Page 16 of 28 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 226 to 240 of 407

Thread: Прецизна Настройка на ГИ ?

  1. #226

    Default

    Дойде моя кабел най-накрая.
    Инсталирах всичко и работи.

    Помагайте да видим ще я настроим ли тая газова.
    Два проблема имам:
    1. FRA low loads ми е станало 0.8 и студените стартове са ми проблем, тресе.
    2. Над 5000 оборота на газ не върви.




    Някакви проблеми на пръв поглед виждате ли, какво трябва да променя от тея всичките настройки?

  2. #227
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Като първа стъпка от менюто "fine tuning" намали всички коефициенти с 5% и виж как това ще се отрази на на FRA фактора. Процедурата ще е итеративна. Така след няколко проби, ще стигнеш до вярната настройка.

    Би могъл и да намалиш малко диференциалното налягане, но не съм сигурен дали газовият компютър няма да се опита да компенсира това.

    Какъв е размерът на дюзите?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #228

    Default

    Нямам идея, как мога да разбера? (за дюзите)
    Last edited by dhtj; 06-07-2017 at 16:45.

  4. #229
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    В менюто presettings цъкни на бутона "nozzles calculator" и виж дали няма а се види размерът им. Другия вариант е да ги провериш на самата рейка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #230

    Default

    в калкулатора има само препоръчителен размер - 2.6

    Сега почнах да намалям газовите времена и ФРА започна да се вдига, ще видим като покарам малко до къде ще стигне.

    -Още един въпрос - от къде да си нулирам аварийните паленета на газ(ако има изобщо такъв брояч), защото по едни дупки ми се откачи буксата на бензиновата помпа и палих няколко пъти на газ?

  6. #231
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Впредвид стойностите на адаптивните параметри (FRA factor high loads = 0,984 и FRA factor low loads = 1,047 )

    си мисля, че в зоната на ниските натоварвания сместа е леко бедна а в тази на високите - леко богата.

    За да се приближат още тези стойности до 1, следва да се нанесат корекции по газовите коефициенти и по-конкретно по тези в зоната на ниските натоварвания.

    Въпрос:

    Съществува ли някаква по-ясна дефиниция затова, коя е зоната на ниски натоварвания ? До колко ms бензинови времена?

    Или да прилагам железния метод "проба - грешка" ?
    Увеличих с 1% коефициентите на времената под 6 ms (включително) и линеаризирах картата. Утре ми предстоят едни 400 км. извънградско и ще видя, какъв е резултатът.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #232

    Default

    Във високите обороти като не върви да увеличвам ли коефициентите?

    Мисля над 5800 примерно да пусна бензин, няма нужда да мъча тая умряла рейка.

    Иначе понеже знам че don_pepone ще пита за монтажа, проверих, от рейката излизат еднакви маркучи и инжекторите са монтирани максимално близо до клапаните, в алуминия, а не в пластмасата като на един приятел 1.8тс... Поне това ми изглежда грамотно направено, за разлика от всичко останало по тая смрадлива газова

    И друга идея ми идва, в Mes да пусна ли две графики - обороти и lambda integrator, да опъна един тегел и после да редактирам коефициентите по графиката?

  8. #233
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Може да се пробваш да ги увеличаваш, но смятай общото инжекторно време, щото надхвърлиш ли 20 ms, и 5 да ги направиш, файда няма, щото време няма

    Аз бих я направил да обръща на бензин над 5К.
    Вързан поп - мирно село. Мотори се чупят от бедна смес при високи обороти.

    Да гледаш графиката на интегратора, няма да ти помогне, освен при установен режим. Има моменти, когато ECU - то умишлено подържа λ < 1 (богата смес) или изобщо игнорира сондата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #234

    Default

    Toгава напрежението на сондата ли да гледам?
    Кое значеше бедно, кое богато - под/над колко волта ?

  10. #235
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Нали се сещаш, че бензиновият компютър непрекъснато се стреми да подържа сместа коректна. Това става динамично и поради това стойностите на интегратора не са абсолютно добър ориентир. Поради това интеграторът трябва да се гледа в установен режим, когато няма много бърза промяна в оборотите. Но тогава пък компютърът играе с адаптацията и ти не можеш да разбереш, какво точно става.

    Най-добрият вариант щеше да е, ако можеше да се изключи адаптацията, но не може.

    Поради това най-добрият ориентир са адаптивните параметри. Те трябва да се наблюдават и на базата на посоката им на изменение да се съди затова, къде и с колко трябва да се промени сместа на газ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #236
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Адаптацията, за която писах по-горе се получи с автоматичната настройка:



    и съответната карта:





    След повдигането с около 1% на коефициентите при най-ниските времена и линеаризацията, картата придоби вида:





    След 400 км извънградско адаптивните параметри се промениха, както следва:



    Както е видно, в зоната на ниските натоварвания се забелязва желаната промяна от 1,047 на 1,031, което е добре, но както е видно сместа в зоната на високите времена е станала по-богата от желаното (от 0,984 на 0,945).
    Това ме навява на мисълта, че линеаризирайки картата, съм повдигнал прекалено много коефициентите между времената 2 - 6 ms.

    Явно ще трябва да ги сваля леко.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #237
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Да видиш при някоя хонда като влезе в Vtec при фул тротъл кво става....
    Ламбдата се игнорира от бенз комп при рязко подаване на пълна газ , но когато се задържи колата на фул тротъл тряябва да отчита 850мв +- малко което е смеси между 11и12:1това е добре нахранена смес с която няма си стопите мотора, иначе мерено с широколентова сонда идеалната смес за всички режими без фул тротъл е 14.7:1 или обърнато в волтаж 450-500мили волта (това по спомен)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #238

    Default

    Редя си картата и лека полека се получават нещата.

    Но ми остават още няколко въпроса:
    1.Как да си настроя лампичките на ключето да показват точно количеството газ, или първо да проверя от къде идва маса?
    Oтзад стрелката на бутилката показва точно, но лампичките на таблото показват каквото си искат. Онзи ден светеха всичките а газта свърши. Друг път ми се е случвало да свети резервата а в бутилката да имам 25 литра.

    2. Направих да обръща на бензин над 5200 оборота но се чувства едно леко сецване когато стане превключването. Има ли как да се оправи това?

    3. Останаха няколко опции, които не ги разбирам. Знам английски, но не им знам смисъла. Тези:

    -това всичкото с let off, cut off, pulse и switchover не знам какво значи:


    -това Holding и двете отметки switch също не ги разбирам



    И последно, тази карта изглежда ли ви нормално, нещо ще ме посъветвате ли да променя или не може да кажете само по снимка?



    Благодаря за вниманието!
    Last edited by dhtj; 08-07-2017 at 18:35.

  14. #239
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Картата не ми изглежда много добре. В смисъл че виждам коефициентите ти да растат общо взето от горния ляв ъгъл към долния десен.

    Погледни картата, която съм постнал по-горе и обърни внимание на това, къде са максималните коефициенти.
    Между 3000 и 4000 об.

    Теоретичното обяснение е, че най-добро пълнене един атмосферен мотор има в интервала от обороти при които той има максимален въртящ момент - в конкретния случай около 3500. От увеличаване на горивото извън този диапазон, файда няма.
    Last edited by ecotronic; 08-07-2017 at 18:49.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #240

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Между 3000 и 4000 об.

    Теоретичното обяснение е, че най-добро пълнене един атмосферен мотор има в интервала от обороти при които той има максимален въртящ момент - в конкретния случай около 3500. От увеличаване на горивото извън този диапазон, файда няма.
    Да, ама тогава расте мощността, а тя иска гориво

Page 16 of 28 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •