Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем с Landi Renzo Omegas

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default Проблем с Landi Renzo Omegas

    Здравейте ! Колата е Алфа Ромео 166 2.0TS. Инжекционът е LAndi Renzo Omegas , а инжекторите са Keihin. Напоследък както си карам и колата започва да придърпва и да мирише зверски на газ. След 10-20 секунди се оправя и си върви нормално до следващия път. От скоро започна и да обръща на бензин със пищене самичка. Някой път обръща на бензин като почне да придърпва , друг път без никакви други индикации. Забелязвам и че колата не ускорява така както преди. Като пример мога да дам , скоро имах извънградски преход от 1000км. и го направи общо към 4-5 пъти за целия преход. Като обърне на бензин не дава да я обърна на газ, освен ако не я загася и да я запаля пак. МАП-а го сменяхме със Станимир в Бургас преди време , тъй като колата въобще не работеше на газ и е чисто нов, така че не вярвам да е в него проблема. Не съм си в Бургас няколко дни и не мога да предприема нищо , просто ми се иска да дадете някой акъл да знам къде да търсим проблема. Не го прави достатъчно често , за да мога да го покажа на момчетата в сервиза и се чудя откъде да тръгна. Аз си мисля като начало да сменя филтрите на газта , те са на около 15000км. , но пък ако е от филтри възможно ли е да го прави ли когато и скимне ? На бензин си върви колата както преди...

  2. #2

    Default

    Може да има проблем и от филтрите. Провери да няма някой напукал се маркуч. За друго - газаджиите

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Смени си мембраните на изпарителя и гумите на клапаните!
    Най-вероятно е проблем с налагането на газа.
    А може просто да не идва в изпарителя антифриз и да не го подгрява.
    И в тоя случай ще прави същите говеждини.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    Проблемът се влоши колеги. След всяко зареждане колата гасне по 5-6 пъти при обръщане на газ. Като захапе веднъж върви супер до следващото зареждане. Имах преход тези дни до унгарската граница и при всяко зареждане , трябваше да я гася и паля по 5-6 пъти за да заработи на газ.Филтрите ги проверихме , но са чисти и няма проблем там. Мисля , че проблема е в газовата бутилка...

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Има един клапан на изхода на бутилката, който е предназначен да спре газта при по-голям от някакъв дебит - примерно ако се скъса тръбата. Вероятно той ти прави мизерии.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Всички системи на Ланди като отчетат грешка трябва да се рестартират.
    Това прилича на проблем с изпарител. Мисля, че превишава налягането и понеже има разтоварващ клапан в корпуса му оттам изпуска докато се разтовари /тогава идва миризмата/.

    Ако може провери какви са грешките на системата.
    Омегаз поддържа такава грешка- Високо налягане в системата.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    roby отново прав ! Закачих я и показа грешка Високо налягане. Като я закачихме и я запалих показа налягане 3.6 бара.В момомента в който подам газ налягането спада на 1.4. За сега спряхме преминаването на бензин когато се увеличи налягането. Газаджията мисли , че няма проблем да карам така. За сега разхода е нормален , но леко се притеснявам като знам , че изпарителя е за ремонт. Майстора каза , че е безбожно скъп ремонта на такъв изпарител. Според вас има ли проблем да я оставя така , или да взимам мерки моментално ?

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Изпарител може да се сложи какъвто искаш, ако не държиш да е точно този. Предполагам, че е IG1 или наречен "кубчето".
    Нов е 380лв.
    Ремонтен комплект е 120лв.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    37

    Default

    IG1 е изпарителя. Аз така или иначе ще го правя , въпросът ми е , дали мога да карам така известно време ? Без нея в близките седмици съм като с вързани ръце и не мога да я оставя в сервиза. Какви биха били евентуалните последици от каране така ? Благодаря ти за информацията и търпението !

  10. #10
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Инжекторите, маркуча на газта и МАП-а са изложени на това налягане докато колата не работи на газ. Включително и като е загасена. Отделно, че не знае на кой свят е докато работи и го качи. Та, не се бави много.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •