Results 1 to 10 of 10

Thread: Реглаж преден/заден мост 156 с VDC u ASR системи

  1. #1
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default Реглаж преден/заден мост 156 с VDC u ASR системи

    Въпроса е следния: трябва ли калибровка на сензора на волана при реглаж на преден/заден мост ?
    Понеже волана ми в момента е леко завит надясно, при реглажа ще го изправя, съответно би трябвало да му се промени ъгъла и датчика ще отчита тази промяна като опит за завиване, а дефакто автомобила ще движи в права посока. Та тук идва въпроса за калибровка на ъгловия сензор. Трябва ли да се калиброва, самообучава ли се, калиброва се докато е на стенда или... ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив / Калояново
    Posts
    64

    Default

    Сменял съм накрайници на моята кола и след това на стенд и да ти кажа не ми е искала калибрация.

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Въпроса е че при мен волана е леко завит надясно когато колата се движи направо, на реглажа искам да го коригирам че ме дразни, та затова е дилемата.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Въпроса е че при мен волана е леко завит надясно когато колата се движи направо, на реглажа искам да го коригирам че ме дразни, та затова е дилемата.
    Свали волана и го намести, защо на реглажа и да си отваряш работа.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Волана не ми се сваля точно защото въпросния датчик се чупи с поглед. Каква работа да си отварям на реглажа, цъкам калибрация и...
    Вероятно са сменяли рейката преди да стъпи на родна земя.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6

    Default

    Аз си го правя от волана, нагласям гумите да са прави, после тръгвам леко напред без да пипам волана и гумите се изправят вече окончателно- това е важно, намествам волана и съм готов, 5 минути.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    А датчика и лентовия кабел за еърбега ?
    Колата ти има ли тракшън контрол (не ASR)?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Абе кой те е излъгал, че се чупи лесно тоя датчик не знам. Аз моя поне 5-6 пъти съм го вадил без проблем.
    Относно калибрацията, с FES има опция за това. Като изправиш волана я закачи. Като пуснеш калибрацията то си пише всичко.

  9. #9
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Отивай на реглаж. Нищо не трябва и не бива да правиш по волана освен реглажа.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #10
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default Споделям опит

    Поддържам ВО.
    На мен волана ми беше крив наляво. Когато колата се движи направо. Отвреме навреме се активираше грешка VDC и изписваше за това на централната конзола – колата е 156 пълен фейс 2003 г. произведена 2.0 JTS ). Същевременно светваше лампичката за ASR до скоростния лост долу. Имах подозрения за този ЯВ – YAW Сензор, или както там се казва. Ходих на реглаж на предница и стенд, сходимост на заден мост и сега волана е направо. След стенда нито веднъж не е излязло съобщение за VDS или ASR.
    Мисля, че когато даваше грешките, ABS не е спирал да работи.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •