Results 1 to 15 of 15

Thread: Фарове за мъгла на 156.

  1. #1
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default Фарове за мъгла на 156.

    Влязъл ми е един бръмбър в главата.Общо взето не ползвам фаровете за мъгла та се чудя как да ги направя така че когато завивам надясно да свети десния, и обратно.С цел по -добра видимост от вътрешната страна на завоя.Сещам се за рид контакти и релета ма нямам идея къде да ги монтирам.Някакви идеи за начина на изпълнение.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #2

    Default

    На волана

  3. #3
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    А дали,ще има файда от това упражнение?
    Халогените не светят,чак толкова в страни.
    Но нищо не пречи да опиташ.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Бе дойде ми на акъла, може би ще трябва да се донаместят според нуждата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5

    Default

    Добре светят ниско и встрани. Леко само трябва да ги вдигне

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Мдаа, не е толкова просто с моя багаж.Волана прави повече от оборот, което значи че съответния фар ще светва и угасва два пъти и то когато най-много ти трябва.Освен това ще светне и десния щото за рид контакта няма значение накъде ще тръгне магнита.Ако правеше един оборот щеше да е по лесно, ма при това положение трябват два датчика и нещо което да ги задейства ма така че когато завиеш волана на ляво примерно да се задейства само левия фар и то да остане светнал докато въртиш волана до края, в това време десния фар трее да е умрял.И обратно.По скоро на рейката трябва да е изпълнението щото там движението е праволинейно а на волена е въртеливо и то повече от оборот.Пак си усложних живота деа, тамън се заклех че след присаждането на втори еърбек няма правя нищо...
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7

    Default

    Сложи си още една ръчка за мигачи и си я цъкай като завиваш
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Сложи си още една ръчка за мигачи и си я цъкай като завиваш
    Е като карам извънградско да не давам мигач на всеки завой на пътя, пък и в града стова ново светодиодно осветление нема нужда от фарове даже.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Мдаа, не е толкова просто с моя багаж.Волана прави повече от оборот, което значи че съответния фар ще светва и угасва два пъти и то когато най-много ти трябва.Освен това ще светне и десния щото за рид контакта няма значение накъде ще тръгне магнита.Ако правеше един оборот щеше да е по лесно, ма при това положение трябват два датчика и нещо което да ги задейства ма така че когато завиеш волана на ляво примерно да се задейства само левия фар и то да остане светнал докато въртиш волана до края, в това време десния фар трее да е умрял.И обратно.По скоро на рейката трябва да е изпълнението щото там движението е праволинейно а на волена е въртеливо и то повече от оборот.Пак си усложних живота деа, тамън се заклех че след присаждането на втори еърбек няма правя нищо...
    Е братко, само с две рид ампули няма да стане

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Сложи си индукционни датчици някъде около кормилните накрайници, въпросните реагират при поява/отсъствие на метал пред тях. Ще си завариш/захванеш някоя планка тук там или нещо по кормилните налрайници близо до рейката и с 2 релеца след датчиците си готов.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Варианти има различни, но аз имам един въпрос относно желаната цел:

    При завой и светене само на единия халоген пътят по-добре ли ще се осветява отколкото, ако в този момент светят двата?

    Или просто се цели някакъв "пиниз"?

    Питам това, защото постановката за пускането на халогените при завой, без да се интересуваме от посоката е доста по-проста за реализация.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Варианти има различни, но аз имам един въпрос относно желаната цел:

    При завой и светене само на единия халоген пътят по-добре ли ще се осветява отколкото, ако в този момент светят двата?

    Или просто се цели някакъв "пиниз"?

    Питам това, защото постановката за пускането на халогените при завой, без да се интересуваме от посоката е доста по-проста за реализация.
    И аз имам въпрос относно желаната цел: Да не би случайно да е,отсрещният за максимално кратко време,да спомене максимален брой твои роднини?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  13. #13
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Новите кочини от среден и висок клас го правят това, за да осветят по-добре дъгата на завоя. Някога номера го правеха с ротация на фаровете, което на мен по ми допада.
    Иначе, с датчици върху накрайниците на рейката и всеки да пали през реле съответния фар. Ако имаше датчик за ъгъла на волана, като при фейса, можеше да го направиш електронно, през контролер, както е на новите кочини.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #14

    Default

    Може да се ползва идеята на ръчката за мигачите.
    По-точно изключващия механизъм - чопче на волана, което щрака ключета...които ще палят фаровете.

  15. #15
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами доктора ви е отговорил.Например във фара на ауди а8 има един допълнителен фар между двата който се включва в посоката на завиване.Наскоро се чудих що на една кола дето лавираше между дупките и светва ту единия ту другия халоген докато се светна за екстрата.Все пак няма да е отделям прекалено много време, просто се замислих как да оползотворя въпросните фарове които през по-голямата част от времето бездействат.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 93709502_1_585x461_originalen-far-za-audi-audi-a8-biksenon-gr-veliko-tarnovo.jpg  
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •