Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 107

Thread: Дилема: 156 I 1.8TS vs 156 II 1.9JTD

  1. #31
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Бацинка, дай да не изпадаме в подробности като средна скорост и други подобни статистики.
    Реално тази статистика е основната, която да покаже колко тежък е маршрута, по който караш в града. И от там косвено да се обърне внимание на разхода.
    От моите експерименти, над 10 годишна непрекъсната статистика за всяко едно зареждане и съответно записване на всички показания, съм стигнал до заключение, че градския разход, който е показан в книжката, се постига със средна скорост около 21-22км/ч.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #32

    Default

    Пичове, вие ме убихте бе :O
    Баси тоя туинспарк ще излезе консуматив?!

  3. #33
    Младши алфист icobico's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    18

    Default

    Колега, аз лично бих взел колата, която като седна вътре и подкарам, и ме накара да се усмихна. Бензиновата изглежда наистина впечатляващо запазена, но пък е доста постна. Дизеловата би излезнала по-икономична, ако на другата нямаш намерение за газ. Фейс лифтът изглежда супер. Просто сядаш, караш и решаваш! Успех и да не забравиш да се похвалиш!

  4. #34
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Реално тази статистика е основната, която да покаже колко тежък е маршрута, по който караш в града. И от там косвено да се обърне внимание на разхода.
    От моите експерименти, над 10 годишна непрекъсната статистика за всяко едно зареждане и съответно записване на всички показания, съм стигнал до заключение, че градския разход, който е показан в книжката, се постига със средна скорост около 21-22км/ч.
    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Пичове, вие ме убихте бе :O
    Баси тоя туинспарк ще излезе консуматив?!
    Моя как не е консуматив? Взимаш гледана кола и продължаваш с грижите. Ако я караш с хубаво гъсто масло 10W60 няма да имаш проблеми. Иначе философи колкото щеш и всеки си хвали неговото общо взето. Аз знам и за много родили JTD-та и за родили ТS-и, така че всичко е до отношение към колата.

  5. #35

    Default

    И аз имам приятел дето си кара 1.8тс от десетина години. Само едни свещи смени и му трака вариатора.
    Иначе като чета форума и се плаша, колко човека вече казаха че са сменили по 2 мотора...

    Към бензиновата клоня засега. Хем по-икономично, хем по-запазено, щото хич не ме кефят протритите салони на тея дизелчета по обявите.
    А и ми е рано да се наказвам със срамни звуци и черни пушеци.

  6. #36
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    И аз имам приятел дето си кара 1.8тс от десетина години. Само едни свещи смени и му трака вариатора.
    Иначе като чета форума и се плаша, колко човека вече казаха че са сменили по 2 мотора...

    Към бензиновата клоня засега. Хем по-икономично, хем по-запазено, щото хич не ме кефят протритите салони на тея дизелчета по обявите.
    А и ми е рано да се наказвам със срамни звуци и черни пушеци.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #37

    Default

    е точно 10W60 е за зимата и то за дизел. Направо смазваш турбината на студено

  8. #38
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Колегата говори за неговата, която е с бензинов ДВГ.

    Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  9. #39
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Само на мен ли старата муцуна ми харесва повече (визуално)?

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  10. #40
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Към автора на темата: не те ли притеснява повече състоянието под капака, отколкото салона? Обикновено външният вид лъже.

    И двете коли в лошо състояние биха могли да се определят като кенефи и скъпи за поддръжка.

    Ако е възможно разгледай добре и двете коли и вземи по-читавата. Аз лично съм за дизела. Моторът има огромен ресурс. В добро състояние не би имал пушеци и ще ти достави удоволствие в пъти повече от ТС-а. (мое мнение) успех!
    Last edited by DMS; 22-05-2016 at 20:28.

  11. #41

    Default

    Изглежда ли ти на милион километри бензиновата?
    1. салона е НОВ - волан, седалки, кори...
    2. Фаровете са кристални, не са пожълтели, нито потъмнели
    3. емблемите не са избелели
    4. боята...
    5. ауспуха...

    На живо сигурно още доста неща могат да се видят.
    Един милионник, колкото и да го тъкмиш, трудно можеш да му скриеш всичко.
    Тая конкретната кола по всички признаци изгежда на реални километри.
    Говорих със собственика, чичо тираджия на 50+, докарал си я е сам от Италия и я кара само в събота и неделя, през седмицата си кара камиона.
    Другата събота планирам да ходя да я взема.

    От дизела ме отвращава звука и също разхода идва 50% по-скъп отколкото на газ.

  12. #42
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Очевидно си взел решението преди да пуснеш темата, защо тогава питаш? Не за друго, ма почти всички ти казаха да вземеш дизеловата Квото и да вземеш, важното е да те кефи, успех.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #43
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Изглежда ли ти на милион километри бензиновата?
    1. салона е НОВ - волан, седалки, кори...
    2. Фаровете са кристални, не са пожълтели, нито потъмнели
    3. емблемите не са избелели
    4. боята...
    5. ауспуха...

    На живо сигурно още доста неща могат да се видят.
    Един милионник, колкото и да го тъкмиш, трудно можеш да му скриеш всичко.
    Тая конкретната кола по всички признаци изгежда на реални километри.
    Говорих със собственика, чичо тираджия на 50+, докарал си я е сам от Италия и я кара само в събота и неделя, през седмицата си кара камиона.
    Другата събота планирам да ходя да я взема.

    От дизела ме отвращава звука и също разхода идва 50% по-скъп отколкото на газ.
    Мотора трябва да работи тихо и равномерно, ако е на тези реални километри. Държиш маслото винаги на макс, проверяваш клапана на вариатора дали бачка и смазва добре въпросния и си ти.

  14. #44
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Изброените от теб детайли не са трудни за "манипулиране", особено за нивото на търговците в България. Предполагам го знаеш. Историите за немските баби, адвокати и доктори, които са си карали колите само събота до магазина сме ги слушали, че са гаражни и редовно обслужвани - още повече.

    От друга страна това не значи, че не може да си е истиснки запазена, истински обслужвана и с истински части. Ако е така - грабвай я. Няма нищо по-хубаво от това. Просто съветвам да не се залита на сляпо единствено по външен вид и винаги да се има едно на ум при покупка. Това прочетох и реших да се включа, извинявам се ако не съм разбрал правилно.

    Щом е регистрирана, отскочи до някой клубен сервиз и я провери, за да няма изненади. Едва ли ще загубиш нещо.

    ПП: За спорта - опресни си представите за дизел Имам известни подозрения, че не са актуални и позитивни.

    Успехи

  15. #45
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Изброените от теб детайли не са трудни за "манипулиране", особено за нивото на търговците в България. Предполагам го знаеш. Историите за немските баби, адвокати и доктори, които са си карали колите само събота до магазина сме ги слушали, че са гаражни и редовно обслужвани - още повече.

    От друга страна това не значи, че не може да си е истиснки запазена, истински обслужвана и с истински части. Ако е така - грабвай я. Няма нищо по-хубаво от това. Просто съветвам да не се залита на сляпо единствено по външен вид и винаги да се има едно на ум при покупка. Това прочетох и реших да се включа, извинявам се ако не съм разбрал правилно.

    Щом е регистрирана, отскочи до някой клубен сервиз и я провери, за да няма изненади. Едва ли ще загубиш нещо.

    ПП: За спорта - опресни си представите за дизел Имам известни подозрения, че не са актуални и позитивни.

    Успехи
    Съгласен съм с теб. Колегата явно не тачи дизела. Колега, тези дизели, които ти показа изглеждат зле. Виж, ако изпадне дизел в състояните на тази бензинка с двете ръце съм за дизела просто, защото с чип ще върви доста.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •