Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69

Thread: Отново за Self-adaptive FRA parameter.

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Точно за същия маркуч писах по-горе, само че обикновенно има и сензор за вакуум някъде по системата, има също и сензор на налягането в газовата рейка (често са в един общ корпус двата датчика и е описано къде се свързва вакуума и къде налягането)
    В някои газови тези датчици са в кутията на еку-то

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Благодаря на всички, които взеха отношение по проблема ми.

    Ще направя всичко това, което ми препоръчахте относно газовата.

    Поръчах си и кабелче за диагностика, та ще погледна, дали има логнати грешки от страна на газовото ECU.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18

    Default

    После да напишеш какво що

  4. #19
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    аз имам същото гаснене на колата при взимането на десен бърз и продължителен завой с по-малко от половината бутилка газ,някой път минава на бенз някой път не
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    аз имам същото гаснене на колата при взимането на десен бърз и продължителен завой с по-малко от половината бутилка газ,някой път минава на бенз някой път не
    като начало си смени филтъра на самия изпарител

  6. #21

    Default

    Аз бих си разглобил изпарителя.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз бих си разглобил изпарителя.
    А аз бих загледал и в какво положение е монтиран на колата същия... (понякога и това е от значение колкото и да изглежда невероятно)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    А аз бих загледал и в какво положение е монтиран на колата същия... (понякога и това е от значение колкото и да изглежда невероятно)
    Това с положението, като изключим височината на мотаж с оглед по-добро подгряване, е валидно за двукамерните изпарители за старите АГУ. Голямата мембрана лесно се влияе от инерционните сили. При еднокамерните изпарители за ГИ това не е от такова значение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това с положението, като изключим височината на мотаж с оглед по-добро подгряване, е валидно за двукамерните изпарители за старите АГУ. Голямата мембрана лесно се влияе от инерционните сили. При еднокамерните изпарители за ГИ това не е от такова значение.
    Да, на една кола ми беше с плоската страна по посока на движението и понякога гаснеше при спиране.
    ама като съм разглобявал доста тъжна гледка е било вътре.
    Твърди мембрани и клапани, болкуци с вид на желе и други такива.
    Не знам какво е устройството на твоя. Ама ако ти се занимава го разглоби, снимай и разглобявай.
    Във филтъра нещо с вид на графит, което обаче се лепи на магнитчето, което съм сложил във филтъра, сигурно метал от вътрешността на бутилката.
    Смазваш тук- там, ако прецениш и работи по- добре от нов.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Днес проверих щателно всички връзки на изпарителя. Особено вакуума през сензора за диференциално налягане до всмукателния колектор. Нищо нередно не установих.

    Направих и диагностика на газовия компютър. Имаше записани следните грешки (временни):

    - low gas pressure
    - start on gas
    - gas button failed
    - maximum load on gas
    - gas pressure too high

    Постоянни грешки няма.

    Лошото е, че не мога да проследя никаква хронология на грешките и така не мога да разбера, дали има такава, която е записана при дискутираната ситуация.
    Това очевидно са всички записани грешки, откакто е монтирана уредбата (5 години и около 40К пробег).

    Не можах и да ги изтрия.

    Относно self - adaptive FRA параметъра, след ресета на ECU - то и изминати около 50 км., грешката пак се е записала и след триене се появява отново с първото натискане на педала на газта (въпросният параметър отново има стойност 1,23).

    Относно тази грешка, все повече започвам да подозирам лабмда сондата. Напрежението и се изменя в нормалните граници (0,1 - 0,9 V) но е малко "мързелива". Т.е - прави по един, максимум 2 цикъла в секунда.

    Вероятно трябва да планирам подмяната и.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Обслужван ли е въпросния инжекцион?
    На колко работни часа е?
    По спомен инжекторите кзкарваха около 1000 работни часа. Мисля че е добре да минеш през газаджия за да ти постави диагноза или поне да те насочи към проблема.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Днес проверих щателно всички връзки на изпарителя. Особено вакуума през сензора за диференциално налягане до всмукателния колектор. Нищо нередно не установих.

    Направих и диагностика на газовия компютър. Имаше записани следните грешки (временни):

    - low gas pressure
    - start on gas
    - gas button failed
    - maximum load on gas
    - gas pressure too high

    Постоянни грешки няма.

    Лошото е, че не мога да проследя никаква хронология на грешките и така не мога да разбера, дали има такава, която е записана при дискутираната ситуация.
    Това очевидно са всички записани грешки, откакто е монтирана уредбата (5 години и около 40К пробег).

    Не можах и да ги изтрия.

    Относно self - adaptive FRA параметъра, след ресета на ECU - то и изминати около 50 км., грешката пак се е записала и след триене се появява отново с първото натискане на педала на газта (въпросният параметър отново има стойност 1,23).

    Относно тази грешка, все повече започвам да подозирам лабмда сондата. Напрежението и се изменя в нормалните граници (0,1 - 0,9 V) но е малко "мързелива". Т.е - прави по един, максимум 2 цикъла в секунда.

    Вероятно трябва да планирам подмяната и.
    Не се занимавай с глупости. Ако колата ти работи добре на бензин проблемът е в газовата. Ако си сменил филтъра, дето ти казах по телефона, вече са мембраните на изпарителя. Затова ти се променя и налягането. Казах ти да следиш каква е ситуацията с диференциалното налягане на газта. Ако ти пада много при подаване на газ, направо сменяй изпарителя

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Не се занимавай с глупости. Ако колата ти работи добре на бензин проблемът е в газовата. Ако си сменил филтъра, дето ти казах по телефона, вече са мембраните на изпарителя. Затова ти се променя и налягането. Казах ти да следиш каква е ситуацията с диференциалното налягане на газта. Ако ти пада много при подаване на газ, направо сменяй изпарителя
    И аз за това бих си разглобил изпарителя
    Продават хубави мембрани, не са много скъпи и се сменят лесно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не четете, какво пиша и почвате с филмите

    Колата ми работи добре и на бензин и на газ.

    Тези дни ще сменя филтъра на изпарителя, щото трябва да се сменя на 10К пък аз съм минал 40.

    Ако имаше някакъв проблем с диференциалното налягане, щеше да запише грешка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30

    Default

    грешка

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •