Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63

Thread: Съединител селеспиид

  1. #1

    Default Съединител селеспиид

    И така ,от няколко дни имам страшно тъп проблем .
    Калибровам съединителя на 28.2/3/4/5 ,без значение ,Калибровам робота (било то с ФЕС ,било с Алфадиаг,ама на алфадиага си му имам повече вяра) Всичко е на ред. Карам ,колата не придърпва ,не притриса ,и така около 20 мин.и длед това Настройките бягат . Пускам диагностика и съединителя е изстрелян примерно на 30.00 или на 29.00 Кво става мамка му ,дайте акъл . Що така си губи настройките и не може да си намира точката на зацепване ???

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Проблем с компютъра на селеспиида?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Проблем с компютъра на селеспиида?
    Цу,не показва такъв . Чудя се има ли някакъв чалъм ,примерно да се държи запалена колата след калибрация ,или да се загаси и запали 3-4 пъти ,за да си запомни настройките ,или някаква такава магия.
    Калибровка направих с AlfaDiag ,FiatECUScanner 2.1, EsiTronic 2010. Същата работа. Разбрал съм се утре с Боби от Алекс ауто да ми дадат екзаминера ,ще се тества и с него. Сега пред нас направих нова калибровка ,направих едно кръгче и още не е загубило настройките ,пък ще видим. Другото интересно е ,че виждайки от снимките по-долу ,съединителя е калибриран перфектно,но робота завърши калибровката от 3-4 път .Първите няколко пъти още преди да почне да реди скоростите записваше грешка.

    Сега ще допълня още нещо в темата на Добри - dobromirski ,защото е тясно свързано с нея.

    Тук чакам съвети и предложения.
    Нека ,ако има желание да се изкаже Бобо и защото е всепризнат за капацитет .


    Май Трябва да си направим Раздел SELESPEED да обменяме инфо и опит
    Last edited by Stefan Caromov; 04-06-2010 at 21:06.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  4. #4
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Стефане, има някаква вероятност и самичт датчик да се еб-ва !
    И на мен не ми ражда акъла що губи настройките.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Стефане, има някаква вероятност и самичт датчик да се еб-ва !
    И на мен не ми ражда акъла що губи настройките.

    Кай датчик мама ?

    P.S. Мамка му ,бягат настройките бреееее. Калибровам ,карам половин час и после к*р
    трябва да правя всичко от начало

    Хора помогнете бриях

    С AlfaDiag ---- грешки 0
    С FiatECUScanner ---- грешки 0
    С KTS 540 & Bosch EsiTroniC 2010 ---- грешки 0
    С Examiner ( Алекс Ауто) ---- грешки 0

    И в крайна сметка ,както казваше един приятел ,колата е готова ,избутайте я .
    Не си помни настройките и това е .
    Last edited by Stefan Caromov; 05-06-2010 at 18:39.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  6. #6
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Виж какво съм ти написал в темата за селето. Според мен , Alfadiaga въобще не стартирва процедурата с калибрацията на съединителя. Накрая задължително се "сейва" , като се изключи от контакт.
    Ти сигурен ли си , че не си помни настройките ? Да не се случва нещо друго ?

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Виж какво съм ти написал в темата за селето. Според мен , Alfadiaga въобще не стартирва процедурата с калибрацията на съединителя. Накрая задължително се "сейва" , като се изключи от контакт.
    Ти сигурен ли си , че не си помни настройките ? Да не се случва нещо друго ?

    Калиброва ,калиброва и още как. Горе в снимките виж как си влиза в стойностите ,след калибрацията. След процедурата гася поне 10-20 сек.
    После пускам калибрация на робота ,прави я на трети ,четвърти път ,пак гася колата ,след това като я карам няа проблеми двайсетина минути и, се започва след това придърпване, форсиране като превключва ,дори на място като стои на скорост и се усеща как не се е натиснал до край съединителя и се опитва да тръгне ,а понякога толкова отпуска ,че направо гасне колата.
    Кво да гледам още ,еба ли го ..... На алфадиага имам пълно доверие ,щото напарвих калибрацията и с екзаминер . По абсолютно същия начин калиброва съединителя ,калиброва робота ,покарах пак 20-тина мин и пак забрави какво е настройвал . Дай други предложения
    Last edited by Stefan Caromov; 05-06-2010 at 22:06.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Ситуацията е досущ като се скапе батерията на биоса на компютър.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  9. #9
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    В крайна сметка , ЕЦУ-то мери напрежението от датчика и го превръща в мм.З акачи алфадиага и при добре работещ съединител виж точно колко мм показва в момента на зацепване. Като се скапят нещата, подай съвсем леко газ и киризиш пак на колко милиметра отива съединителя. Ако стойностите са същите, а колата не тръгва ( не се държи , както предният път), значи ЕЦУ-ти си помни всичко, но нещо се е променило. Неварвам де е механично по системата. По вероятно е или датчика за положението на съединителя да лъже ( при същотото механично положение на цилиндърчето, той вече показва друга стойност и ECU-то естествено праща вилката на друга механична позиция ( но за него си е на същата), или лош контакт по кабелите и буксите, променят реалното напрежение от датчика до ЕЦУ-то. Провери и общата маса на какво дередже е . На 147-цата е под десният фар ( на вертикалната гредичка до радиатора) тук си нямам на идея де е , но е много важно да я провериш) ( Я виж дали се променят нещата при пуснати и изгасени фарове!!!, че те май бяха на същата маса). Разръчкай и буксата до акумулатора.

    Като за начало, размени датчика за положението на съединителя с тоз за скоростите ( двата черните, който са отгоре с по трите кабела) . Ако датчика се "ебава" е нормално да има проблем със съединителя. Внимавай при монтажа на датчиците. Трябва да ги завъртиш на около 90 градуса срещу часовниковата стрелка, да ги сложиш и после въртейки по часовниковата да съваднат отворите на болтовете. Малко е кофти, но като се действа внимателно няма проблеми.
    В крайна сметка, когато съвпаднат болтчетата, трябва да усещаш пружинката в датчика.
    Така ще установиш/елеминираш проблемен датчик.

    ПП: Според мен си се запънал като магаре на мост с това "забравяне" на калибрирането, просто когато зависимостта (механична позиция-електрическа стойност) на съединителя се промени ( поради една от причините по-горе), колата се "скапва" и ти я прекалибрираш да работи нормално с тез (новите) стойности. За туй се оправя. Запомни, че ти не виждаш реалното механично положение на съединителя, ти виждаш единственно, това което се връща , като електрически сигнал. При калибрацията, именно по датчика който седи на опашката на кутията, се вижда точно кога съединителят зацепва.. Именно тогава се свръзват двете неща ( електрически сигнал, механична позиция).
    ПП: Стана голям ферман, дано си ме разбрал.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    В крайна сметка , ЕЦУ-то мери напрежението от датчика и го превръща в мм.З акачи алфадиага и при добре работещ съединител виж точно колко мм показва в момента на зацепване. Като се скапят нещата, подай съвсем леко газ и киризиш пак на колко милиметра отива съединителя. Ако стойностите са същите, а колата не тръгва ( не се държи , както предният път), значи ЕЦУ-ти си помни всичко, но нещо се е променило. Неварвам де е механично по системата. По вероятно е или датчика за положението на съединителя да лъже ( при същотото механично положение на цилиндърчето, той вече показва друга стойност и ECU-то естествено праща вилката на друга механична позиция ( но за него си е на същата), или лош контакт по кабелите и буксите, променят реалното напрежение от датчика до ЕЦУ-то. Провери и общата маса на какво дередже е . На 147-цата е под десният фар ( на вертикалната гредичка до радиатора) тук си нямам на идея де е , но е много важно да я провериш) ( Я виж дали се променят нещата при пуснати и изгасени фарове!!!, че те май бяха на същата маса). Разръчкай и буксата до акумулатора.

    Като за начало, размени датчика за положението на съединителя с тоз за скоростите ( двата черните, който са отгоре с по трите кабела) . Ако датчика се "ебава" е нормално да има проблем със съединителя. Внимавай при монтажа на датчиците. Трябва да ги завъртиш на около 90 градуса срещу часовниковата стрелка, да ги сложиш и после въртейки по часовниковата да съваднат отворите на болтовете. Малко е кофти, но като се действа внимателно няма проблеми.
    В крайна сметка, когато съвпаднат болтчетата, трябва да усещаш пружинката в датчика.
    Така ще установиш/елеминираш проблемен датчик.

    ПП: Според мен си се запънал като магаре на мост с това "забравяне" на калибрирането, просто когато зависимостта (механична позиция-електрическа стойност) на съединителя се промени ( поради една от причините по-горе), колата се "скапва" и ти я прекалибрираш да работи нормално с тез (новите) стойности. За туй се оправя. Запомни, че ти не виждаш реалното механично положение на съединителя, ти виждаш единственно, това което се връща , като електрически сигнал. При калибрацията, именно по датчика който седи на опашката на кутията, се вижда точно кога съединителят зацепва.. Именно тогава се свръзват двете неща ( електрически сигнал, механична позиция).
    ПП: Стана голям ферман, дано си ме разбрал.


    Говориш ми за двата черни датчика ,които стоят на робота ли ? Единия го свалихме ,когато разглабя робота ...тези ли ? До колкото си спомням бяха на някакво търсене място,я ме подсети трябва ли да свалям акумулатора и стойката му ?

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  11. #11
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Сваляш и разменяш двата еднакви, които виждаш отгоре !

  12. #12

    Default

    Отново благодаря за телефонната асистенция на Добри ,който момчето имам чувството ,че се бе притеснил колкото мен за тоя съединител.
    Оправих проблема . Оказа се ,че докато съм нагаждал механично съединителя ,съм го понатегнал малко повечече. Снощи развих оборот и малко шпилката и сега (вече двайсетина километра) нямам проблеми. Дано съм го решил в крайна сметка проблема.
    Преди това смених екуто на робота с друго ,за да елиминирам евентуална причина. Евала Добри ЕВАЛААА

    П.П. Пак си изгуби настройките. Имам вече чувството ,че не е до това колко км минавам ,а колко пъти се пали колата. Уфффф ще се гръмна . Сега не придърпва ,не се форсира като превключва ,но скростите влизат ,все едно с чук ги биеш с едно ТУП ТУП . и като е на място ,като вкл първа и се усеща как ъединителя изпуска все едно .
    Last edited by Stefan Caromov; 10-06-2010 at 16:14.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  13. #13

    Default

    Днес вече най накрая разбрах точния проблем. Най накрая алфадиага го изписа- Р1743 и съответно Р1762.
    Търся си датчик хи хи хи

    P.S. Я моля някой да преведе това ,че нещо едната думичка ми бяга


    How To set clutch "Kiss point":
    1) Make sure engine is cold.
    2) Start the engine with your foot on the brake pedal and wait for two klunks, then turn engine off. These klunks will immediatly follow after the engine starts, so be alert. You will need to do this five times.
    3) After the fifth time, leave engine off for approx 90 secs.

    Какво е това klunks
    Last edited by Stefan Caromov; 16-06-2010 at 20:24.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  14. #14
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Аааа, ще си дойдем на думата Klunk е глътка. На мен обаче диагностиката ми изписва кога да гася и кога да паля двигателя.

    Относно грешките, не си търси датчик, а първо си провери захранванията и МАСАТА. На лична съм ти написал какво точно да направиш. !
    ПП: Едната грешка ( липса на комуникация по CAN, говори именно за проблем в захранванията)
    Last edited by dobromirski; 17-06-2010 at 09:08.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Аааа, ще си дойдем на думата Klunk е глътка. На мен обаче диагностиката ми изписва кога да гася и кога да паля двигателя.

    Относно грешките, не си търси датчик, а първо си провери захранванията и МАСАТА. На лична съм ти написал какво точно да направиш. !
    ПП: Едната грешка ( липса на комуникация по CAN, говори именно за проблем в захранванията)

    Ще ги проверя днес Добри. Ама това нещо тук не ми се връзва. Не мога да си го преведа тоя метод и това е.
    Я дай превод :) Това бил метод ,ако нямаш диагностичен софтуер ,на път да си оправиш колата .

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •