Page 18 of 28 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 256 to 270 of 407

Thread: Прецизна Настройка на ГИ ?

  1. #256

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Оправи си картата, така че максималните коефициенти да са ти в означената област:

    Мисля че съм готов най-накрая.
    Успях да докарам фра при каране на газ 1.037 във всички режими до 4000 оборота. Над 4000 мисля че го оставих малко по-богато, около 1.00

    На бензин държи 1.031.
    Опънах 450км извънградско в последните 2 дни, струваше ми точно 36лв газ на марешки на цена 78стотинки.

    Картата ще я покажа, когато закача пак кабела, че забравих да снимам, но покрива твоя pattern.

    Иначее, тва 1.031 на бензин трябва ли да ме притеснява? Дюзите съм ги чистил, чудя се дали да не пусна и една добавка в резервоара да изчисти цедката на помпата и маркучите?

  2. #257
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Мисля че съм готов най-накрая.
    Успях да докарам фра при каране на газ 1.037 във всички режими до 4000 оборота. Над 4000 мисля че го оставих малко по-богато, около 1.00

    На бензин държи 1.031.
    Опънах 450км извънградско в последните 2 дни, струваше ми точно 36лв газ на марешки на цена 78стотинки.

    Картата ще я покажа, когато закача пак кабела, че забравих да снимам, но покрива твоя pattern.

    Иначее, тва 1.031 на бензин трябва ли да ме притеснява? Дюзите съм ги чистил, чудя се дали да не пусна и една добавка в резервоара да изчисти цедката на помпата и маркучите?
    Супер е така. Добре е FRA да е малко над 1 и в допустимия интервал. В противен случай при студен старт може сместа да се окаже леко бедна, което не е добре особено при по-ниски температури.

    Накратко - стига си ръчкал, газ и само положителни емоции


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #258

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Картата ще я покажа, когато закача пак кабела
    Ето я и моята карта:
    Нямам забележки.


  4. #259
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това вече е друга бира


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #260

    Default

    Пичове, от какво може да се "променят" настройките?

    Миналата година беше станала идеално, и high loads и low loads държеше 1.0X адаптация.

    Сега без да съм пипал нищо low loads е станало 1.21 ...? High loads си стои нормално, 1.03.

  6. #261
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Пичове, от какво може да се "променят" настройките?

    Миналата година беше станала идеално, и high loads и low loads държеше 1.0X адаптация.

    Сега без да съм пипал нищо low loads е станало 1.21 ...? High loads си стои нормално, 1.03.
    Ако компонентите в дадена система не старееха (в случая мпс), щяхме да караме все чисто нови возила
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #262
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сместа на газ е станала по-бедна поради някаква причина. Виж си филтрите на газовата и ако можеш погледни, какво е изходното налягане на изпарителя и го съпостави с това, когато адаптацията е била ОК, ако го помниш.

    Но ако не ти записва грешка за адаптивните параметри, си карай и не се притеснявай.
    Last edited by ecotronic; 04-05-2018 at 12:35.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #263

    Default

    Ами стана си на 7 години и 60 000км тая газова , аз все отлагам и се опитвам с "настройки" да оправя нещата, но очевидно има нещо за смяна, щото вече не се търпи.

    Не върви хубаво на газ, постоянно променя адаптивните параметри, работи неравномерно на място (а на бензин работи перфектно) , а понякога и гърми в гърнетата като я пускам по надолнище с включена предавка (пак само на газ).

    Та въпрос номер 1: Изпарителят е Р-уно . Има ремонтни комплекти по 20 лева в нета (мембрани, уплътнения и т.н.) Да се опитам ли да ги сменя тези неща, трудно ли е, заслужава ли си, ще стане ли "като нов" или е половинчата работа? Защото разни "разбирачи" ми казват да си купя нов. Ама аз съм беден студент...

    Въпрос номер 2: Рейката е rail ig1 blackbody. Пак два варианта има и тук - трябва ли да си купя нова рейка? Или да ида при един специалист от един друг форум, който ми обяснява как щял да и смени пружинките, да я калибрира (каквото и да значи това) и щяла да стане като нова? И ако си купя нова рейка, тя идва ли готова за употреба и "калибрирана" ?

  9. #264
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За гърмежите провери свещите. Освен това ако газовата не взима информация за оборотите от 1-ви бензинов инжектор, го промени.

    Ако ремонтният комплект за изпарителя е качествен, след смяната той става практически нов.

    Рейката няма проблем да се рециклира с ремонтен комплект, след това е важно да се калибрира. Това действие също е практически равностойно на закупуване на нова рейка. Новите рейки са калибрирани заводски. Калибрацията се състои в регулирането на хода на клапаните за да може всичките да пускат еднакъв дебит при отворено положение.

    Тази, която ти имаш е доста добра за цената си.
    Last edited by ecotronic; 26-05-2018 at 18:33.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #265

    Default

    Защо свещите?
    Аз ли не разбирам или ти мен не ме разбра?

    Говоря за принудителен празен ход. Спускане по надолнище, на включена предавка, без докосване на педала за газта. Тогава, понякога пука/гърми в гърнетата. Ако не бъркам, тогава изобщо не трябва да се подава гориво на мотора, а само да прекарва въздух. Вероятно някой инжектор не може да се затваря напълно?

  11. #266

    Default

    Струва ми се глупендърско да се харчат 1000 лв. за газ и после през 20 хил. да се ходи(плаща) за диагностика+ настройка и къде ви е сметката?
    Ама нали на комшията ще разправяш, че с 8 лв. на 100 Одиш на морйето... ХА-ХА!
    Вие финансови мазохисти ли сте, или по-умни от италианците, на които нищо не им е пречело още от завода да са ви направили колата на газ/метан/ спирт/ ракетно гориво.
    Хора,
    карате бензинова кола- ми бензин сипваш,
    дизелова- дизел(или олио от баничарницата ).
    Да си монтираш бомба в багажника и да си прецакаш движока за мене е малоумие
    ( то и в спалнята да си я монтираш е така, де...).
    Last edited by hartisimo; 26-05-2018 at 20:02.

  12. #267
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Защо свещите?
    Аз ли не разбирам или ти мен не ме разбра?

    Говоря за принудителен празен ход. Спускане по надолнище, на включена предавка, без докосване на педала за газта. Тогава, понякога пука/гърми в гърнетата. Ако не бъркам, тогава изобщо не трябва да се подава гориво на мотора, а само да прекарва въздух. Вероятно някой инжектор не може да се затваря напълно?
    Мисля, че много добре те разбрах. При ППХ бензиновото ECU спира само инжекторите, не и запалването. Та ако допуснем, че има изпускаща газова дюза, възниква въпросът, защо паразитно проникналото гориво не изгаря в цилиндрите а се събира в изпускателния колектор?

    Съществува вероятност, това да става и заради прекалено малкото количество гориво, което не може да се възпламени от свещите.

    Накратко - да, възможно е пукотевиците да се дължат на пропускащи дюзи.

    Не е зле и да се провери да не би газ да прониква директно от изпарителя във всмукателния колектор през маркуча за вакуума в случай, че карантията на изпарителя е тръгнала да фирясва.

    ---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

    Quote Originally Posted by hartisimo View Post
    Струва ми се глупендърско да се харчат 1000 лв. за газ и после през 20 хил. да се ходи(плаща) за диагностика+ настройка и къде ви е сметката?
    Ама нали на комшията ще разправяш, че с 8 лв. на 100 Одиш на морйето... ХА-ХА!
    Вие финансови мазохисти ли сте, или по-умни от италианците, на които нищо не им е пречело още от завода да са ви направили колата на газ/метан/ спирт/ ракетно гориво.
    Хора,
    карате бензинова кола- ми бензин сипваш,
    дизелова- дизел(или олио от баничарницата ).
    Да си монтираш бомба в багажника и да си прецакаш движока за мене е малоумие
    ( то и в спалнята да си я монтираш е така, де...).
    Що не ходиш да говориш за комплексите и за страховете си в бгмама?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #268

    Default

    Quote Originally Posted by hartisimo View Post
    Струва ми се глупендърско да се харчат 1000 лв. за газ и после през 20 хил. да се ходи(плаща) за диагностика+ настройка и къде ви е сметката?
    Никой нищо не прави през 20 000км
    Газовата ми е монтирана през 2011 или 2013, не съм сигурен, не ми се рови да гледам в паспорта.
    От тогава са минати 60 000км и нищо не е сменяно по нея освен веднъж филтри за 5 лева.

    Понеже този който я е слагал е подбрал компоненти нисък клас , с малък живот, на 60 000км вече са за рециклиране или подмяна.
    Ако искаш да не пипаш нищо си слагаш висок клас газова - ловато, брц, ланди, фобос от скъпите. Те имат 100-150 000км живот, някой дори и 200 000.

  14. #269
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Привет,
    Тоя изпарител е меко казано нисък клас и според мен направо си търси друг (нов). В момента има изпарители на фирма Атикер , който въпреки, че са Турски се държат много добре, понеже са добре направени копия на скъпи изпарители, а струват смешни пари - единият им е за 140 Киловата мощност и струва около 90лв.
    рейката ти нее лоша за парите си ,както каза колегата, но питай колко точно ще ти излезе да я рециклират и калибрират понеже нова е 70лв и идва готова за монтаж.

    относно гърмежа в гърнетата при ППХ при положение че си в Кът Офф (няма подаден сигнал за подаване на гориво) то вероятно тъпият изпарител е с пукната мембрана и колата смуче газ през маркуча за вакума , който управлява мембраната. Вероятно това е и драмата да ти бягат настройките понеже постъпва неконтролирано гориво в цилиндрите.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  15. #270

    Default

    Kaкво му е на изпарителя? Някакви недостатъци ли има? Пише че е до 200 коня, което според мен е предостатъчно за един (почти) стоков твинспарк.
    Kлоня по-скоро да му сменя мембраните, щото 20 лева са си доста по-малко от 90. А и с нов изпарител най-вероятно ще се налага някакво преправяне на монтажа, ако е друг модел... Все пак ако изкарате някакви аргументи против него, може и да го сменя?

    А за рейката, като ми казаха цените за калибриране, не си заслужава. Със сигурност ще си купя нова.
    Въпроса е, дали да е същия модел, и има ли нещо по-добро за малко повече пари?
    Кусурите, които виждам на блекбодито са, че е малко бавно и май заради това колата не върви над 5000 оборота на газ, и че има кратък живот ~40 000км. Това че са шумни не ми пречи особено.
    Eдин друг специалист ми препоръчва hercules blue. Какво мислите за тези дюзи, имате ли някакви впечатления? По характеристики са доста по-бързи от блекбодито, но никъде не можах да намеря колко им е живота? Поне 60-80 хил. км ще изкарат ли?
    На 110лв ги намирам.

    Благодаря.

Page 18 of 28 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •