Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69

Thread: Колко ТИРА според вас има между 2-те коли Колеги?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Turbo_A3 View Post
    2.0ТС няма участие с 1.8Т никъде и по никакъв повод. Ще ти кажа само че на Колегата Pyle алфата му е доста читава и дава ники 16-ки. А3-ката е висока 14-ка до кръгла 15-ка на 400м. Според теб какъв трябва да е този ТУИН СПАРК за да влезе в 14-ките? Като говориш че биеш 1.8Т-та би ли така добър да го потвърдиш с доказателство (снимков материал), за да повярваме всички. И самолет не мисля че карам - това е най-бавната ми кола от всичките 4-ри.

    ---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

    125 коня спреляк няма как да ти намеря. Искаш ли да караш срещу алфа 145 1.4 турбо срещу скромния ти залог или ще дадеш задна?
    Аз искам да карам с 1.4 срещу 1.4, интересно ще е.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Добре, заставай!

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Turbo_A3 View Post
    Добре, заставай!
    През седмицата, вторник, сряда ще се разберем, да покараме
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Ок, който бие черпи бира и без да връщаш газта

  5. #20
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Turbo_A3 View Post
    2.0ТС няма участие с 1.8Т никъде и по никакъв повод. Ще ти кажа само че на Колегата Pyle алфата му е доста читава и дава ники 16-ки. А3-ката е висока 14-ка до кръгла 15-ка на 400м. Според теб какъв трябва да е този ТУИН СПАРК за да влезе в 14-ките? Като говориш че биеш 1.8Т-та би ли така добър да го потвърдиш с доказателство (снимков материал), за да повярваме всички. И самолет не мисля че карам - това е най-бавната ми кола от всичките 4-ри.

    ---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:53 ----------

    125 коня спреляк няма как да ти намеря. Искаш ли да караш срещу алфа 145 1.4 турбо срещу скромния ти залог или ще дадеш задна?
    Преди време имаше едно QV... На Миро... Още помня как вървеше на половин метър след Бмв 330 (е46 маи беше) примерно... Потърси из форума някои от старите теми и виж наистина запазена кола какво може... (имаше си и дино и си беше с неините си коне)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    330 e46 да не я мислиш за много бърза кола?

  7. #22
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Не знам...Но мисля,че се забавлявате.Алфата куве,сметам да даде достойно заяждане на стоково такова Ауди...а и когато алфа си беше алфа-по ония години-нема ауди,което да може да се занимава с нея.

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    На стоково без никакви доработки, както и без софтуер съм съгласен - все пак става въпрос за несъпоставими по кубатура агрегати (1.8Т vs 3.2 NA) и както подписнеш 1.8Т-то всичко приключва за алфредо. Понеже според аудиторията тук не стават аудитата за нищо - 70% от колите във всички класове са АУДИТА демек VAG, а алфите които успях да преброя на състезанието по-миналата седмица на Кондофрей ми се брояха на пръстите на едната ръка и за сведение въпросното QV е средна 15-ка което автоматично го прави най-бавната 6-цилиндрова кола с 3-литров мотор, колкото и да не им се вярва на запалените алфисти.

  9. #24
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Колега, нещо си се объркал, QV-то 2.0 ТС, няма V6 QV.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Благодаря за разяснението прав си. Явно съм препил снощи както и да е. 155 коня нали 2-литра беше нали?

    ---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:40 ----------

    Би трябвало да е висока 15-ка стоково QV

  11. #26

    Default

    Колега аз нямам много опит, но имам достатъчен за да знам че няма по бавен и муден мотор от 1,8т 150кс. След чип и редица подобрения се развърта и то добре, за това спор няма. Виж тоя дето е 180коня е доста по-добър. И да твърдо казвам че читава 2,0 тс е 100% победител срещу сток 1,8т 150кс
    Alfa Romeo 164 2.0 TS 155 hp -Бивша
    Alfa Romeo 166 2.4 Jtd 140hp - Бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 TS - Бивша
    Алфата не е кола, това е страст !

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    1-во знаеш ли каква е разликата на 1.8Т м/ду 150 и 180 коня? - та твърдиш че единия мотор е много по-муден
    2-ро 2.0 т.с. няма участие с 1.8Т и аз го доказах преди 2-вечери като имам само чип. Ако смяташ софтуера за някакъв мащабен тунинг по-добре да спрем да говориме.
    3-то когато цифрите говорят и боговете мълчат - имам предвид времената на сток 2.0т.с. и 1.8Т (16++ vs 15хх) и за напред когато твърдиш нещо не е лошо да се подкрепя с факти, защото иначе остава чувството за измама и несигурност. Когато давах газ имам клип и незнам защо се успорват фактите под предлог че на колегата 146-цата не била читава. Еми изкарайте читава и я изпреварете тогава.
    И като заключение винаги VAG ще е по-бързо от алфа, а всъщност като се замисля не се сещам за по-мудна и по-бавна, по-неотзивчива и по-неудобна ако щете за работа от алфа и затова във форума има многократно пуснати теми от рода - "няма мощност, реагира след малко следа като дам газ и т.н." включително и аз имам пусната такава тема.
    А ако трябва да казваме на черното бяло и да защитаваме със зъби нокти по-ниския клас кола от двата е обяснимо защо няма бърза алфа. Аз имам и двете коли и съм работил и по двете не малко и видях че за да накарам алфата ми да дава 13-ки е равносилно да вкарам аудито в 11-ки.

  13. #28
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Чипа може и да не е бог знае какъв тунинг, но при турбо кола разликата преди/след е 3 до 5 коли напред в зависимост от мотора и чипа, което изобщо не е малко.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Еми да току що сам отговори на въпроса дали 1.8Т сток е по-бавно от 2.0ТС? Ако приемем че чипа е 3-5 коли както си написал горе, а тук разликата е 23 коли, сами преценете дали сток 1.8Т ще изпревари въпросния ТуИн СпАрК!

  15. #30
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Както голяма част от бегачките, вероятнно има бая не читави 1.8Т...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •