Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 107

Thread: Дилема: 156 I 1.8TS vs 156 II 1.9JTD

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Няма нужда и от чипове - колата върви със сигурност повече от 1,8 ТС и много други от други марки и модификации.
    Всичко много хубаво, но такива типични ТДИ изказвания са силно забавни

    Няма как по-тежка кола с по-малко мощност да върви повече от по-лека и по-мощна. Физиката не се предава, дори и пред силата на дизела


    Tака стоят нещата.
    Дизела без чип има някакви шансове, само ако туин спарка е с окапал вариатор, дебитомер, ламбда и на газ

    Вярно JTD, не съм карал, ама идвам от немската секта където се прекланят пред TDI-то и ми е ясно колко е преувеличен вървежа на корабното гориво

    И съвсем не ме влече звука на гайки в кофа, падаща по стъпалата, ама заради готиния външен вид се чудя дали си струва да направя тоя компромис.
    Ако имаше 1.8 фейс на пазара изобщо нямаше да го мисля толкова.

  2. #17
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Всичко много хубаво, но такива типични ТДИ изказвания са силно забавни

    Няма как по-тежка кола с по-малко мощност да върви повече от по-лека и по-мощна. Физиката не се предава, дори и пред силата на дизела


    Tака стоят нещата.
    Дизела без чип има някакви шансове, само ако туин спарка е с окапал вариатор, дебитомер, ламбда и на газ

    Вярно JTD, не съм карал, ама идвам от немската секта където се прекланят пред TDI-то и ми е ясно колко е преувеличен вървежа на корабното гориво

    И съвсем не ме влече звука на гайки в кофа, падаща по стъпалата, ама заради готиния външен вид се чудя дали си струва да направя тоя компромис.
    Ако имаше 1.8 фейс на пазара изобщо нямаше да го мисля толкова.
    Ще пошофираш - ще се убедиш Тия каталожни данни нямат много общо с реалността, вдигал съм 200 по километраж със 115-ката, която е БЕЗ чипове и прочее простотии, и въпреки, че километража винаги показва повече от реалната скорост, едва ли разликата е чак 15 км/ч, съгласен ли си?
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    7л/100км в София
    5л/100км извънградско, ако караш по ограниченията!
    7 / 100 градско в София??? Това е НЕВЪЗМОЖНО през делничен ден! Такъв разход обаче е постижим, ако шофираш през нощта след 23:00 часа и светофарите са включени на мигащ режим.
    Last edited by dansguardian; 21-05-2016 at 18:13.
    Former Alfa owner.

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    7 / 100 градско в София??? Това е НЕВЪЗМОЖНО през делничен ден! Такъв разход обаче е постижим, ако шофираш през нощта след 23:00 часа и светофарите са включени на мигащ режим.
    +1

    Може и да греша, може и JTD - то да е някаква космическа технология.

    Моето скромно мнение, касаещо разхода се изразява в следните 2 "правила":

    1 - Не съм постигал разход по-нисък от посочения в каталожните данни.

    2 - Градският ми разход обикновено е в размер на 150% от извънградския.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Ама верно много си вервате... Че е добър мотор JTD-то, добър е, ама да ми казвате как стокова 115-ка щяла да разцепи 1.8тс на вървене... айде малко да се осъзнаем. Има фейсови 1.8 по принцип, даже са без вариатор, ако не ме лъже паметта. Що се отнася до избра - вземи си дизел. Карам бензинка и колата за 5 години ми е служила вярно, но е факт, че с чип дизела става доста приятен за каране. Има и нещо друго - скоростите на бензинките са много кекави. Не знам как са ги направили, но аз вече 2 кутии смених, а знам за хора, които са сменяли и повече, НО това е само при положение, че я караш идиотската, на светофарите я пържиш и т.н. Доколкото знам, на JTD кутиите са по-здрави и нямат такива проблеми. И двете коли си имат скъпи неща, които рано или късно се обаждат. Карай и двете и която ти е повече на сърце.

  6. #21
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    Както се вижда от подписа ми имам база за сравнение на 2 коли с еднакви конски сили, пък дори и различни класове. Докато 156-цата беше в сервиза, така свикнах на дизела, че като си я взех имах чувството, че са я "скопили" там. Моя съвет е - вземи си дизела(по - икономичен, пъргав и еластичен двигател е JTD-то) и за предпочитане фейслифт!
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  7. #22
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    7 / 100 градско в София??? Това е НЕВЪЗМОЖНО през делничен ден! Такъв разход обаче е постижим, ако шофираш през нощта след 23:00 часа и светофарите са включени на мигащ режим.
    Не знам как караш твоята 156ца. Не ти знам и маршрута.

    Моят е Св.Троица (3та градска) -Сливница - Румънското посолство - Цариградско - Малинов - Младост 3

    И не е като да не съм го минавал 3 години същия маршрут и с бившето ми волво в50 2.0д и разхода пак беше подобен.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Не знам как караш твоята 156ца. Не ти знам и маршрута.

    Моят е Св.Троица (3та градска) -Сливница - Румънското посолство - Цариградско - Малинов - Младост 3

    И не е като да не съм го минавал 3 години същия маршрут и с бившето ми волво в50 2.0д и разхода пак беше подобен.
    Моят маршрут е Лозенец (срещу София Ленд) - Ню Отани - НДК - Пенчо Славейков - Баня Мадара. Странно е как си успял да постигнеш 7/100 разход на кола на 10+ години, който даже е под каталожния.
    Former Alfa owner.

  9. #24
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Моят маршрут е Лозенец (срещу София Ленд) - Ню Отани - НДК - Пенчо Славейков - Баня Мадара. Странно е как си успял да постигнеш 7/100 разход на кола на 10+ години, който даже е под каталожния.
    Байно, тя твоята няма време да загрее, затова ти харчи повечко Моите 7,5/100 са със шофиране по всяко време на деня из града, главно източните му части, борда ми показва средна скорост между 31 и 36 км/ч, това също трябва да се отчита, каква е твоята средна скорост?
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Байно, тя твоята няма време да загрее, затова ти харчи повечко Моите 7,5/100 са със шофиране по всяко време на деня из града, главно източните му части, борда ми показва средна скорост между 31 и 36 км/ч, това също трябва да се отчита, каква е твоята средна скорост?
    Бацинка, дай да не изпадаме в подробности като средна скорост и други подобни статистики. Вярно, колата не загрява на тази дистанция, но аз не карам само по нея. Все пак по каталог разхода градско го дават 7.8 л. / 100 км. градско. Доколкото знам колкото повече се амортизира двигателя, толкова повече се увеличава разхода (намалява се компресията, има износване на детайли и т.н.). Единственият вариант при който може да се намали разхода в градски режим на шофиране е колата да се чипне с такъв софтуер, който позволява по-нисък разход (чипърите имат такава икономична версия). Освен това ако живееш на Орлов Мост и работиш в Казичене и всяка сутрин и вечер изминаваш това разстояние за градско шофиране ли ще го броиш? Градското шофиране е доста разтегливо понятие, нали?
    Former Alfa owner.

  11. #26
    Чук и Гек
    Join Date
    May 2008
    Location
    Сифия
    Posts
    420

    Default

    Факт е дизела харчи нищожно количество гориво и е уникално приятен за грацки и извънграцки условия.....
    Туйн спарка пак не е лош просто не трябва да се пържи много ...иска си пенсионерско каране и ще кара почти колкото дизела....като изключим сонди свещи и обичайните детски болести
    Към колегата с темата,ако търсиш икономия,спокоен шофиор си и не държиш толкова на новите фейсове и тн. си земи бензинката.... изглежда много запазена и ако си горепосочения шофиор ще те слуша дълги години
    И двата варянта не са лоши само дето дизела е с километри х3 иначе да по фешЪн е
    AR Type 939 2.4 JTDm TI Q-Tronic DPFon EX
    AR Type 932 2.4 JTD hard tuned EX
    Bmw E61 535d 500hp/900nm EX
    AR 155 Evo 3.2 v6 Project

  12. #27
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Бацинка, дай да не изпадаме в подробности като средна скорост и други подобни статистики. Вярно, колата не загрява на тази дистанция, но аз не карам само по нея. Все пак по каталог разхода градско го дават 7.8 л. / 100 км. градско. Доколкото знам колкото повече се амортизира двигателя, толкова повече се увеличава разхода (намалява се компресията, има износване на детайли и т.н.). Единственият вариант при който може да се намали разхода в градски режим на шофиране е колата да се чипне с такъв софтуер, който позволява по-нисък разход (чипърите имат такава икономична версия). Освен това ако живееш на Орлов Мост и работиш в Казичене и всяка сутрин и вечер изминаваш това разстояние за градско шофиране ли ще го броиш? Градското шофиране е доста разтегливо понятие, нали?
    Бацинка, правя по 3000 км на месец с тая бангийка и през резервоара минават сума си литри пълно - пълно, мислиш ли, че не мога да си сметна разхода Живея на Румънското посолство, офиса ми е на летището, и когато не мога да отида преди или след час пик обикалям за по-бързо през Ботевградско, Околовръстното, Бусманци и Гара Искър, че идиотите смятащи, че на Ропотамо, Плиска, Окръжна Болница и разклона за Летището има светофари ме вбесяват Разликата идва от там, че не съм офис-плъх, да седя цял ден зад бюрото, ами имам доста задачки-закачки, включващи понякога екстремно шофиране през аварийни ленти, преки пътища и кози пътеки, че на главата ми е цял цирк, телефона не спира да звъни и прочее, та редовно ми се случва да правя по 150 км на ден из София...

    ---------- Post added at 06:48 ---------- Previous post was at 06:41 ----------

    Quote Originally Posted by PE4E View Post
    Към колегата с темата,ако търсиш икономия,спокоен шофиор си и не държиш толкова на новите фейсове и тн. си земи бензинката.... изглежда много запазена и ако си горепосочения шофиор ще те слуша дълги години
    И двата варянта не са лоши само дето дизела е с километри х3 иначе да по фешЪн е
    Ти сериозно ли мислиш, че тая кола е на 90 000 км Моята в момента е на 266 000 и изглежда по същият начин.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #28

    Default

    Бацка, маршрута ти обяснява всичко.
    Former Alfa owner.

  14. #29
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Бацка, маршрута ти обяснява всичко.
    И с какво маршрута на Дигиталния е много по-различен от моя, та не му вярваш за разхода, да не говорим, че едва ли има толкова бърза работа и едва ли кара толкова екстремно като моя милост? Прочее като стана дума за него, бившата му кола с ТС мотор е при Тони от Ванто за втора поред смяна на мотор, смятай колко е готин Спарка
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    И с какво маршрута на Дигиталния е много по-различен от моя, та не му вярваш за разхода, да не говорим, че едва ли има толкова бърза работа и едва ли кара толкова екстремно като моя милост? Прочее като стана дума за него, бившата му кола с ТС мотор е при Тони от Ванто за втора поред смяна на мотор, смятай колко е готин Спарка
    Аааа, това колко е готин спарка ми е ясно, две 2-ки съм сменил, като първата роди и се радвах на поколение.
    Former Alfa owner.

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •