Page 26 of 28 FirstFirst ... 162425262728 LastLast
Results 376 to 390 of 407

Thread: Прецизна Настройка на ГИ ?

  1. #376
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Действай....

    Преименувал съм я в случай че решиш да си върнеш старата.

    След като я заредиш, картата трябва да е тази:

    Attached Files Attached Files
    Last edited by ecotronic; 08-03-2019 at 14:17.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #377
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Според схемите с които разполагам, входът за MAP сензора би трябвало да е на пин C-2 на компютъра:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #378
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Благодаря много, в събота ще действам. и по схемата която имам и аз сe пада на C2. Остава да премеря, напрежението на бялата жица и да говоря с Фобос по въпроса.
    Last edited by Friday; 08-03-2019 at 14:59.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  4. #379
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Според конфигурацията ти, компютърът би трябвало да е:

    Фобос 4 с конектор 1Х24 пина.
    хардуерна версия 1.40
    софтуерна версия 0.72

    според документацията от графичния интерфейс, сензорите са със захранване 5V. а пък входа за MAP не е на C2.

    Така че премери, колко е напрежението в действителност за да е ясно.

    Невероятно е, колко много версии и версийки са снесли.
    Last edited by ecotronic; 08-03-2019 at 15:49.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #380
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Сега се сетих и може би си прав, едните газаджии ми говориха някакви неща точно за този мап и за някакви 5 и 12В, но ми е убягнало.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  6. #381
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това е описанието на пиновете на компютъра от софтуера на Фобос:



    На B6 виждам вход за налягане (вероятно P газ)

    На B4 - вход за температурен сензор (вероятно този е за охлаждащата течност (T cool) ) .

    A1 е програмируем вход/изход за евентуално мерене на температурата на газта.

    C2 e захранването за сензорите (+5V. )

    Демек пин със жълто-зелена жичка за MAP - йок.
    Last edited by ecotronic; 08-03-2019 at 16:48.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #382
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    тайм аут малко
    не се вкарвайте в филми.
    Първо рейката е ОК АПаче HDи работи доста по добре от нормалния рейл блекбоди.
    второ Тоя МАП не етолкова необходим че да се вкарва човек в филми заради него... Странно е че тъпия сензор има щуцер и вкаран на него маркуч за МАп, а не го мери и визуализира.
    Лесно можеп да направиш проба.
    Докато работи колата изкарай маркуча от МАПа , който отива в колектора и затапи мапа с едната ръка и маркуча с другата за да не смуче въздух колата и виж дали това налягане ще се промени на някъде. Отделно докато всичко е закачено и подаде газ виж какво се случва с налягането,ако прогресивно нараства с подаване на газ то това е 100% Абсолютното налягане Пгаз. а не Диференциално. Ако се окаже така го вдигни с още 150 милибара и някойя вечер си уреди лаптоп с псунат интернет и ми дай достъп с тийм вюър да ти настроя колата в движение докато караш, като преди това покараш само на бенз 1 ден да се освестят параметрите на Бенз комп
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #383
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    @don_pepone когато се подаде газ (на място) налягането мърда нагоре но в малки граници (30-50mbar). когато откача маркуча за вакума към колектора...нищо не се случва. Затапвам с пръст датчика - нищо, махам си пръста- нищо. Налягането не се променя.

    @ecotronic, пробвах с твоите настройки при налягане 1800mbar, и се отчита бедна смес на газ (fra=1,079-1,104) за 5-6км каране. Преди това бях карал около 40км на бензин. Нооо няма никакво тресене, колата работи много добре. Ресетнах бензиновия комп, покарах 10км на бензин (fra=1,008, tra=157ms). Та даже и катаджиите ме спряха, щото зяпах лаптопа на другата седалка и малко криволичех Направих налягането 1750mbar, пуснах автоматична настройка на 3000об и празен ход при загрял двигател. Поразкарах се 6,7км и.... fra=1,008 (запази се, не се вдигна), tra=167ms.
    нещо ми се е бъгнала снимката, но ще направя нова. Това се получи след автоматичната настройка:


    Сега въпроса ми е за да направя колата с настройките от таблицата, която даде @ecotronic, може би ще трябва да увелича това налягане на около 2000mbar. мога ли да го увелича или идва твърде високо?

    П.С. Мерих белия кабел на датчика - 5V. Премерих на буксата на компютъра два три сигнала, които отговарят на схемата без пин за MAP.
    Last edited by Friday; 09-03-2019 at 19:41.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  9. #384
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не ми харесва картата след автоматичната настройка, защото коефициентите при високите натоварвания са по-малки отколкото при ниските. Мисля, че трябва да е обратното.

    Вдигни налягането на 1900 - 2000 mbar и пробвай пак с моята карта. Ако адаптивните параметри са приемливи, доизкусури прецизно нещата с онзи %. Ако постигнеш приемлив резултат, мога да ти преправя картата според % който си установил а него ще го върнеш на 0.

    Важното е, че си на прав път. Вече коефициентите са нормални. Т.е - хем не са по-малки отколкото позволява бързодействието на дюзите, хем има мегдан да растат за да няма недохранване в тежките режими.
    Last edited by ecotronic; 09-03-2019 at 21:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #385
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    От сутринта досега съм постигнал това:


    Мисля, че е в прилични стойности картата.
    Кофтито, че ми записва грешка за TRA параметъра:

    Откъде идва тази грешка, да не би да имам някакъв пропуск по изпускателната система или като увеличих налягането на изпарителя!

    И още нещо има заложен някакъв програмируем изход за Пгаз, това за какво може да е.
    Last edited by Friday; 10-03-2019 at 12:51.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  11. #386
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Грешката е заради все още леко бедната смес. Вдигни онзи общ % на 3% и виж, как е.

    Картата и налягането повече не ги пипай.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #387
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Любо, благодаря много за насоките. Вдигнах общата корекция с 3%и след 10км каране се получи това:

    Двигателя работи добре за сега. Може би TRA за да се коригира трябва повече да покарам. Ще видя след 2,3 дни как ще е и дали ще може да се изчисти грешката.
    Странно, но ми се появи някакъв турбо режим горе вляво на снимката, а опция за такъв режим нямам в софтуера, но и така колата се държи добре засега.


    Ако всичко е ОК, може да ти пратя файла за да коригираш таблицата и да върнем този процент на 0.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  13. #388
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да не би да си включил обогатяването от ключето (турбо режим)?
    Трите режима (икономичен, нормален и турбо) се превключваха със задържане на бутона, доколкото помня.

    Провери го и го изключи, ако е така щото това е допълнително обогатяване на сместа и е добре да е на нормален режим, докато уточниш стойността на онзи %.
    Last edited by ecotronic; 10-03-2019 at 18:13.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #389
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Много си прав. Превключих на нормален с бутона и следва 20км каране (добре, че видях поста ти навреме и не бях разкачил всичко).
    Ама онези проценти станаха на 5. Мисля, че в ниските обороти е супер.. на празен ход почти изравних времената, в движение ми е трудно да видя каквото и да било.

    Явно трябва да се прецизират времената при натоварване, но мога само опитно на място и после с тест драйв.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  15. #390
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз мисля, че дългосрочните тримове (FRA) са ОК за всички режими. Още ли записва грешката за TRA параметъра?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 26 of 28 FirstFirst ... 162425262728 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •