Page 8 of 28 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 407

Thread: Прецизна Настройка на ГИ ?

  1. #106
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Не съм с фобос. И тогава какво е това коефициент на корекция
    Число по което се умножава бензиновото време за да се получи газовото.
    Може да се зададе и глобален коефициент, който променя еднакво всички коефициенти от картата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #107
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Явно Фобос са пооправили софтуера във версията на компютъра, който си ползвал.

    При мен (Фобос - 1) след автоматичната настройка преходът между коефициентите не е така плавен и се наложи ръчно да го линеаризирам. Ето двете карти преди и след ръчното дооправяне:

    аз ползвам автоматична настройка само на празен ход и то в самото начало, колото системата да тръгне и да си изчисли първоначалното работно налягане, след това всичко се прави на ръка. като при новите системи с Мап и съответно с опция за настройка по карта е лесно и бързо. а ако се наложи заигравка се пренася всичко от картата в таблица и там се доизпипва

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Имам предвид друго - като я нагласиш на загряло се получава идеално. Но след това се получава проблем при палене на студено време и при студена кола
    Всеки нормален софт за газови има опция за температурна корекция и точно тя дооправя сместта докато колата не загрее до работна температура.

    другото което е,че не трябва да се прави грешката да нагласяме да обръща под 35градуса, понеже зимата при 35 в редуктора газта вътре е под 10 и си е сурова направо
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #108

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    аз ползвам автоматична настройка само на празен ход и то в самото начало, колото системата да тръгне и да си изчисли първоначалното работно налягане, след това всичко се прави на ръка. като при новите системи с Мап и съответно с опция за настройка по карта е лесно и бързо. а ако се наложи заигравка се пренася всичко от картата в таблица и там се доизпипва


    Всеки нормален софт за газови има опция за температурна корекция и точно тя дооправя сместта докато колата не загрее до работна температура.

    другото което е,че не трябва да се прави грешката да нагласяме да обръща под 35градуса, понеже зимата при 35 в редуктора газта вътре е под 10 и си е сурова направо
    Не паля на газ. Но колата си запомня настройките на газ и при студено време пали по-трудно

  4. #109
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    То яясно че ако си с Ги не палиш на газ когато е студена.
    Аз залагам на това,че колата ти на газ е леко богата на празен ход и ламбда адаптацията ти е с няколко % на минуси това сутрин влияе на паленето на студен мотор.
    Пробвай да покараш 1 ден на бензин само и виж как е сутринта, също така сипи малко пресен бенз ако скоро не си го правил,че има марки коли, които направо спират да палят ако бенза е стар
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #110

    Default

    Аз до скоро бях така, както е описал колегата. Сутрин не искаше да пали. Някой път палеше от 7-8 път, а като запали прекъсва около 1 минута. Аз съм с газова уредба на тартарини и ходих на майстор в Пловдив ( Не препоръчвам на никой да ходи там, адски арогантно и надменно отношение към клиента, придружено с обиди и т.н) Но бях на зор.. изтърпях ги някак си. На следващия ден се прибрах и пак същата работа. Трудно палеше имаше едно леко притрисане на празех ход. Купих си нови клапанчета ( понеже помолих да ми ги сменят с нови в Пловдив, но така и не го направиха) видях че има Misfire на 3-ти цилиндър, оказа се че клапанчето е с различна височина от останалите. Регулирах ги и притрисането изчезна и колата заработи перфектно, но проблема със сутришното палене остана. Явно времената на газ и бензин са се разминавали. След което взех нещата в свой ръце , с малко съвети от колегата Robygas, за което му благодаря. Закачих я с кабела за газовото ( купих го преди време като взех колата) и му пуснах автоматичните настройки, с риск да изгубя "перфектните настройки от майсторите в Пловдив", след процедурата с автоматичните настройки всичко си заспа. Работата на двигателя е идеална, пали от първия път и държи обороти, без да падат. Но е кофти, че не мога да и пипам картата, не ми излиза като опция. Явно трябва някакъв допълнителен хардуер. Но съм доволен, че успях да си я оправя сам, без да трябва пак да ходя при тея кретени в Пловдив.

  6. #111
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    ... Но е кофти, че не мога да и пипам картата, не ми излиза като опция. Явно трябва някакъв допълнителен хардуер. Но съм доволен, че успях да си я оправя сам, без да трябва пак да ходя при тея кретени в Пловдив.
    Нищо друго не ти трябва. Тази система се калибрира достатъчно добре на авто.
    Ако ти се рови все пак- в F1 най-дясната опция е нещо като карта. Там след авто. всичко е нули и може да се променят в плюс и минус ако е необходимо. Точката ти показва в кой сектор се намираш в момента.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #112

    Default

    Там не пипам , че не разбирам толкова. Стига ми да върви и да пали. Като не забелязвам разлика във вървежа не ме бърка , че е на авто. настройки. Забелязах нещо странно преди да потърся помощ от Пловдивчани. Пробвах с автоматичните настройки, но програмата тогава не тръгна по обичайния начин. Като стартирам процедурата ми даде да държа педала между 2500 и 3100 оборота и правеше каибрацията , след което ми даваше че е завършила коректно и това е. Това става за не повече от минута. А по принцип ставаше по следния начин. Първо ми дава да изгася всичко фарове,вентилатира и defrostera. След което почва калибрация на празен ход, като свърши ми дава да цъкна всичко , което съм изгасил и пак почва калибрация на празен ход. Като свърши и с това ми дава една скала в която ми показва, че дюзите са в нормите за колата и отнемаше поне 5-10мин. доста повече. И ми даваше да включа Adaptive function, а при първия начин не ми позволяваше. Тази промяна в софтуера я забелязах като смених изпарителя. От тартарини на ауто италия. В Пловдив му излезе по същия начин на майстора, но цъкна някъде и оправи нещата, не знам обучи ли го нещо. Има едно ecu reprograning и гледам, че в папката на софта има някакви файлове за различните видове двигатели и рейки, 4-6 цилиндъра и т.н. Дали така го е оправил. Имаш ли идея.!?
    Last edited by zombiran; 09-12-2016 at 14:33.

  8. #113

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    То яясно че ако си с Ги не палиш на газ когато е студена.
    Аз залагам на това,че колата ти на газ е леко богата на празен ход и ламбда адаптацията ти е с няколко % на минуси това сутрин влияе на паленето на студен мотор.
    Пробвай да покараш 1 ден на бензин само и виж как е сутринта, също така сипи малко пресен бенз ако скоро не си го правил,че има марки коли, които направо спират да палят ако бенза е стар
    Аз я правя леко бедна в до 1500об. за да я карам да подаде малко повече гориво. А ламбда сондата при палене на студено не играе.
    Колкото до стария бензин, то е ясно. Ама баща ми я кара и не знам подробности. Аз съм дизеляк

  9. #114
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Това че ламбдата не играе на студено при палене е така , но това не е фактор да ти се ебава паленето заради кофти ламбда адаптация (дългосрочен трим)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #115

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Това че ламбдата не играе на студено при палене е така , но това не е фактор да ти се ебава паленето заради кофти ламбда адаптация (дългосрочен трим)
    Е да де. Но газаджиите казват да я сложа леко бедна, както съм я направил

  11. #116
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Връзват си гащите,че ако караш все студена кола на къси разстояния има шанс да забие грешка за богата смес (и това разбира се ако софта няма читава корекция по Т-газ)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #117

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Връзват си гащите,че ако караш все студена кола на къси разстояния има шанс да забие грешка за богата смес (и това разбира се ако софта няма читава корекция по Т-газ)
    Аз съм с BLUETRONIC

  13. #118

    Default

    Здравейте, имам едно питане отностно работата на колата, когато е под 0-лата навън.

    Когато е пад 0-лата, забелязвам странно поведение на колата при работа на газ. Проблема се изразява в това, че притриса на празен ход и някой път гасни, дори когато двигателя е загрял над 70-80 градуса. Интересното е, че когато след примерно 20км. я оставя за малко и после пак тръгна с нея проблема намалява драстично, почти не се долавя. При температури над 0-лата, примерно 3-4-5 градуса. Проблема изчезва. Тоест някой път притриса, някой път не. Днеска я закачих и ми дава missfire cylinder2 и грешки за сместа. Преди, когато ходих на диагностика в Пловдив ( описал съм го малко по горе в темата) имах същата грешка, но на 3-ти цилиндър ( и тогава притрисаше ) , извадих рейката и останових, че едното клапанче е по надолу от другите, именно на 3-ти цилиндър. Коригирах го и го изравних с останалите и нещата заспаха, без притрисания и т.н. и без грешка за missfire на 3-ти цилиндър. Колата обаче продължи да не пали сутрин и пуснах автоматичните настройки, след което и този проблем изчезна. След тези процедури работи нормално. Закачал съм я няколко пъти да проверявам за грешки но нямаше, докато не застудя малко и почна отново да притриса и някой път да гасни. Та питането ми е, има ли шанс корекцията на клапанчетата да се е изменила и изобщо от къде може да е проблема. Изпарител (Autoitalia)? Недостиг на газ или проблем с инжекторите. Независимо от грешките за сместа и missfire на 2-ри цилиндър, колата си пали нормално сутрин в минусовите темеператури и върви доволно. Колата е 147 1.6. 16в. 2001г. с газов инжекцион Tartarini sequential.

  14. #119
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Трябва да се закачи и гледа какво става.
    Хипотетично не ти се отопля газта добре и когато стигне 35градуса в редуктора и обърне на газ, а навън е -5 то темп.на изпарената газ в този момент едвали е над 10градуса , което означава че е течна и на рвйката у се взима здравето. Ефекта ти продължава доста понеже трябва време да се отопли газта. Мотора ти ако е стигна70гр. То в редуктора е макс 55гр , а газта там някъде започва да се отопля добре. Имай предвид че при тея условия трябват 3-4км каране за да мине газта 20и няколко градуса и да почне колата да работи добре. Също така при темп. Под 0 , газта навлиза в изпарителя ледена и има голямо топлппоглъщане, кото се компенсира трудно при не добре загряла кола и ниска външна Т. , всичко това съчетана и с поне малко износена рейка води до сходни симптоми. Освен това ,ако Газовият комп/софт няма адекватна корекция по Т-газ....
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #120

    Default

    То е ясно ама... като не разбирам на какво трябва да обърна внимание като гледам показанията Да, горе долу и аз стигнах до това заключение, но все пак исках да попитам някой по на "ТИ" с това Явно изпарителя трудно затопля. Имам една функция "Adaptive function", с която мога да коригирам таймингите от скалата +20 - 0 - -20, ако са се разместили след определен пробег. Дали ще ми е от някаква полза? Макар че, ако имах проблем с таймингите щеше да се усети в сутришното палене. Прилагам снимка.


Page 8 of 28 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •