Page 11 of 28 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 407

Thread: Прецизна Настройка на ГИ ?

  1. #151

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Явно софтуера се инати да прави автоматична настройка, защото вижда конфликт между налягането и размера на дюзите.

    Примерно за моя мотор препоръчителният размер (от Фобос) на дюзите e от 2,4 до 2,8. Но дори при 2,4 времената са прекалено малки. Но там няма проблем налягането да се свали до 1,1 и всичко заспива.

    При така създалата се ситуация, на твое място, аз бих си направил експеримента да задам по-малък размер на дюзите (без да ги сменям реално), да видя дали пък настройката няма да мине.

    PS:

    Втората графика (при 1,2 Bar) изглежда по-нормална.
    Еко, не знам как да го направя това със задването на по-малки дюзи без да ги сменям. Имам ли така опция в настройките?. Не ми пречи да го пробвам. Обичам да човъркам Ама някой път има след това.

  2. #152
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Еко, не знам как да го направя това със задването на по-малки дюзи без да ги сменям. Имам ли така опция в настройките?. Не ми пречи да го пробвам. Обичам да човъркам Ама някой път има след това.
    Сега разгледах по-детайлно описанието на софтуера и не видях някъде да може да се задава размера на дюзите. Но може да се задава нялягането на изпарителя (на стр. 8 ) Това пробвал ли си го? Да не би там да е зададено високо а ти да си го свалил прекалено ниско и поради това настройките да не минават?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #153

    Default

    Ами на 1бар е зададено. Според мен целия проблем идва заради изпарителя. Със стария изпарител не минаваше 1.1бар. Даже пак при един проблем се посъветвах с (роби) и на него му се видя малко налягането .Прилагам снимка по-долу. Трябваше да си ремонтирам него, вместо да взимам този. Но и това ще стани.


  4. #154
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    1 b. но това е налягането на изхода на изпарителя а диференциалното е по-високо щото към това на изпарителя ще се прибави и стойността на подналягането в колектора.
    Демек за да смъкнеш диференциалното на 1,1 както препоръчва Преслав и както е при мен, налягането на изхода на изпарителя трябва да може да се свали бая под 1 b. Ако не може, няма как да се вдигнат и времената без смяна на дюзите с по-малки.

    Накратко - ако не бъркам в разсъжденията, за да се постигнат по-големи времена трябва или размерът на дюзите да се намали или изпарителя да се смени с такъв, който може да работи при по-ниско налягане от този.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #155

    Default

    Ще карам така, докато даде фира или когато намеря излишни 250лв. . 100лв за рейка, 80лв. за ремонт на изпарителя, че нов е над 250лв. и труда за майстора . Ще има ли проблем за колата, ако я карам с по-високо налягане?

  6. #156
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Ще карам така, докато даде фира или когато намеря излишни 250лв. . 100лв за рейка, 80лв. за ремонт на изпарителя, че нов е над 250лв. и труда за майстора . Ще има ли проблем за колата, ако я карам с по-високо налягане?
    Това дали има проблем би могъл да го разбереш, като погледнеш адаптивните параметри на бензиновия компютър, за което писах по-напред. Ако са в норми а именно FRA факторът да стои в интервала 0,95 - 1,05 респективно да няма записана грешка затова, че е излязал от нормалните граници, значи всичко е наред.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #157
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Диференциалното налягане е разликата между Пгаз и Пколектор(мап) примерно Pgaz-pmanifold=differential Pressure

    (1.5-0.32=1.18dp)
    И както казах вече тоя софт е ...тъп , няма почти никакви опции за настройка
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #158
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Диференциалното налягане е разликата между Пгаз и Пколектор(мап) примерно Pgaz-pmanifold=differential Pressure

    (1.5-0.32=1.18dp)
    И както казах вече тоя софт е ...тъп , няма почти никакви опции за настройка
    Поправи ме, ако греша, но аз мисля, че това в колектора е по-ниско от атмосферното и поради това следва да се вземе впредвид със знак (-).

    Демек при Pgaz = 1,5 и pmanifold = - 0,32

    P diff = 1,5 - (-0,32) = 1,5 + 0,32 = 1,82


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #159
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Грешиш, написах го точно. Закачи си колата с софта и виж Pgas, Map, Dp колко са
    То затова е Pdiff, защото е разликата от двете
    https://goo.gl/photos/ihnNopYnGGas56Cn9
    https://goo.gl/photos/kgCw4gLTUEQXx5yJA
    Това в колектора е вакум на празен ход , а при подаване на газ започва да изравнява с атмосверното
    Last edited by don_pepone; 07-01-2017 at 23:31.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #160
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Грешиш, написах го точно. Закачи си колата с софта и виж Pgas, Map, Dp колко са
    То затова е Pdiff, защото е разликата от двете
    https://goo.gl/photos/ihnNopYnGGas56Cn9
    https://goo.gl/photos/kgCw4gLTUEQXx5yJA
    Това в колектора е вакум на празен ход , а при подаване на газ започва да изравнява с атмосверното
    Ясно!

    Това означава, че на морското равнище и изгасен мотор Map трябва да бъде 1 bar и да намалява при работещ мотор - колкото по-голям вакуум в колектора, толкова по-ниско.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #161
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Да , нещо такова.
    колите които нямат МАП а карат само по дебитомер имат ададено в таблиците си за константа МАП равен на 1 (говоря за външен МАП ,а околната среда) , понеже няма как да се знае кога къде си (на ква надморска).
    А колите с заводски (2ри-външен МАП) както е Моят Сааб- мерят и коригират с точност спрямо атмосверното налягане, отделно мерят МАП в Колектора (тука спрямо двата МАП-а играе и една малка корекция на вариаторите, щото при мен и такива има) , имам и Дебитомер
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #162

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Да , нещо такова.
    колите които нямат МАП а карат само по дебитомер имат ададено в таблиците си за константа МАП равен на 1 (говоря за външен МАП ,а околната среда) , понеже няма как да се знае кога къде си (на ква надморска).
    А колите с заводски (2ри-външен МАП) както е Моят Сааб- мерят и коригират с точност спрямо атмосверното налягане, отделно мерят МАП в Колектора (тука спрямо двата МАП-а играе и една малка корекция на вариаторите, щото при мен и такива има) , имам и Дебитомер
    Па то не им трябва МАП. Те отчитат количеството създух и температурата му

  13. #163
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    След около 50 К пробег, рейката (RAIL apache IG1 - 1,5 Ома - 2,1 ms) мисля, че започна да сгъва.
    Има леко притрисане на мотора на празен ход.
    Свещите са чисто нови и на бензин това го няма.
    Освен това сместта на газ, съдейки по стойностите на адаптивните параметри на бензиновото ECU е станала малко по-богата.

    Всичко това ме навява на мисълта, че вероятно инжектори не винаги затварят добре.

    Накратко - мисля да сменям рейката.

    Исках да взема същата, но човекът от магазина сподели, че имало напоследък доста фалшиви такива, които започвали да правят мизерии след 5К пробег.

    Препоръча ми някаква турска за която изказа мнение, че била читава. Проблемът е в това, че тя е с 3 - омови бобини и той ме посъветва, ако искам да си запазя бързодействието, да прехвърля моите бобини на нея.

    Въпросът ми е, доколко това е коректно, защото си мисля, че бързодействието на един инжектор не зависи само от импеданса на бобината му. Примерно - трябват и по-силни пружини и пр.......

    Вторият ми въпрос е, ако допуснем, че сменя бобините, трябва ли отново да правя настройките на газовата или първо да видя, как е сместта с новата рейка и да я бъзикам само в случай на необходимост.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #164
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Такамм, Тоя Турският валтек който ти предлагат не е за твоята кола !!!
    Вземи си цяла рейка Rail blackbody 2ohmи само навий старите дюзички на нея и покарай тогава да видиш как е. Вероятно ще ти се наложи лека корекция тук там, но няма да е нещо фрапантно.
    Ако искаш наистина хубава рейка си вземи една Баракуда (около 140лв е)

    П.С. имай предвид че Тая ти рейка която е сгънала за 50к км го е направила заради многот овреме работа с непосилно за нея времена,а това придружено с кофти газ е ....
    Както ти бях казал и преди гледай да нямаш времена под 2.4-2.5мс на газ и тия rail blackbody (например) ще изкара над 100 000км гарантирано (стиг ада сменяш филтрите на 15тина к км
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #165
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Въпросната рейка е Albient. Така или иначе вече я купих:

    http://fobosgas.com/product/1328/inz...a-3-00-om.html

    Ще я пробвам, пък ако не ми хареса, ще иде в кофата


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 11 of 28 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •