Page 12 of 28 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 407

Thread: Прецизна Настройка на ГИ ?

  1. #166
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Българска раута ейй, първо купува ,после пита .... Успех с начинанието.
    Тва си е жив турски валтек с друго лого. Една фирма която предлага само 3ома рейки.....
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  2. #167
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Българска раута ейй, първо купува ,после пита .... Успех с начинанието.
    Тва си е жив турски валтек с друго лого. Една фирма която предлага само 3ома рейки.....
    Да, избързах и твърде вероятно съм сгрешил

    По-неприятното е, че човекът в магазина компетентно ме насочваше към тази рейка, въпреки че бях готов да взема и по-скъпа.
    Освен това, сега я гледам тук и там на цена под 50 лв. а аз я купих за около 70.

    Майната им на парите. Ще я тествам и ако наистина не става, ще си взема друга а този ще загуби мен и моите познати, като клиенти


    PS:

    Тази ли препоръчваш?

    http://autogasbulgaria.com/index.php...&product_id=86
    Last edited by ecotronic; 21-04-2017 at 11:14.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #168
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Точно това е рейката която споменах-чудесна е.
    А тоя Валтек кпйъо си взел е на около 40лв дилърска цена.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #169
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Точно това е рейката която споменах-чудесна е.
    А тоя Валтек кпйъо си взел е на около 40лв дилърска цена.
    Не ми е в стила да правя половинчати работи

    А и до момента си ми дал достатъчно точни и верни насоки, та не виждам причина, защо да не те послушам и този път

    Накратко - поръчах баракуда-та и ще я монтирам нея.
    А турската тояга ще ми стои за обица на ухото.

    Жив и здрав да си!



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #170
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Super, няма да съжаляваш, аз карам турбо кола с такива инжектори но единички мога само суперлативи да изкажа.
    А тая турската иди кажи на ония дето я е препоръчал , да си я завре където иска... И да дойде да ти я настрои той с тая рейка. А цената и от 70лв няма да я коментирам
    П.с. опитай да я върнеш на тоя пич ако си седи нова..
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #171
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Хич няма да се занимавам. Грешката си е моя. Повече там няма да стъпя.

    С Баракуда - та, какви минимални времена да гоня при настройката? Напомням, че в момента съм горе-долу на 2,2 mS с 2,4 mm. дюзи и 1,1 bar диференциално.
    Last edited by ecotronic; 21-04-2017 at 15:56.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #172
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    разпробий ги на 2.2 и остави така налягането и направи наново настройката. Просто баракудата си е съвсем друг тип дюза, много по прецизна и с по-добър Flow на газта и си мисля че с малко по-малки дюзи ще постигнеш същия ефект като със сегашните. Баракудата спокойно си бачка от 2.1мс нагоре като това говоря за празен ход и при нея си е супер факта,че си запазва стабилната и прецизна работа при всички режими на товар, а минималното инжекторно на газ можеш да го направиш 1.9мс
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #173
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако мина от дюзи 2,4, каквито са сегашните ми на 2,2 при същото налягане, ще вдигна минималните времена над 2,2 (каквито са сегашните). Щом баракуда - та работи безпроблемно с около 2 ms, не е ли по-добре първо да пробвам със сегашните ми дюзи? Щото нали трябва да мислим и затова, моторът да не остане недохранен при високите натоварвания.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #174
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    разпробий баракудата на 2.2мм и пробвай как щее
    Не напразно подчертах че тая дюза е по-прецизна и с по-добър поток на газта през нея и не веднъж се е случвало на еднакви коли направени с баракуда и с рейл, то Баракудата да е с по-малки отвори с по 0.1-0.2мм .
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #175
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    ОК. Като мина на фаза реални изпитания, ще постна резултатите да видим, какви съм ги надиплил


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #176

    Default

    Значии, да се намеся и аз в тая тема, пък дано и мойта газова да стане прецизно настроена

    След смяна на ламбда сондата и ресет на адаптивните параметри, вчера и днес минах 120км междуселско с 60-120км/ч и 20тина км градско.
    Стойностите пак бягат:



    Eдиния параметър гледам не е мръднал от 1.00, тва си го обяснявам щото пътя е лош и не съм давал много газ...

    Значи газовата е БСМ българия монтаж през 2013 на 101 000км
    Изпарител NIGS R-Uno до 200 коня уж пише, мисля че е хубав..?
    Рейка RAIL IG1 черна, блекбоди ли се води, не знам.
    Компютър бардолини.

    В момента съм на 142-3-4 хил км, не знам точно щото си смених таблото. Тоест газовата вече е на над 40к км, а са и сменяни само филтри.

    Още преди една година don_pepone ми предложи да ида до варна да ми я настрои, но ми е на 350км в посока, а и обмислям първо ремап, мембрани на изпарителя и ремонт/подмяна на рейката и те се събраха 700+ лева...

    И това ще стане, но по-нататък, защото нямам излишно нито време нито пари в момента, уча в чужбина и се занимавам с тая кола само ваканциите.

    Като начало 2 въпроса имам:

    1. Какъв кабел да си взема и ще можем ли да я настроим през форума тая каруца да изкара още 5-6 хил км преди планираните манипулации, щото сега пак развали студения старт...?

    и нещо не толкова важно за момента:
    2. тея дюзи добри ли са, какво ще препоръчате ремонт или замяна? Защото в някакъв сайт видях, че на 40х км трябва да се ремонтират?

  12. #177
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Съдейки по адаптивните параметри, работата на газ не е зле. Сместа е леко богата, защото FRA параметърът се е смъкнал на 0,938. Би трябвало да е между 0,95 и 1,05.

    Ако това не се дължи на тръгнала рейка, лекото обедняване на сместа, ще направи нещата съвсем, като по учебник.

    Направи пак един ресет на адаптивните параметри и този път покарай само на бензин. 20 км са достатъчни. След това виж на колко се е установил FRA и как е студеният старт.
    Last edited by ecotronic; 22-04-2017 at 21:17.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #178
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ако си намериш кабел за тва бардолини и уредиш лаптоп с интернет в движение, мога да я видя през Team Viewer , като е добре да се закачи и Fiat Ecu scanа да се гледата параметрите докато се настройва.
    Ако намериш кабел,аз щи пратя програмката скоро настройвах едно на Хюндай Туксон
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #179
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Позачетох ви, че не бях ви чел доста време. Колата си вървеше горе-долу сносно, но три, съвършенно различни източника ми подпалиха фитила за иридиеви свещи. Доверих се на един приятел от Петербургския форум, свих си задното отверстие и си купих Denso iridium VW 20. Излязоха ,ми около 130 лева. Още щом ги сложих разбрах, че до сега само съм се мъчил. Нищо общо с останалите свещи, които съм използувал до сега. Пробвал съм какво ли не. Разходът спадна драстично с около два литра, но това е разбираемо. Моторът не "дърдори" като стар москвич, а по скоро жужи като пчела.
    До тук добре, но започна на празен ход да му играят оборотите.
    Проверих вакуумите на МАП сензорите, както и да не смуче въздух от някъде, но всичко си беше наред. Закачих го на компа и с учудване видях, че точно в зоната на празния ход, графиката беше спаднала драстично и сместа беше крайно бедна. Дори сондата не я отчиташе. Само моторчето за празния ход играеше като лудо.
    За протокола, бях оставил системата на автоадаптация. Наложи се ръчно да обогатя сместа и да изключа автоадаптацията. Учудващо изпарителя не беше променил налягането си. Минал съм около 35 000 км.
    Инжекциона е ОСКАР Н САС мини. Дюзите са някакви италиански от ниския клас.
    Питането ми е, какви дюзи ми препоръчвате и това моето чудо дали подлежи на "Прецизна настройка на ГИ"?
    За неосведомените колата е 33-ка 1.7 8 клапана, но с инжекцион Марелли от 1.4. Мнозина ме убеждаваха, че нищо няма да стане, но резултатът е впечатляващ.
    Инжекционът е подобен на 145/6 боксерите с МАП сензор и датчик на коляновия вал. Само дето не е секвеционален.
    Разходът в момента е около 10-11 Л/100 км. Но това е при магистрално каране на 5 000об/мин.
    Един единствен път я карах нормално, но с балдъзата в колата и тогава даде разход, който от чисто хигиенична гледна точка няма да спомена, но е доста по-нисък.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #180
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    За настройването може да.
    По принцип като си сменил свещите и вече имаш по добро изгаряне е нормално да отчита по-една смес. Тя и преди е била бедна, но недоизгоряла и ламбдата си е мислела друго
    Добре е да се закачи с софта на газовата и да се коригира с коефициентите там където трябва, като преди това едобре да си изтриеш и двете карти (газ и бензин) ида покараш на бензин първо в всички режими +5 минути поне на празен ход да седи ,а после същото и на газ и каат оси направи новите графики да коригираш чрез коефициентите
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 12 of 28 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •