Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53

Thread: Изолационизъм!

  1. #16
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Четеш избирателно.

    Колегата много правилно обърна внимание върху курса на рублата.

    През 1980 - та той е бил 1/1 спрямо лева.

    Сега 1 рубла се равнява на 2,6 стотинки! Което означава, че сега нашият мизерен лев е поскъпнал 38 пъти спрямо рублата.

    Що тъй?
    Не трябваше ли заради демокрацията, кражбите, ЕС и гейовете да е станало обратното?
    Мммм не. Чета внимателно. Нито курсът на долара преди, нито този на рублата сега имат отношение към това, какво имаме или нямаме. Когато имаш килограм злато, дреме ли ти колко е в долари и рубли.
    Лошото на левът е, че е вързан за една измислена валута. За което си плащаме с всякакви ресурси и суверинитет разбира се.

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Не мога да се изразя по недвусмислено - всичко е условно, ама много условно. Тъкмо щот всичко и всеки има някаква зависимост. Никога не съм твърдял че ЕС няма ресурси, виж за България вън от съюза, може и да се замисля. Както и да е, сега си говорим за независимост. В ЕС България е много по независима от колкото беше в соц. лагерът. Политически, икономически, културно и както щеш. И това май наистина има връзка с ценностите.
    Нещата са абсолютно еднозначни. Или имаш, или нямаш.
    Другото късае ползването им. В момента то се осъществява в наш ущърб.

    Ако си разтъркате очите, ще видите, че САЩ не са по-добри от СССР и че ЕС определено по-неструва от СИВ.
    За това обаче трябва кураж, да си признаеш, че онова, за което си мечтал и за което си драпал се оказа по-гнусно от преживяното. Така изглеждат нещата през погледа на един "почитател" на късния Кейнс. Око либите "Чаеното парти", нещата там са ясни и науката е безпомощна.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  2. #17
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    пичойти знайти, че в рамките на СИВ ние бяхме източвани и нашата страна снабдяваше със селскостопанска продукция почти цяла Русия и не само. ЕС е хубава организация но е организирана около няколко банкови картела и ЕС представлява един много хубав бизнес всъщност
    Относно това имаме ни нужда от по-голям брат аз по-голяма тъпотия не бях чувал скоро защото нищо извън страната не е братско т.е. съществуват само интереси и един вид всеки наш брат е хем от друг баща хем от друга майка.
    Просто нашите политици поради липса на наследственост в политиката са страшни будали и мизерници и се съгласяват на много малки комисионни за да прокарат някой закон или договор с цел ограбване на нашите ресурси - България батки е най-големия износител на злато за Европа, имаме страшно плодородна земя и много хубаво моренце - за какъв такъв ние някой какъвто и да е бил той - ние сме достатъчно предприемчиви не сме мързеливи и доста по-умни от ония пряли видиотени селяни гърците.
    Единствения ни проблем е че сме отчаяни, наивни и лееко тъпеем по отношение на възможностите си да, хората който знаят какво могат са добре тук но общия блеещ фон на тема Русия е константен ... В Русия няма и никога не е имало нищо хубаво! Забравете тази страна тя винаги е била наш изконен враг ...

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Мммм не. Чета внимателно. Нито курсът на долара преди, нито този на рублата сега имат отношение към това, какво имаме или нямаме. Когато имаш килограм злато, дреме ли ти колко е в долари и рубли.
    И какво точно трябва да ми говори златният резерв на Русия?
    Та той е 2 пъти по-малък от този на една Италия.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    И какво точно трябва да ми говори златният резерв на Русия?
    Та той е 2 пъти по-малък от този на една Италия.
    Тоя пак Русия го гони. Де видя нещо за Русия в поста ми?
    За нас говоря. Ние сме го оцацали.
    Остави руснаците на мира, те се оправят и без нашата "компетентна" помощ.
    А за резервите на Италия, Германия, Франция и т.н. не е лошо да се поинтересуваш къде са и какво се случва на този, дето се осмели да си го поиска. За информация и нашия е в кюпа.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Говорех за рублата и лева. А ти взе да ми говориш за златото, което единствено имало значение.

    Нещо съвсем се обърка. По-добре си затрай, че почват и врабците да ти се смеят.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Говорех за рублата и лева. А ти взе да ми говориш за златото, което единствено имало значение.

    Нещо съвсем се обърка. По-добре си затрай, че почват и врабците да ти се смеят.
    Аз рубли нямам, тъй че не ми дреме. Ти си следи твоите по курса. Явно тъщата се отчита в твърда валута
    Ко не те кефи златото, може да си говорим и в буци мас. Се тая.

    Все се чудех, що изчезват врабците, пък то било, щото от смях са забравили да се размножават. Сега ша ма погнат е зЕлените и си. .. мамата.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #22

    Default

    Аз не съм роб на миналото, и не робувам на минали времена и предрасъдъци......
    В тоя ред на мисли си мисля че е много по добре да имаме по добри отношения и взаимопомощ с Раша, отколкото с США.......
    Quote Originally Posted by Bobo Markov View Post
    В Русия няма и никога не е имало нищо хубаво! Забравете тази страна тя винаги е била наш изконен враг ...
    Съжалявам, няма как да се съглася........не коментирам факта че сме дошли от оная посока преди известен брой столетия......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 22-05-2016 at 19:00.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Все се чудех, що изчезват врабците, пък то било, щото от смях са забравили да се размножават. Сега ша ма погнат е зЕлените и си. .. мамата.
    Не се чуди. При теб мрат от смях

    Ела да видиш тук, какво е. От една хранилка на дървото пред балкона ми опаткват по 0,5 кг белен слънчоглед за 2 дена.

    PS:
    Тъщата не плаща. Вемете да я направите шеф на вашата задруга, да се видите в ръководител.
    Тя е хард-лайнер и благодарение на сталинистките и методи, ще дръпнете бая.
    Last edited by ecotronic; 22-05-2016 at 19:25.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    В тоя ред на мисли си мисля че е много по добре да имаме по добри отношения и взаимопомощ с Раша, отколкото с США.......
    Логически погледнато - би трябвало да е така. Понеже географски и културно сме по близки. На практика - получава се така че е по добре да сме по далеч и от двата субекта, но след като няма такава възможност.....
    Ако не те затруднява, обоснови се.
    Очакваш Руски инвестиции ли? Някакво ноухау ли ще ни помогнат да развием? Защо е по добре?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #25
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Първо не руски ами и американски инвестиции недей очаква, няма ти обяснявам що.Второ, в Русия няма валутен борд, изкарай лева от валутния борд и тогава го сравнявай с рублата кой колко долара е.Ванката някой ден мога го взема с мене на едно барбекю да му обяснят от първа ръка защо е фалирал КРЗ, а пък Любо че го срещнем с едни български ора дето живеят в Русия да му отворят очичките и да разбере що тъща му е права.Даже мое и на круиз до Крим да го расходят за по-нагледно.Много се забавляваха два дена с ваште писания.
    Специално към Ванката, ти няма какво да избираш, ТЕ избират - http://www.pan.bg/view_article-49-33...AT-ILI-NE.html
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #26
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Първо не руски ами и американски инвестиции недей очаква, няма ти обяснявам що.Второ, в Русия няма валутен борд, изкарай лева от валутния борд и тогава го сравнявай с рублата кой колко долара е.Ванката някой ден мога го взема с мене на едно барбекю да му обяснят от първа ръка защо е фалирал КРЗ, а пък Любо че го срещнем с едни български ора дето живеят в Русия да му отворят очичките и да разбере що тъща му е права.Даже мое и на круиз до Крим да го расходят за по-нагледно.Много се забавляваха два дена с ваште писания.
    Специално към Ванката, ти няма какво да избираш, ТЕ избират - http://www.pan.bg/view_article-49-33...AT-ILI-NE.html
    Американски инвеститори не съм очаквал, обаче са много по възможни от руски такива. Аз само коригирах Любо за съотношението, курса на рублата го споменах по съвсем друг повод. Въпреки това, няма значение в борд или не - факт е че съотношението лев/рубла е променено драстично, което само по себе си говори не малко.
    Нали ми обясни защо е фалирал КРЗ, не съм имал спор, признах си че не съм запознат. С тоя пример подкрепи тезата ми че държавата е лош стопанин. Ако мислиш че има разлика м/у 100 и 51 процента държавно участие, то се лъжеш. 51 процента означава държавно управление, което пък знаем какво означава. Да има сектори в които не може да се мине без държавно управление, но в тях виждаме какво става. Едно е ясно абсолютно - трябва да си оправим правосъдието, без него нищо няма да направим. А колко сме политически зависими от ЕС, лесно се вижда предвид фактът че всяка година ни "пилят сол", пък видяхме какво стана с правосъдната реформа.
    Абе Митак, ти прочете ли статията към която даваш линк, или замо заглавието прочете!?
    Last edited by ivan dimitrov; 22-05-2016 at 22:15.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #27
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Обаче в Русия работи.И не само в Русия ами и на запад.Само че там държавата е държава а уна с мафия.Статията я прочетох ама ти не четеш между редовете.За правосъдието си прав обаче няма как да стане щото всеки прокурор съдия не е случаент и няма да седне да нищи ръката дето го е сложила там.Т.е. порочен кръг.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #28
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    и досега не ми е ясно, предвид, че сте възрастни хора продължавате да четете тва либрето Русия с/у Америка с/у Русия - това отдавна го няма вече такъв филм не се прожектира... съсредоточете се другаде и много по-близо до нашата страна какви щати какви русии ви гонят се едно следобеда сте били на събрание в кварталния клуб на ОФ

  14. #29
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Мне ходих да разгледам най големия ветроходен круизер на морска гара ма съм разочарован.Сичко е тенекия даже мачтите а ветрилата са пускат и прибират с електромотори.Последните две мачти са комини под прикритие.Ебем ти и романтиката.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #30
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Мне ходих да разгледам най големия ветроходен круизер на морска гара ма съм разочарован.Сичко е тенекия даже мачтите а ветрилата са пускат и прибират с електромотори.Последните две мачти са комини под прикритие.Ебем ти и романтиката.
    туй ще да е било някакъв хибрид

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •