Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 107

Thread: Дилема: 156 I 1.8TS vs 156 II 1.9JTD

  1. #91
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Що бе преди 3 години взех 10 годишен фиат на реални 87к километра.Вътре миришеше на ново.Не това беше критерия разбира се, после при обслужването ми казаха.Моята Алфа ми я продадоха на 127к на 10 години, в сервизната книжка на 208к е сменял съединител/той джамбазина не я беше видял, та едни оправдания ма тя не е от тая кола бля,бля и т.н./, реално беше на 218к.Според мене тая алфа не е на повече от 130-140к.Дори бих казал около 100.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #92
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Много ме кефи как от снимки ги познавате на колко са
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #93
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Много ме кефи как от снимки ги познавате на колко са
    Друже, моята кола е същият набор, със същият мотор като тази от обявата, само че е 156 вагон-ресторант. Когато я купих беше 4,5 годишна и на 96 200 км. Сега наближава 13 години и е на 266 200 км. Та правя сметки по моят пробег...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #94

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Много ме кефи как от снимки ги познавате на колко са
    Човече, отдавна никой не вярва на лафовете от сорта на "абе... беше на един пенсиониран адвокат, ма той не я е карал изобщо, само през уикендите до TESCO и ASDA".
    Западноевропеецът си купува кола за да я кара, а не да му стои в гаража, той не е като Болгар, който си брои стотинките и ако намери бензиностанция, на която биндзинъ е по-евтин с 5 ст. се бие в гърдите какъв е тарикат, или пък ако му изпадне от някъде нафта в туби, крадена от Градски Транспорт. Ма що не я купиш тази кола, след като е на 40000 км.? Ще си гвоздея на програмата и ще къртиш миФки.
    Former Alfa owner.

  5. #95

    Default

    Аз бих взел бензина, ако наистина е запазен и работи добре. С правилната поддръжка и 10W60 ще надживее доста възли в колата. Това че не вървял са глупости, проблема му е ниския въртящ момент, чийто пик идва на сравнително високи обороти. Дизел 115 коня си е пълен труп, създава ФАЛШИВО усещане за вървеж заради въртящия момент и то в един много кратък диапазон от обороти, след който всичко свършва. Да не говорим за вибрациите и отвратителния шум. При проблеми с горивната система и предаването може много бързо да минеш цената на оборудван туин спарк заедно със скоростната кутия и ЕКУ-то към него. После идва мита за икономичния дизел. Никой от моите познати, които карат дизели не са даже и близо до каталожния разход, независимо от марката и модела. Особено пък тези с JTD, независимо дали е във Фиат или Алфа. Всеки продава и си купува големи бензинови мотори, след което газифицира и не ще да чуе повече за дизел. Аз не мисля, че 3000лв за кола в добро състояние са много пари, даже и да е на 18 години. Моята също е стара година, но вътре е по-запазена от много 166-ци, които са по-нови с 5-6 години от нея. При автомобил на старо, всичко опира до конкретната бройка.

    Това, че не може да се вземе кола нов внос на малко километри са пълни глупости. Хората и на запад и на изток си имат различни потребности, няма такова правило, което да гласи че кола от западна Европа е карана непременно от таксиджия и е минала половин милион километра.

  6. #96

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Това, че не може да се вземе кола нов внос на малко километри са пълни глупости. Хората и на запад и на изток си имат различни потребности, няма такова правило, което да гласи че кола от западна Европа е карана непременно от таксиджия и е минала половин милион километра.
    Колега, нали се сещаш каква ще е цената на един автомобил с навъртени 40000 км? Колата в обявата струва 5999 лв., което означава че джамбаза я е купил за 2000-2200 евра, платил е транспорта от Талянско до Бугаристан, сложил е едни 700-800 лв. печалба и я е сервирал. Я сега отвори Мобиле.де и провери колко струват автомобилите с пробег от 40000 км. Омръзна ми някой постоянно да е на обратното мнение от това, което е в следствие на логиката. Аре со здраве.
    Former Alfa owner.

  7. #97

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колега, нали се сещаш каква ще е цената на един автомобил с навъртени 40000 км? Колата в обявата струва 5999 лв., което означава че джамбаза я е купил за 2000-2200 евра, платил е транспорта от Талянско до Бугаристан, сложил е едни 700-800 лв. печалба и я е сервирал. Я сега отвори Мобиле.де и провери колко струват автомобилите с пробег от 40000 км. Омръзна ми някой постоянно да е на обратното мнение от това, което е в следствие на логиката. Аре со здраве.
    Логиката не винаги играе. Нямаш идея какви неща изхвърлят хората в богатите страни. Преди три години взех мотоциклет на 13 години и 16 000км, още с оригиналните гуми от завода, с дот производството на мотора. Оригинални му бяха и предните накладки, веригата, пиньоните и никъде не беше боядисван. И това за цена с 300лв под средната пазарна. Продадох мотора на 40 000км, като освен консумативите не съм пипал нищо по него. Противно е на всякаква логика, особено за мотоциклет, с който да катастрофираш е много лесно, но се случва понякога да намериш нещо в подобно състояние...

  8. #98

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...4&slink=dyrcet
    Днес я видях случайно, който е вземе няма да сбърка.
    А е търпяла и удар отпред. И 6000лв. за този таралясник само будала ще даде. Една сервизна книжка струва 50 евра, превъртане на километраж - от 20 евра

  9. #99
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    А е търпяла и удар отпред. И 6000лв. за този таралясник само будала ще даде. Една сервизна книжка струва 50 евра, превъртане на километраж - от 20 евра
    И какъв удар точно е претърпяла? Лек ли е бил, тежък ли е бил? Челен? Страничен?
    Питам, защото от снимките не ми става достатъчно ясно, а на живо не съм я виждал.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  10. #100

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    И какъв удар точно е претърпяла? Лек ли е бил, тежък ли е бил? Челен? Страничен?
    Питам, защото от снимките не ми става достатъчно ясно, а на живо не съм я виждал.
    Поне по това което виждам повече си личи отпред в ляво. Не е бил тежък. Но това е по снимки, трябва да я видя за да кажа със сигурност.

  11. #101
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Вашите са най-хубавите знаем. Видях колата на живо и съм убеден, че си струва парите, а никъде не съм писал, че и са реални километрите!
    Идеята ми бе да я види някой алфист търсещ хубав екземпляр, а не да ми разправяте на колко километра била и какви удари имала, съдейки по вашите автомобили на които прашинка не пада и никога не са им пипани километрите
    Лека вечер Ганьо
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  12. #102
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Седя и си чета форума от бая време и подобни теми много често ме карат да се замислят дали информира или дезинформира...
    Разтягаме локуми и ръсим тъпотия след тъпотия, колкото да се изкажем. Най-обичам хора, на които им е "ясно", "сигурни са" и тяхното мнение трябва да звучи като питагоровата теорема, щото те знаели и точка.

    До автора: качи се в едната, качи се в другата, закарай ги на сервиз, която те грабне повече я взимай и останалото са митове и легенди.
    Свещите на ТS били скъпи и затова не става, дизела не вървял - под 300 коня не става, нямало кола под 1000000 км, дизела харчи 2/100, ходи после си търси парите от всички разбирачи.
    Last edited by DerMeister; 25-05-2016 at 22:41.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  13. #103
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Вашите са най-хубавите знаем. Видях колата на живо и съм убеден, че си струва парите, а никъде не съм писал, че и са реални километрите!
    Идеята ми бе да я види някой алфист търсещ хубав екземпляр, а не да ми разправяте на колко километра била и какви удари имала, съдейки по вашите автомобили на които прашинка не пада и никога не са им пипани километрите
    Лека вечер Ганьо
    То от снимките се вижда, че си струва колата. Моя пост беше просто провокация, да се изкаже специалиста, който по снимки може да познае родословното дърво на колата...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  14. #104
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Русе
    Posts
    43

    Default

    Авторът беше пуснал една обява на една фейслифтова за 5300... Тази от колко време стои в сайта не е истина, още февруари месец, че ако не е и януари я гледах.

  15. #105

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    То от снимките се вижда, че си струва колата. Моя пост беше просто провокация, да се изкаже специалиста, който по снимки може да познае родословното дърво на колата...
    Ми като си струва иди я купи, после набий още 1500 за да я оправиш, че си струва, и се вози, че си струва.
    Ето до мен автоджамбазите ги питам да ми намерят една 147. Отговорът им беше, че не става, защото за парите, които ние търсим, има само от морги, спрени от движение и стояли незнайно колко, удряни и оправяни за да се продадат. Стойностна 147 под 4000 евра няма да намериш, даже са малко. И това са думи на хора, които повече от 20г. се занимават с коли и Алфи изобщо не продават. Но и те карад удряни, оправят ги и после казват първи собственик, без забележки и т.н.

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •