Page 22 of 28 FirstFirst ... 122021222324 ... LastLast
Results 316 to 330 of 407

Thread: Прецизна Настройка на ГИ ?

  1. #316
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    В случая на колегата е втория вариант.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  2. #317
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Точно.

    Интересна ми е постановката при сегашната ми уредба, при която има само сензор на изходното налягане на изпарителя а мап се ползва само докато се настрои.

    Очевидно в процеса на настройка компютърът регистрира стойности на мап за различни обороти и после се ориентира единствено по оборотите.

    Това ми е странно, защото няма еднозначност между обороти и мап.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #318

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Дебитът на даден флуид (в случая - газ) през даден отвор зависи основно от разликата в налягането преди и след отвора (пад на налягане или диференциално налягане).

    Дам, прав си, по-късно се замислих за това и е така.

    Иначе днес говорих с don_pepone и свърших добра работа по неговите инструкции.

    Разпробих на 2.4мм , нагласих налягането на 1.17 мисля, за да бъдат минималните газови времена 4.20мс и най-после съм доволен от вървежа.
    Коефициентите са около 1.20.

    Предстои да изглаждам картата.

  4. #319
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Тези коефициенти в резултат на автоматичната настройка ли се получиха?

    Размер 2,4 и диференциално 1,1 bar беше постановката и със старата ми рейка (ig1 apache) на 166 цата. Работеше перфектно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #320

    Default

    Автоматичната настройка е пълен майтап. Три пъти я пускам, три напълно различни карти чертае....

    Ръчно нагласих нещата.
    Разпробих на 2.4
    Натъкмих си една карта по инструкциите на Преслав, да има по-големи коефициенти от 2 до 3500 оборота (преди макс. въртящ момент) и по-богато над 5000 да компенсира за износения дебитомер.
    Та така си нагласих картата, че минималните бензинови времена (~3.9мс) умножени по определения коефициент да влизат в спецификациите на рейката (мин 4.2мс).
    И после почнах да въртя "кранчето" на изпарителя докато ламбдата влезе в режим "нагоре-надолу"
    Last edited by dhtj; 20-07-2018 at 23:47.

  6. #321
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не знам дали това с ламбдата е добрият подход. Ти коригираш газовата смес, но бензиновият компютър се стреми да прави същото и не е много ясно, какво се случва.
    Поради това аз предпочитам да изчакам определено време и след това по адаптацията на бензиновия да се ориентирам дали трябва да се бутне газовата смес. Е - процедурата е итеративна и отнема бая повече време, но щом говорим за прецизна настройка....


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #322

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не знам дали това с ламбдата е добрият подход...
    Принципно си прав, но нали и автоматичната настройка пак се прави по ламбда.

    Така че все тая, и аз ще карам сега и ще гледам на къде вървят адаптациите.

    Ти пазиш ли някоя "хубава" карта, която си изпипал, да сравня с моята отношението между коефициентите за определените обороти?

  8. #323
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не знам, как е при теб, но предишния ми Фобос и сегашното ми BRC си правят автоматичната настройка без да се интересуват от ламбда сондата, като газовите времена се смятат по следната формула:



    Днес правих една KIA 2.0 с Фобос и с умряла сонда. Настройката си минава като по учебник
    Last edited by ecotronic; 21-07-2018 at 18:08.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #324
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Точно.

    Интересна ми е постановката при сегашната ми уредба, при която има само сензор на изходното налягане на изпарителя а мап се ползва само докато се настрои.

    Очевидно в процеса на настройка компютърът регистрира стойности на мап за различни обороти и после се ориентира единствено по оборотите.

    Това ми е странно, защото няма еднозначност между обороти и мап.
    явно компа ти на тва БРЦ е доста от ранните версии на секуент 24 (вероятно на него пише MY07 или 0, затова иска закачане на външен мап докато се настройва, което за мен е тъпо малко, но както и да е . Явно от БРЦ са успели да го докарат до работещ алгоритъм след разкачането на МАПа....

    Дани , тва с въртенето на винта за налягане докато ламбдата почне да чертае добра синусоида нее правилно като подход наистина. трябва като си направил настройка в различните режими с даденото налягане , да донастройш чрез коефициентите в таблицата празния ход докато ламбдата започне да чертае адекватно.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #325
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ето "добра" карта с дюзи ig1 с Фобос:



    и такава с baracuda:



    И в двата варианта адаптацията на бензиновия компютър е по-добра от тази на бензин.


    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    явно компа ти на тва БРЦ е доста от ранните версии на секуент 24 (вероятно на него пише MY07 или 0, затова иска закачане на външен мап докато се настройва, което за мен е тъпо малко, но както и да е . Явно от БРЦ са успели да го докарат до работещ алгоритъм след разкачането на МАПа....
    Възнамерявам да му вържа постоянен мап или диференциален сензор, че и на мен тази постановка не ми вдъхва вяра

    На първо време ще му вържа ламбдата и обд връзката.

    Изобщо ми изглежда, като да е добра уредба, но леко "претупана" при инсталацията. Не че е извършен лошо монтажа и не че не работи добре.
    Last edited by ecotronic; 21-07-2018 at 19:38.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #326

    Default

    От лятото не се бях занимавал с газовата.
    Доста километри врътнах, не съм имал никакви проблеми. Върви добре, гори добре, всичко шест.

    Но онзи ден ми подариха едни кабели за диагностика и викам да ги пробвам... и видях че имам 2 грешки и адаптивните параметри са избягали надалече.



    Дали от студеното време, дали е нещо от филтрите, не знам?
    Как ще ме посъветвате да процедирам?
    Да пипам ли нещо по картата, да вдигна ли лекичко налягането на изпарителя или да пробвам да сменя филтрите, въпреки че ги смених скоро (големия смених, малкия продухах с компресора, щото не можах да намеря същия)...?

    И един страничен въпрос - трябва ли да имам оказан minimum gas time? Защото досега бях въвел 4.00 , с цел да пазя рейката, да не я вкарвам в режими извън спецификациите и, но ме съмнява че може заради това да усещам едно по-рязко влизане и излизане в ппх и затова сега го изключих.
    Какво мислите?

  12. #327
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Обедняла е сместа. Аз бих започнал с филтрите и по-точно този за течната фаза. Случвало ми се е, нов филтър да се сговняса от 1 зареждане.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #328

    Default

    А за minimum gas time какво мислиш?
    Да го въвеждам ли за да пазя бобинките, или да оставя без него, за да докарам по точни смеси?

    При вход и изход от ппх за момент наблюдавам времена от около 2мс.

  14. #329
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    На дюзите и бобинките нищо няма да им стане от кратковременни импулси, друг е въпросът дали ще могат да ги отработят.
    Щом забелязваш продължителност от 2 ms на моменти, по-добре махни ограничението, особено, ако забелязваш по-адекватно поведение без него.

    На твоята уредба няма ли възможност да се конфигурира стратегия за изход от ППХ?
    При Фобос-а може, обикновено се задава обогатяване с % за определен брой инжекторни цикли.

    Last edited by ecotronic; 20-01-2019 at 18:14.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #330
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    А за minimum gas time какво мислиш?
    Да го въвеждам ли за да пазя бобинките, или да оставя без него, за да докарам по точни смеси?

    При вход и изход от ппх за момент наблюдавам времена от около 2мс.
    Минималните ги свали на 2.2-2.3мс , понеже под това повечето рейки и да искат немогат да се отворят исамо задавят колата Иначе гледай презният ти ход да нее с по малки от 3,7- 3,8мс (газови времена)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 22 of 28 FirstFirst ... 122021222324 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •