Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 85

Thread: Парктроник на 159

  1. #46
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Забелязвам че ако се откача акумулатора, първото отваряне на багажника трябва да е от бутона вътре. Незнам каква е причината, но не сработва от дистанционното първия път. Може би си опознава модула ли, ба ли га...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #47
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Забелязвам че ако се откача акумулатора, първото отваряне на багажника трябва да е от бутона вътре. Незнам каква е причината, но не сработва от дистанционното първия път. Може би си опознава модула ли, ба ли га...
    Наскоро бях свидетел на същото (1,9 SW TI). Очевидно си е заложено или е някаква бъгавиня.

    При мен не е така.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #48
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    2006 година 2.4 двигател. Светлината за заден ход не работи. Багажника не се отваря нито от дистанционно, нито от копчето при плафона.
    В момента всички жици съм ги свързал в една клема. И при проверка на напрежение с мултицет на всички ми показва 0, а на синята жица (при изключване на нея ми гасне само плафона в багажника) си показва напрежение (0.12).
    Last edited by KARTaL; 28-12-2018 at 14:48.
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  4. #49
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Седан или комби?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #50
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Седан
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  6. #51
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Наскоро рових в багажното отделение заради Босето, та вдясно при мен има капаче в "сервизното отделение", а отзад има "платка с бушони", защо не потърсиш това и да провериш дали няма проблем там. Намира се в дясната колона на багажника, където по принцип стои цд-чейнджъра, от там се бърка и за смяна на крушки на десния стоп. Моята е комби, но предполагам и на седана ще има отделение с предпазители. Аз съм с Босе и чейнджър, ако има значение, макар че едва ли правят различни типове инсталации.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #52
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Когато е отворен багажника, индикацията на таблото работи ли коректно?

    Демонтирай бравата на багажника и вържи една пробна лампа (5 ватова крушка) между пин 1 от конектора (червен проводник с черна ивица) и шаси и виж, дали свети, когато отключваш от дистанционното или от бутона. Ако не свети, намери въпросния проводник в снопа между купето и капака и повтори измерването на него в участъка в посока към купето.

    За историята със задната светлина и парктроника проследи проводника до крушката (трябва да е розов) и направи същото измерване с пробната лампа. Ако не свети и на снопа, провери да не би да ти е откачен конектора на датчика на скоростната кутия.

    С електрическите проблеми, мерене му е майката. Визуалният оглед не дава почти никакъв смислен резултат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #53
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Когато отворя багажника на дисплея ми излиза, че е отворен.

    Мисля да оставя колата на човек, които ще може да се справи с проблема.
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  9. #54
    започва да се пристрастява bralivia's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    39

    Default

    Провери си бушоните и по точно service бушона. Имах същият проблем с изключение отварянето от дистанционото си работеше. Успех
    Alfa Romeo 145 1,8 t.s'96 140говеда половината пасящи
    Alfa Romeo 159 1,9JTS'06 160cv

  10. #55
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Здравейте и за много години, колеги! Живи, здрави и безаварийно пътуване на всички!
    Днес оставих колата и я направиха багажника. Попитах какво му беше и получих отговор "много работи", както и да е. Понеже някой казваха за парктроника, че е от кабелите, но отново не работи и светлината за задна я няма. Утре ще проверя крушките за задна светлина.
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  11. #56
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    E какво са оправили след като задната светлина не работи?

    Много е вероятно да има връзка между нея и неработещият парктроник.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #57
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Например изгоряло бушонче или букса/датчик за задна на кутията. Не съм ровил да го търся, но вероятно е някъде по кропуса на кутията под абс централата. Иначе самия парктроник чака сигнала за включена задна за да сработи, което ме навежда на мисълта че не е прекъсната жица.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #58
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Ми само багажника го оправиха и толкова. Питах върху парктроника търси ли се нещо по въпроса защо не работа, отговора беше не и 100 лв. само за багажника да оправят. Мисълта ми е след като не са прекъснати жиците да може да ме ориентирате какви са възможните варианти. Благодаря.
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  14. #59
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Първо трябва да се провери датчика на скоростната кутия.

    На контакт и при невключена задна трябва да има +12V на единия от двата му извода. Ако няма, проверете четвъртия бушон отляво надясно на най-горния ред в таблото под волана. При включена задна тлябва да има + 12V и на двата извода на датчика.
    Last edited by ecotronic; 04-01-2019 at 20:34.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #60
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Провери първо бушончето което каза Еко.
    Ако е здраво и не разполагаш с мултицет, намери буксата за датчика и сложи мостче между 2та пина, ако сработи значи датчика не затваря контакта си при включване на задна скорост, т.е. повреден датчик. Обърни внимание на буксата и пиновете на датчика за окисления. Забравих да кажа че колата трябва да е на контакт при пробата с мостчето.
    Провери тези 2 неща и пиши какво е станало.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •