Page 9 of 28 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 407

Thread: Прецизна Настройка на ГИ ?

  1. #121
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Покарайте колата- някой да кара ,а ти гледай какв остава. от студен старт до загряване напълно. Следи Т газ ак ксе движи и кога минава над 20 градуса. Също виж като караш по равно и после по лек наклон нагоре ка кса бензиновите времена и постоянно прецъкай газ-бензин да сравниш дали се променят, Също огледай дали имаш някъде опция за корекции и виж дали има по Тгаз корекция и съответно дали е включена.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  2. #122

    Default

    Ще го видя тези дни, мога да кача и ръководството на програмата, да видиш какви опции има. Ако ти се занимава де и имаш време

    Преди малко пробвах следното: Оставих колата да загрее хубаво на бензин до 90 градуса. След което прехвърлих на газ и нямаше грам притрисане на свободен ход. Явно найстина е от не доброто стопляне на изпарителя. Принципно прехвърлям на 35 градуса и така карам докато не я изгася. Явно ранното минаване на газ влияе върху стоплянето на изпарителя. И затова като я изгася и постои малко нещата се подобряват. Поне така си го обяснявам аз.

  3. #123
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    На прав път си. Кой модел точно то е газовото, понеже имат няколко версии. На едната която имам няма опция за корекция по Тгаз. На фаьовите , които имат тая опция, може да има претрисане само при преминавана на газ ако е стъдена газта, н след това трябва да се оправи (стига тазта да нее около 0гр.)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #124

    Default

    Не знам точния модел но се връзвам с тази програма "Sequential" имам версиите 4.7.0 ; 4.7.2 ; 5.1.0c и 5.8.2c като работя с последната 5.8.2c. Също имам и Etagas 4.5.3, TEC99c. Тях не съм ги пробвал. Прикачам ръководството на програмата. Като единственото, което не виждам аз е картата. А как мога да разбера точно какъв модел е? На компютъра дали ще пиши. Върти ми се някакъв спомен за Autogas.. но може и да бъркам.

    П.С. Компа на газовата е като този от снимката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails tartarini.JPG  
    Attached Files Attached Files
    Last edited by zombiran; 02-01-2017 at 17:29.

  5. #125
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Такам или е вградена автокорекцията по Тгаз и нее видима или я няма...
    Аз имам същата програма, но е странно защо не виждаш картата(то реално е таблица де) , ако си свързан към колата трябва да я виждаш, то реално там се прави настройката след автокалибрацията.
    Да не те обидя ,но като цяло това е евтин нисък клас газова с доста малко възможности.

    Пробвай да я направиш да обръща на 40градуса и ако можеш да прочетеш с нещи компа на колата на колко градуса е когато тазовата обръща щее добре. Ако колата е с повече от 20градуса разлика спряко Т. В редуктора, значи имаш проблем с дебита топла вода през него и просто той не се отопля добре
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #126

    Default

    Ами не знам защо, мисля че трябва някакво usb за да я подкара. Връзва се реално към колата, просто тази графа не излиза. Всичко останало си реагира нормално, записване на графики, наблюдаване на параметрите, коригиране и т.н.

    Относно свързването към бензиновия комп. имам ЕЛМ327 и ВАГ-КОМ. Няма ли да му представлява проблем или да има някакъв конфликт между двете, ако ги пусна заедно? Тези дни ще направя това, което ме посъветва. А що се отнася за обиждането... Пфуу, моля ти се, не ме обиждаш изобщо даже. Така купих колата преди 5-6г. и затова съм с нея. Даже ти благодаря за отделеното време След като видя това с разликата в градусите ще драсна, може и клипче да направя, да се види нагледно.

  7. #127
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Ами не знам защо, мисля че трябва някакво usb за да я подкара. Връзва се реално към колата, просто тази графа не излиза. Всичко останало си реагира нормално, записване на графики, наблюдаване на параметрите, коригиране и т.н.

    Относно свързването към бензиновия комп. имам ЕЛМ327 и ВАГ-КОМ. Няма ли да му представлява проблем или да има някакъв конфликт между двете, ако ги пусна заедно? Тези дни ще направя това, което ме посъветва. А що се отнася за обиждането... Пфуу, моля ти се, не ме обиждаш изобщо даже. Така купих колата преди 5-6г. и затова съм с нея. Даже ти благодаря за отделеното време След като видя това с разликата в градусите ще драсна, може и клипче да направя, да се види нагледно.
    Няма проблем да се свържеш едновременно с двата компютъра. Може да се наложи да си поиграеш с номерата на COM портовете, че може да възникне конфликт между тях. Гледай кой кой е в device manager и ще нацелиш правилните.

    Дай една конфигурация от газовия компютър да разгледаме. Картата би трябвало да я има там. А това, че не се визуализира в графичния интерфейс, е странно.

    Обърни внимание на това, което пише на стр. 27 от описанието:

    "WARNING:
    When Adaptive Function is ON, it is not possible to execute new autocalibrations and to
    modify carburetion values of the map."


    Щом при включена автокалибрация са невъзможни промени по картата, това би могло да е и причината картата изобщо да не се вижда.
    Last edited by ecotronic; 04-01-2017 at 10:28.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #128

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Няма проблем да се свържеш едновременно с двата компютъра. Може да се наложи да си поиграеш с номерата на COM портовете, че може да възникне конфликт между тях. Гледай кой кой е в device manager и ще нацелиш правилните.

    Дай една конфигурация от газовия компютър да разгледаме. Картата би трябвало да я има там. А това, че не се визуализира в графичния интерфейс, е странно.

    Обърни внимание на това, което пише на стр. 27 от описанието:

    "WARNING:
    When Adaptive Function is ON, it is not possible to execute new autocalibrations and to
    modify carburetion values of the map."


    Щом при включена автокалибрация са невъзможни промени по картата, това би могло да е и причината картата изобщо да не се вижда.
    Ще пробвам утре да ги свържа и двата кабела. Ще направя скрийншоти на всяка графа отгоре на програмата, която е за настройката на газовата, да видите кое е отметнатo и какво е зададено. Еко.. това с адаптивната функция ми е ясно, но и в двата варианта не ми излиза таблицата. А тази функция до сега не съм я ползвал. Може да е нещо и от кабела... знам ли. Ще снимам и него. Изпарителя го пипам по време на прекъсването и е доста топъл. Не мога да си задържа ръката. Ще гледам да направя и една графика и ще я пусна тук да я видите.
    Last edited by zombiran; 04-01-2017 at 13:10.

  9. #129
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ако изпарителя е Горещиък когато прекъсва, това 99% е заминала рейка... или много омазана настройка, но ако беше второто щеше и на топло да нее ОК на празен ход и да имаш драма с паленето
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #130

    Default

    В Пловдив ми казаха, че е пътник, когато ходих при тях за настройки. Минал съм към 40000 - 50000к с нея, някаква турска беше до колкото си спомням. Като ми я сменя ми каза, че там някъде щяла да изкара. После ще напиша името. Слагам една графика, след като и пуснах автоматичните настройки.

    Last edited by zombiran; 04-01-2017 at 14:59.

  11. #131
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Доколкото виждам, навсякъде бензиновото време е по-голямо от газовото. Освен ако причина за това не са прекалено големи дюзи, то аз мисля, че сместа на газ следва да се обогати.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #132

    Default

    В края на процедурата "автоматична настройка" ми дава дали дюзите са в норма, така и бяха. Със сигурност, това не е оптималната настройка, но не мисля, че прекъсването идва от нея. Понеже си върви доволно и няма драми със сутришното палене. Може найстина да е от рейката. Имам едно друго питане. По спомен в първата графа за настройка на газовото има опция за задаване на налягането на изпарителя. от 1bar до 1.2bar.(за по голяма мощност) поне така го превеждам аз По спомен моя го зададох на 1.2bar. А в ръководството пиши за газ да е на 1bar., а за метан 1.8bar. Това може ли да окаже влияние и от него да прекъсва?
    Last edited by zombiran; 04-01-2017 at 15:47.

  13. #133
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Възможно е газовите времена да са прекалено малки особено при ниските натоварвания на мотора и при празен ход. Ако тези времена са гранични за възможностите на инжекторите, това би довело до неустойчива работа в този режим.
    Ако предположението ми е вярно, то би следвало ако свалиш малко налягането на изпарителя и повториш процедурата по настройката, газовите времена да се вдигнат и работата да стане по-устойчива.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #134

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Възможно е газовите времена да са прекалено малки особено при ниските натоварвания на мотора и при празен ход. Ако тези времена са гранични за възможностите на инжекторите, това би довело до неустойчива работа в този режим.
    Ако предположението ми е вярно, то би следвало ако свалиш малко налягането на изпарителя и повториш процедурата по настройката, газовите времена да се вдигнат и работата да стане по-устойчива.
    Ще опитам и този вариант. Ама не знам кога ще имам време.. Така или иначе ще опитам всичко преди да сменям рейки и т.н. А относно таблицата, мисля че заради това не мога да я видя. Извадката е от страница 29 на ръководството.

    Modify carburetion.
    This page allows to modify (+/-60) the gas map values obtained after the autocalibration
    even without USB pen drive “I” code 4822508 (with this USB pen drive, the installer can
    see and modify the real map values) both in idle and out of idle condition. Any modification
    done on this page will reflect on the real gas map values.

  15. #135
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Ще опитам и този вариант. Ама не знам кога ще имам време.. Така или иначе ще опитам всичко преди да сменям рейки и т.н. А относно таблицата, мисля че заради това не мога да я видя. Извадката е от страница 29 на ръководството.

    Modify carburetion.
    This page allows to modify (+/-60) the gas map values obtained after the autocalibration
    even without USB pen drive “I” code 4822508 (with this USB pen drive, the installer can
    see and modify the real map values) both in idle and out of idle condition. Any modification
    done on this page will reflect on the real gas map values.
    Подобна беше ситуацията при мен (писано по-напред в темата). Имах времена от порядъка на 1,2 ms при допустими 2,1 ms. за моите инжектори. Вариантите да ги вкарам в допустимите норми бяха или да сменя дюзите с по-малки или да намаля налягането на изпарителя.
    По препоръки на Преслав, извърших второто и всичко си дойде на мястото. Работата на мотора стана доста по-устойчива и бензиновият компютър спря да ми записва грешки заради излизане на адаптивните параметри извън допустимите граници.

    Не е зле да погледнеш адаптацията на бензиновия компютър (FRA factor 1 и 2 а така също и DTV factor 1 и 2). От техните стойности ще стане ясно, дали сместа на газ е в норми.
    Last edited by ecotronic; 04-01-2017 at 16:22.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 9 of 28 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •