Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Alfa Romeo GT 1.9 JTD мнения

  1. #1

    Default Alfa Romeo GT 1.9 JTD мнения

    Здравейте колеги, собственик съм на Фиат Браво 1.9 ЖТД, но съм решил вече да сменям Бравото с нещо по ново. Тъй като си обичам двуврати купета много се загледах напоследък по Алфа Ромео GT 1.9 jtd 150 коня мотора. Гледам че е почти същия като на Бравото или поне ремъците и ролките са същите така че предполагам обслужването е същото. Плюсовете съм ги видял на този автомобил и ме е впечатлил от всички гледни точки. Въпроса ми е откъм минусите, така че чакам да ме откажете от мерака ми , моля ви да поствате основно критики към този модел и да не влизате в безмислени спорове. Благодаря предварително.

  2. #2
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Слабо окачване като на 156/147. Като се замисля май това е най-голямата болка на тая кола. Мотора е хубав, здрав, пъргав и ако не се заиграваш да я правиш совалка предполагам няма да имаш и проблеми със съединители и маховици, които са си цифра. Друго всичко май са плюсове, нооо нека хора, които имат колата да кажат.

  3. #3
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Oт седмица карам такава кола. Минусите които съм видял:
    - при висока скорост някое от оплътненията на вратите може да свисти
    - лоша видимост назад и понякога се вижда трудно настрани според позицията на пасажерската седалка
    - някои от детайлите по тялото, като външните дръжки на вратите примерно може само от морга да се намерят или от ибей.

    Иначе само хубави неща мога да кажа за автомобила като такъв. На мен си ми харесва - това което търсех е.
    Другото е до бройка вече.
    Last edited by xen0s; 19-05-2016 at 11:46.

  4. #4
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    И аз като собственик на ГТ да кажа мнение:
    - като минус може да се счита лошата видимост в завой (същото го срещнах и пти 147), свиква се де.
    - голям минус е че са редки и недай си боже ти трябва някоя част (говоря за купето, не за мотора)
    - за мене всикчо останало са плюсове - визията, самото усещане докато я караш и най - вече погледите който събира.
    Мотора е доста здрав, както каза колега стига да не смененяш маховик и съединител. Воза стегнато колата (разбира се не е меко возене).
    Мисля че след като се качиш в такава кола, че се убедиш напълно, че точно такава искаш
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  5. #5
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default :)

    Напълно подкрепям колегите.Мотора е здрав и има достатъчно динамика и в стоков вариант.За 500лв му правиш първоначално обслужване (в Пазарджик де)Лоша е видимостта назад ам се свиква някак.Макар и да е на 10г и повече доста хора заглеждат модела.Ако е потддържана както трябва от предишния собственик неби трябвало да имаш много ядове с колата.
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  6. #6
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Съединителя и демпфера и на фиата са близка цифра и не е ангренаж да се сменя на 59 000 км , така че не виждам какво да те плаши освен кекавото окачване. Кола само с плюсове няма.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  7. #7
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Да коригирам колегата, с ангренажен ремък е. Иначе на така поставения въпрос "откажете ме", бих те насочил към 147 фейслифт със същия мотор. По-евтина е, по-лека е, по-бърза е, по-малко харчи, 4-ри врати което си е голям плюс. Лично аз бих избрал нея. Като плюсове на GT-е да кажем дизайна но това е до вкус и по-големия багажник евентулно. Успех с покупката, със сигурност каквото и да избереш няма да сгрешиш. Поздрави.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  8. #8

    Default

    При мен голям минус при тази кола, е че като седна и главата ми опира в тавана
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Колега от чисто любопитство колко си висок? Аз съм 1.90 и така сам си нагласил седалката че имам място до тавана да не е много но, го има.
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Ханкоо View Post
    Колега от чисто любопитство колко си висок? Аз съм 1.90 и така сам си нагласил седалката че имам място до тавана да не е много но, го има.
    В краен случай махаш предната седалка (полицейска академия)

    GT-то ме кефи много. Но тя е за млад човек, да вози гаджета с къси полички и големи деколтета. Иначе с това стани за да седнем .... не става за семейна кола

  11. #11
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Ханкоо View Post
    Колега от чисто любопитство колко си висок? Аз съм 1.90 и така сам си нагласил седалката че имам място до тавана да не е много но, го има.
    Слагаш в най - ниско положение тип "гъзар съм и не виждам пътя" и няма да опираш в тавана.
    Аз съм 1.82 и нямам проблеми, поне не и с предните седалки, вече задните са друг филм с този скосен багажник
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  12. #12
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    1.87 съм и нямам проблем с предната седалка - главата ми не опира и виждам пътя добре. Вярно облегалката ми е по легнала но на ме нтака ми е удобно да шофирам.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by B&V View Post
    Да коригирам колегата, с ангренажен ремък е. Иначе на така поставения въпрос "откажете ме", бих те насочил към 147 фейслифт със същия мотор. По-евтина е, по-лека е, по-бърза е, по-малко харчи, 4-ри врати което си е голям плюс. Лично аз бих избрал нея. Като плюсове на GT-е да кажем дизайна но това е до вкус и по-големия багажник евентулно. Успех с покупката, със сигурност каквото и да избереш няма да сгрешиш. Поздрави.
    Гледах ги колега, но е с габаритите на Бравото, искам нещо по-голямо и с по-хубава возия, че започнах да пътувам често на дълго и ми се разбиват бъбреците с Бравока. Иначе още съм "млад и убав" и си падам по купета. 4 врати живот и здраве след жена и деца някой ден Окачването долу-горе колко изкарва оригиналното имам впредвид. Като се вземе предвид, че стила ми на каране е да минавам леко през ямите, а не на трета?
    Цените на обслужване на двигателя са като на Бравото, така че не ме притесняват. Ходовата част ли ще и дойде най-големия проблем. С електрониката как е?

  14. #14
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by PagkoTo View Post
    Слагаш в най - ниско положение тип "гъзар съм и не виждам пътя" и няма да опираш в тавана.
    Аз съм 1.82 и нямам проблеми, поне не и с предните седалки, вече задните са друг филм с този скосен багажник
    За отзад съм напълно сагласен.Става за 2 или 3 миньончета няма значение руси или черни като цяло ГТ е за несемеен човек да се вози с гаджето .Багажника сабира идеално 2куфара.Какво повече му трябва на човек
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Ханкоо View Post
    Колега от чисто любопитство колко си висок? Аз съм 1.90 и така сам си нагласил седалката че имам място до тавана да не е много но, го има.
    Дребен си като минеш през легнал полицай без обозначение не кривиш ли тавана.
    Иначе за багаж е достатъчно едно куфарче с пачки. Както казваше Тодор Колев - това е портфейла ми.
    На 166 ми остават има няма два пръста до тавана тя май е по висока.
    Сядал съм в две, ама нещо не ми е комфортно. 159 също. 166 ми е най- удобна за каране
    А в GTV няма влизане
    Last edited by lordliness; 20-05-2016 at 17:22.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •