Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Досаден проблем с ламбда сонда

  1. #1
    започва да се пристрастява drago147's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Велико Търново
    Posts
    33

    Default Досаден проблем с ламбда сонда

    Колеги, имам Алфа на газ, и на последък ми зачестиха грешките фиксирани от въпросната ламбда. Когато излезе грешката "светва" чек-а и автомобилът влиза в авариен режим, докато не се изчисти грешката. Някой имал ли е тези проблеми, и как се справя с тях.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by drago147 View Post
    Колеги, имам Алфа на газ, и на последък ми зачестиха грешките фиксирани от въпросната ламбда. Когато излезе грешката "светва" чек-а и автомобилът влиза в авариен режим, докато не се изчисти грешката. Някой имал ли е тези проблеми, и как се справя с тях.
    По два начина - или настройка на газовата, ако ламбдата е наред. Или смяна на ламбдата, ако е дефектирала

  3. #3
    започва да се пристрастява drago147's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Велико Търново
    Posts
    33

    Default

    увеличаваме притока на газ, но няма особена разлика. Дано като сменя ламдата се оправи, че взе да става досадно

  4. #4
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Не претендирам, че съм голям спец, но доколкото знам карането на газ ти сбърква показанията на ламбдата и каквото и да правиш, докато караш колата на газ ще си е така. За да дава коректни стойности си трябва каране на бензин.

  5. #5

    Default

    С много прецизна настройка на газовата, чека няма да излиза. Ако ламбда сондата е наред де. Моята я карах много време без да и свeти чека, но 3-та сонда, след катализатора даде фира и сега си свети нон-стоп При тебе явно е някоя от предните... ако ти създава проблеми с динамиката на автомобила, след като светни чека.
    Last edited by zombiran; 12-05-2016 at 19:00.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by drago147 View Post
    увеличаваме притока на газ, но няма особена разлика. Дано като сменя ламдата се оправи, че взе да става досадно
    не прави глупости. Изчисти грешката и виж как се държи ламбдата на бензин. Това ти е критерий, ако не я следиш наживо с ФЕС, например
    Остави какво ти говорят останалите. Две коли имам на газ 147 и 156 и двете работят страхотно. Третата я смаза камион

  7. #7
    започва да се пристрастява drago147's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Велико Търново
    Posts
    33

    Default

    Ламбда 2, и бедна смес във 2 цилиндър, това си е грешката...и 150-те кончета стават на 50. Иначе, да доста поразпитвах и точно тази сонда която каза колегата, обикновено газта я прецаква първа.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by drago147 View Post
    Ламбда 2, и бедна смес във 2 цилиндър, това си е грешката...и 150-те кончета стават на 50. Иначе, да доста поразпитвах и точно тази сонда която каза колегата, обикновено газта я прецаква първа.
    Не е вярно.Едната сонда е за 1 и 2 цилиндър, другата за 3 и 4. Нама как да определи, че точно 2 цилиндър е беден

  9. #9
    започва да се пристрастява drago147's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Велико Търново
    Posts
    33

    Default

    на бензин си е ОК, просто нещо газовата прецаква нещата

  10. #10

    Default

    давай на газаджия тогава и не слагай богата смес

  11. #11
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    За настройка на газовата си.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #12
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Елементарно,като имаш проблем на газ,си има раздел "Алфи на газ",и точка.Стига спам!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  13. #13
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    drago147 Когато ти излезе чека мини на Бензин ! Карай така 2-3 дена. Когато колата получава нормални данни грешките ще се изтрият и чека ще изгасне. Преди време така ме накараха да сменя здрава ламбда, Не послушах майсторите и минах на бензин. след 40-50км чека изчезна. както са казали и колегите... настройка на газова. Някъде в други теми бях чел че на ниски обороти сместа трябва да е бедна а не богата както сте направили вие.

  14. #14

    Default

    Моята е същата,трия грешката и след 80-100 км пак светва чека.Като карам на бензин изгасва.Проблема е,че няма газаджия кадето да е регулира правилно.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Моята е същата,трия грешката и след 80-100 км пак светва чека.Като карам на бензин изгасва.Проблема е,че няма газаджия кадето да е регулира правилно.
    Каква е твоята газова та няма кой?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •