Results 1 to 10 of 10

Thread: Сепаратор на масло при дизел

  1. #1

    Default Сепаратор на масло при дизел

    Някой може ли да обясни как става отделянето на маслото от въздуха (набутано от турбото) преди да влезне в колекторните тръби. Интересува ме особено за 16V версията и искам да видя дали не изпускам нещо

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Изправното турбо не набутва масло. Сепарация имаш само на картерните газове.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Изправното турбо не набутва масло. Сепарация имаш само на картерните газове.
    Мисля, че не си прав. Винаги маркучът е омаслен и има масло. Вчера разглобявах дроселовата клапа за да я почистя и се оказа, че там (зад нея, на входа на самия колектор) има голям отвор за стичане на маслото и други набраздявания да ги кажем, които яко се бяха задръстили със сажди. Бяха ми мръсни ръцете за да направя снимки

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Мисля, че не си прав. Винаги маркучът е омаслен и има масло. Вчера разглобявах дроселовата клапа за да я почистя и се оказа, че там (зад нея, на входа на самия колектор) има голям отвор за стичане на маслото и други набраздявания да ги кажем, които яко се бяха задръстили със сажди. Бяха ми мръсни ръцете за да направя снимки
    Там ти е EGR-a
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Там ти е EGR-a
    Друже, погледни си колата. ЕТР-ът е малко след това

    ---------- Post added at 19:43 ---------- Previous post was at 19:42 ----------

    И мамка му -уплътнението на оста на гасящата клапа леко изпуска и май това няма правене. И като надуе турбото - имам си малка свирка

  6. #6

    Default

    АБе като си говорим за дросел на 16в и свирене и ето как сработва моя, ама само като е загряла добре колата. Изпищява или не тръгва въобще. Тука малко го побутвам, че иначе не тръгва да сработва. Дросела вътре е с три пръста сажди, а маркуча вечно омаслен.
    https://youtu.be/DF0QK-3yV_E

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Ivaelo View Post
    АБе като си говорим за дросел на 16в и свирене и ето как сработва моя, ама само като е загряла добре колата. Изпищява или не тръгва въобще. Тука малко го побутвам, че иначе не тръгва да сработва. Дросела вътре е с три пръста сажди, а маркуча вечно омаслен.
    https://youtu.be/DF0QK-3yV_E
    Разглобявай и чисти.

    Явно отворих тема с въпрос, който никой не е разрешавал

  8. #8

    Default

    Ти реално какво искаш да решиш,че нещо не ни става ясно...и какъв е въпроса в темата......ако това турбо набутва толкова масло,че да е нужно да го събираш някъде ...то въпросното турбо отдавна трябва да е в кофата.Нормално да е мазен въздуховода....не омаслен.Има разлика.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ти реално какво искаш да решиш,че нещо не ни става ясно...и какъв е въпроса в темата......ако това турбо набутва толкова масло,че да е нужно да го събираш някъде ...то въпросното турбо отдавна трябва да е в кофата.Нормално да е мазен въздуховода....не омаслен.Има разлика.
    Попитах за това:
    "Вчера разглобявах дроселовата клапа за да я почистя и се оказа, че там (зад нея, на входа на самия колектор) има голям отвор за стичане на маслото и други набраздявания да ги кажем, които яко се бяха задръстили със сажди. Бяха ми мръсни ръцете за да направя снимки"

    Когато купих колата преди 6 години маркучът ми беше същият. Ако влизаше масло в цилиндрите щях да имам сив пушек отзад, а аз нямам никакъв дето се казва
    Сега се надявам да си разбрал за какво питам

  10. #10

    Default

    Ами какво те притеснява тогава.Нямаш разход на масло,нямаш пушеци...просто омазняването е от маслени парички,мъгла или там някви микроскопични капчици...предвидено е ,че ще ги има,но в рамките на допустимото.Поради тази причина няма специален сепаратор...или пък точно оребрението играе тая роля и е нормално да се почиства от време на време..Ма аз съм сигурен,че ги знаеш тез неща.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •