Page 2 of 28 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 407

Thread: Прецизна Настройка на ГИ ?

  1. #16
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Имаш и една опция на софта на газовтоо "Автокорекция на модела", доста ясно се вижда какво тя прави ако колата е с избрана опция за настройване чрез графика, там когато се виждат двете графики(газ и бензибн) и видимо имат разлики, заради които хипотетично имаме проблем с адаптациите на бензиновото ЕКУ, то цикаш автокорекцията и тя коригира всички неободими газови коефициенти, така,че да изравни газовата графика с бензиновата (или поне да я доближи на максимум) и това всичко разбирасе ако сме сигурни че системата ни е изрядна технически.

    П.С> Ако е задръстен филтъра и сметта е бедна на газ ще се усеща недостиг в тягата, особенно ако е бедна дотолквоа че да излиза извънграниците на бензиновите корекции.
    Най-често светва чека заради богат агазова смес и то предимно на празен ход, понеже в движение е по-трубо да се задържи в едни обороти и ламбдата да изскочи от границите на корекция.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  2. #17

    Default

    С това
    Най-често светва чека заради богат агазова смес и то предимно на празен ход,
    не съм много съгласен

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Най-често светва чека заради богат агазова смес и то предимно на празен ход, понеже в движение е по-трубо да се задържи в едни обороти и ламбдата да изскочи от границите на корекция.
    Когато ми запише грешката за self-adaptive FRA параметъра, той има стойност над 1,23 (не знам при какъв праг се записва грешката).

    При тази ситуация, ако изтрия грешката, тя отново се записва с първото натискане на педала.

    Като ресетна ECU-то стойността на въпросния параметър става 1.0 и грешката се трие успешно.

    Сега - това, което е важно да се изясни е, дали нарастък над 1.0 означава удължени инжекторни времена или обратното.

    Ако допуснем, че параметърът расте с увеличаването на времената, то означава, че сместта е бедна и ECU - то се опитва да я обогати.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    По принцип повечето коли имат праг 15 или 25% корекции, над който се запсва грешка.
    Като се гледат живи данни през диагностиката трябва да има Fuel trim short term ( или просто да е кръстено Ламбда адаптация)- краткосрочна адаптация в % (което е добре да се движи около 0% при работа на празен ход) и Fuel trim Long term-Дългосрочна , при настройка на ГИ се счита за нормално Дългосрочната да е в рамките на 3-4% (+или-) , от там на горе или надолу е признак за Не добра настройка.
    П.С. при теб тази FRA стойност явно е коефициента за корекция което е равна на +23% (поне така ми изглежда), което си е признак за нещо нередно.
    Когато караш на бенз само какъв е коефициента, понеже 100% не седи на 1.
    ресетни си компа, покарай на бенз 10-15км и тогава пробва с настройка чрез графика, да видиш как си чертае двете карти и виж къде ти бяга газовата карта.
    С какъв Фобос си ?
    Last edited by don_pepone; 01-06-2016 at 13:36.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    По принцип повечето коли имат праг 15 или 25% корекции, над който се запсва грешка.
    Като се гледат живи данни през диагностиката трябва да има Fuel trim short term ( или просто да е кръстено Ламбда адаптация)- краткосрочна адаптация в % (което е добре да се движи около 0% при работа на празен ход) и Fuel trim Long term-Дългосрочна , при настройка на ГИ се счита за нормално Дългосрочната да е в рамките на 3-4% (+или-) , от там на горе или надолу е признак за Не добра настройка.
    Тези 3 - 4% предполагам съответстват на стойности на self adaptive FRA параметъра 1,0 +/- 0,03 - 0,04.

    Т.е - адаптивният параметър е допустимо да се изменя в границите 0,96 - 1,04.

    Основният ми въпрос e дали 0,96 съответства на малко инжекторно време и 1,04 - на голямо, или е обратното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21

    Default

    При до 0.25 в + или - компа може да го компенсира. Иначе веднага светва чекът, ако имаме и дъгосрочните параметри

  7. #22
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Тези 3 - 4% предполагам съответстват на стойности на self adaptive FRA параметъра 1,0 +/- 0,03 - 0,04.

    Т.е - адаптивният параметър е допустимо да се изменя в границите 0,96 - 1,04.

    Основният ми въпрос e дали 0,96 съответства на малко инжекторно време и 1,04 - на голямо, или е обратното.
    би трябвало 0.96 да знач че се опитва да обеднява (това си е коефициент в случая

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    При до 0.25 в + или - компа може да го компенсира. Иначе веднага светва чекът, ако имаме и дъгосрочните параметри
    Така е ,просто някой коли са с 15% други с 25, но колкото и да компенсира компа,ако ти отиде адаптацията(дългосрочната) на -20%, дори да не светне чека , сутринта при студен старт на бенз щее страшно....
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    ресетни си компа, покарай на бенз 10-15км и тогава пробва с настройка чрез графика, да видиш как си чертае двете карти и виж къде ти бяга газовата карта.
    С какъв Фобос си ?

    Точно това смятам да направя първо.

    Уредбата е Фобос - 2


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ето моята карта на сааба.
    https://goo.gl/photos/1HYjPMXotri5qbTR7

    Ако колата е настроена добре зелената и червената карти се застъпват почти идеално
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Ето моята карта на сааба.
    https://goo.gl/photos/1HYjPMXotri5qbTR7

    Ако колата е настроена добре зелената и червената карти се застъпват почти идеално
    Изглежда перфектно

    Това с автоматичната корекция на модела ли си го постигнал или си цъкал и по таблиците?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    това е с автоматична в началот осамо, после е в процес на каране с настройка по таблицата, като аз съм си задал всички позиции на точките и е коригирано няколко пъти едо изпипване напълно (отнело ми е доста време и доста километри).
    Аз лично сега живея в Варна, но съм от Добрич и почти всяка седмица си хода, като това са 50км с всякакъв вид терен и стил на каране и след всяко такова прибиране си проверявах картата,няколко пъти и така до идеалната настройка. Като цяло си изисква нерви и време, затова ми е смешно как майсторите ти правят една настройка на ауто и бегай да играеш и после след 500-1000км ти казват да идеш да бутнат леко и айде бегай пак. То като цяло може и така,стига колата която се прави да нее претенциозна иначе се почва с ходене при майстора всяка седмица, настройки, главоболия и теории как имаш проблем с колата ,а не с газта

    П.С. снимката която прикачих е отпреди 2 седмци някъде,а след това се заиграх още малко като в момента съм си обогатил леко в висоите времена и дългосрочната ми адаптация е на -1.6%, понеже предпочитам да е леко по-нахранена, отколкото да се опитва с корекции да я храни Екуто на колата.
    Last edited by don_pepone; 01-06-2016 at 14:21.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    това е с автоматична в началот осамо, после е в процес на каране с настройка по таблицата, като аз съм си задал всички позиции на точките и е коригирано няколко пъти едо изпипване напълно (отнело ми е доста време и доста километри).
    Аз лично сега живея в Варна, но съм от Добрич и почти всяка седмица си хода, като това са 50км с всякакъв вид терен и стил на каране и след всяко такова прибиране си проверявах картата,няколко пъти и така до идеалната настройка. Като цяло си изисква нерви и време, затова ми е смешно как майсторите ти правят една настройка на ауто и бегай да играеш и после след 500-1000км ти казват да идеш да бутнат леко и айде бегай пак. То като цяло може и така,стига колата която се прави да нее претенциозна иначе се почва с ходене при майстора всяка седмица, настройки, главоболия и теории как имаш проблем с колата ,а не с газта

    П.С. снимката която прикачих е отпреди 2 седмци някъде,а след това се заиграх още малко като в момента съм си обогатил леко в висоите времена и дългосрочната ми адаптация е на -1.6%, понеже предпочитам да е леко по-нахранена, отколкото да се опитва с корекции да я храни Екуто на колата.
    Браво!

    С мисъл и с постоянство - всичко се постига.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Истината е, че никой не обръща внимание на филтри и налягане, а започва да ръчка.
    Ето какви са ми наблюденията и за двете коли.
    Независимо колко добре са настроени и какво съм повдигал или свалял, щом коефициентът е правилно изчислен, то само след 30 до 50 км компа си влиза в някакъв стабилен и що-годе приемлив режим. Хубаво е да я покараш на бензин не само до загряване, а и още 30-50 км, за да се получи добра бензинова карта.
    После на газ и каране около 200-500 км и гарантирано двете графики се припокриват, спада разхода, а еластичността се подобрява.
    Основното са запалителна система, филтри и железария.
    Разбира се е добре да пипваш от време на време, но само ако знаеш какво и как.
    Показаната графика е чудесна. на мене при алфата е по-стръмна, но това може да е от мащаба.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    това е с автоматична в началот осамо, после е в процес на каране с настройка по таблицата, като аз съм си задал всички позиции на точките и е коригирано няколко пъти едо изпипване напълно (отнело ми е доста време и доста километри).
    Аз лично сега живея в Варна, но съм от Добрич и почти всяка седмица си хода, като това са 50км с всякакъв вид терен и стил на каране и след всяко такова прибиране си проверявах картата,няколко пъти и така до идеалната настройка. Като цяло си изисква нерви и време, затова ми е смешно как майсторите ти правят една настройка на ауто и бегай да играеш и после след 500-1000км ти казват да идеш да бутнат леко и айде бегай пак. То като цяло може и така,стига колата която се прави да нее претенциозна иначе се почва с ходене при майстора всяка седмица, настройки, главоболия и теории как имаш проблем с колата ,а не с газта

    П.С. снимката която прикачих е отпреди 2 седмци някъде,а след това се заиграх още малко като в момента съм си обогатил леко в висоите времена и дългосрочната ми адаптация е на -1.6%, понеже предпочитам да е леко по-нахранена, отколкото да се опитва с корекции да я храни Екуто на колата.
    За зимата намали до 1500об. газта с 5% по бедна да е от нормалното

  15. #30
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    аз като един виден педант си имам съвсем отделна цяла настройака за зимата, че цялата карта мърда
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 2 of 28 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •