Page 1 of 28 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 407

Thread: Прецизна Настройка на ГИ ?

  1. #1
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default Прецизна Настройка на ГИ ?

    Здравейте, Като гледам май имаме доста проблеми по настройките на ГИ. Същия проблем е и при мен! Имам монтирана Ланди Ренцо на алфа 147 1.6. след като мина 30-40 км. И ми светва чека за двигателя. Като обърна на бензин след 1-2 дена чека се оправя. Когато гледах майстора в ръцете и лаптопа му прави настройките така че колата да си работи Еднакво както на бензин така и на газ дори в ниските обороти прави сместа леко бедна. Но се замислих за нещо друго. Нали алфите имат вариатор който се активира при 1650 оборота и изключва при 4000+ това на практика променя сместа. Дали при тези обороти не трябва да вкараме допълнителна настройка за сместа на газта ? Защото всеки път грешката на колата е че ландите не харесват сместа. И ако отговора е да втория ми въпрос е дали вариатора се включва на празен ход само като форсирам двигателя или ще трябва да возя майстора с мен да донастрои колата?

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Такам. Първо настройка която нее правена в движене а само на място е жив майтап!
    Второ вариятора нее проблем, аз съм с турбо v6 кола с два вариятора и нямам драма с ламбдите.
    Освен че сместта ти нее наред , то трябва да се види дали грешката е за бедна или богата смес, също се гледа и как чертае сондата , най вече на празен ход.

    Също да питам тия 30-40 км пробег на веднъж ли са или на много кратки паления. Питам понеже ако пбръща рано и газта е все студена и се кара на къси отсечки, то може адаптацията ти да отива подяволите
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Такам. Първо настройка която нее правена в движене а само на място е жив майтап!
    Второ вариятора нее проблем, аз съм с турбо v6 кола с два вариятора и нямам драма с ламбдите.
    Освен че сместта ти нее наред , то трябва да се види дали грешката е за бедна или богата смес, също се гледа и как чертае сондата , най вече на празен ход.

    Също да питам тия 30-40 км пробег на веднъж ли са или на много кратки паления. Питам понеже ако пбръща рано и газта е все студена и се кара на къси отсечки, то може адаптацията ти да отива подяволите
    Хубави ги пишеш, ама дали ще те разберат?
    Само бих допълнил - по-важно е да гледаш ламбда сонда интегратора, дава много по-добра гледка къде си и как реагира ЕКУ-то.
    И НЕ ДА ТРЪГВАШ ДА НАСТРОЙВАШ СМЕНЯШ И Т.Н. БЕЗ ДА СИ НАПРАВИЛ ЕДНО ЕЛЕМЕНТАРНО НЕЩО - ДА СИ СМЕНИШ ФИЛТЪРА НА САМИЯ ИЗПАРИТЕЛ!!!!!!!!!

  4. #4
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Прав си
    ако има и диагностика е добре да се гледа ламбда адаптацията в реално време (краткосрочната), а след малко каране и дългосрочната
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #5
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    колата не минава повече от 10-15 км на ден. Има няма по 3,5 км на палене. При следващата авария ще погледна каква смес показва на ламбда контрола.

  6. #6
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    С тия къси разстояние е кофти, газта няма време да се отопли добре, опитайте да вдигнете температурата за прехвърляне с 5градуса (сега е лято и бързо се стигат) и виж как щее тогава. Според мен компа ти забива грешка по ламбда адаптация за богата смес заради студената газ, но все пак си направи тая проба с диагностиката и вдигнете температурата за обръщане.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    А според мене си нямате работа
    Това , че светва чека не означава нищо друго, освен, че се самоадаптира компа.
    Това е съвсем нормално дори при зареждане с друг бензин, камо ли като се бърка с газ и прочие лайна.
    След първоначалната настройка е нужно колата да я подкараш 40-50 км на бензин, за да си направи добра бензинова карта, а чак след това да минеш същото разстояние на газ.
    Чак след тая процедура можеш да правиш каквито и да било коментари.
    Разбира се, всичко това няма да има никакво значение, ако хеви метъла, филтрите и клапаните са ти осрани!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    А според мене си нямате работа
    Това , че светва чека не означава нищо друго, освен, че се самоадаптира компа.
    Това е съвсем нормално дори при зареждане с друг бензин, камо ли като се бърка с газ и прочие лайна.
    След първоначалната настройка е нужно колата да я подкараш 40-50 км на бензин, за да си направи добра бензинова карта, а чак след това да минеш същото разстояние на газ.
    Чак след тая процедура можеш да правиш каквито и да било коментари.
    Разбира се, всичко това няма да има никакво значение, ако хеви метъла, филтрите и клапаните са ти осрани!
    Иве, не е точно така. Трябва да направиш така, че да не променяш бензиновите настройки. Щото можеш само до едно ниво

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако правилно съм осмислил всичко, казано дотук, нещата се развиват в следната последователност:

    1 - Бедна смес на газ при непроменяни настройки на газовата карта идва от понижено диференциално налягане.

    2 - Ниското диференциално налягане може да е в резултат от променена работа на изпарителя и/или задръстени филтри. А така също от пробив по вакуумния тракт.

    3 - Бедната смес при работа на газ става причина затова бензиновото ECU да увеличава бензиновите времена и така докато адаптивния параметър надвиши някаква стойност при която се записва грешка.

    ...........

    Решението:

    1 - Смяна на филтри и проверка на това, че диференциалното налягане е в норми.

    2 - Ако това не помогне, следва да се увеличат корекционните коефициенти на газовите времена.


    Всичко това при положение, че ламбдата е изправна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако правилно съм осмислил всичко, казано дотук, нещата се развиват в следната последователност:

    1 - Бедна смес на газ при непроменяни настройки на газовата карта идва от понижено диференциално налягане.

    2 - Ниското диференциално налягане може да е в резултат от променена работа на изпарителя и/или задръстени филтри. А така също от пробив по вакуумния тракт.

    3 - Бедната смес при работа на газ става причина затова бензиновото ECU да увеличава бензиновите времена и така докато адаптивния параметър надвиши някаква стойност при която се записва грешка.

    ...........

    Решението:

    1 - Смяна на филтри и проверка на това, че диференциалното налягане е в норми.

    2 - Ако това не помогне, следва да се увеличат корекционните коефициенти на газовите времена.


    Всичко това при положение, че ламбдата е изправна.
    Много добре. Но може да са ти остарели и мембраните на изпарителя, което също води до дерегулация на газта

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако допуснем, че всичко по изпарителя е наред, филтри - чисти, вакуум - ОК и онзи параметър продължава да излиза от норми заради увеличени бензинови времена, очевидно се налага корекция на газовите времена.

    Въпрос:

    Уредбата ми има 3 режима - нормален, икономичен и обогатен (турбо). Възможно ли е ползването на обогатения режим вместо нормалния да реши проблема с грешката?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако допуснем, че всичко по изпарителя е наред, филтри - чисти, вакуум - ОК и онзи параметър продължава да излиза от норми заради увеличени бензинови времена, очевидно се налага корекция на газовите времена.

    Въпрос:

    Уредбата ми има 3 режима - нормален, икономичен и обогатен (турбо). Възможно ли е ползването на обогатения режим вместо нормалния да реши проблема с грешката?
    Как установи, че изпарителят е наред? Премери ли си диференциалното налягане при натискане на газта?

    ---------- Post added at 20:31 ---------- Previous post was at 20:28 ----------

    Уредбата ми има 3 режима - нормален, икономичен и обогатен (турбо). Възможно ли е ползването на обогатения режим вместо нормалния да реши проблема с грешката?
    Това добре. А бензиновата ти част има ли такива режими? Надявам се разбираш намека ми

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Как установи, че изпарителят е наред? Премери ли си диференциалното налягане при натискане на газта?
    Не съм правил още задълбочено изследване. Тепърва имам да сменям филтъра на изпарителя и после ще гледам параметрите.

    Въпросът ми е хипотетичен.

    ---------- Post added at 20:33 ---------- Previous post was at 20:31 ----------

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Това добре. А бензиновата ти част има ли такива режими? Надявам се разбираш намека ми
    Няма, естествено.
    Не разбрах намека.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не съм правил още задълбочено изследване. Тепърва имам да сменям филтъра на изпарителя и после ще гледам параметрите.

    Въпросът ми е хипотетичен.

    ---------- Post added at 20:33 ---------- Previous post was at 20:31 ----------



    Няма, естествено.
    Не разбрах намека.
    Че е напълно възможно да излезеш извън картата на бензина и да си натрупаш и грешки, и главоболия
    Любе, спри вече хипотетиката и си смени филтъра, а после виж диференциалното за да разбереш как ти е изпарителя. До тогава чао от мен по тази тема

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Защо да не говорим хипотетично? Разсъждаваме и изясняваме постановките "на хартия" преди да правим глупости "напрактика". Нищо лошо не виждам в това.

    Ти май не можа да схванеш идеята ми с обогатения режим.

    Остави го за малко този филтър.

    Просто си представи една уредба с такава карта, че побърква бензиновия компютър заради бедна смес.

    Питането ми беше - вместо да се обогатява сместта посредством преправяне на картата, не може ли да се ползва готовата такава за обогатения режим?

    А аз, че ще си оправя колата - в това можеш да не се съмняваш


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 28 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •