бива. С газов инжекцион е 11-12 литра смесен разход, не съм тест пилот и може би ще го сваля малко.. Доволен съм от придобивката и смятам да я стегна и карам поне няколко години.. а защо не и да си е вечно моя. Извинявам се ако съм ви отегчил с поредните писаници , но реших, че е време да се изявя.

  2. #2

    Default

    Честита. Първа алфа ли ти и ?

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Kostenets
    Posts
    11

    Default

    Като цяло първа кола, карах един сеат преди години, но не беше на мое име. Дано тази, като моя, ме слуша

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Kostenets
    Posts
    11

    Default

    Щеше ми се , така или иначе съм пуснал тема, да попитам. При положение , че имам проблем само със заден десен лагер, да сменям ли и двата ? Също, нова или втора ръка решетка пред радиатора да търся. Старата е счупена на половина и загрозява предницата.

  5. #5
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by TaskovBG View Post
    Щеше ми се , така или иначе съм пуснал тема, да попитам. При положение , че имам проблем само със заден десен лагер, да сменям ли и двата ? Също, нова или втора ръка решетка пред радиатора да търся. Старата е счупена на половина и загрозява предницата.
    На мен служебната ми е гаранционна в дачия рено ми смениха само единия лагер .... не задължител двата при амотисьорите двата трябва и прожините знам аз и за биалетки и и тампони ста.щанга за решеткато ако намериш сносна вземи аз не съм сия сменял и мойта е счупена
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  6. #6
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Сменяй само повредения лагер. Файда от смяна на двата няма.


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Kostenets
    Posts
    11

    Default

    Познат ми каза, че новите части като калници, решетки и т.н. не пасвали добре и да се насоча към втора ръка. Та ще опитам да си намеря една , хем ще е и по-добра цената. Колкото до лагера, мерси , щях да поръчам два и да ги сменя направо. Ще е само един на първо време, дано не се налага скоро да купувам втори.

    П.с. ако някой има такава решетка, нека пише едно ЛС да се разберем за цената и как да стане трансфера.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •