Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Смяна на моторно масло по моточасове.

  1. #1

    Default Смяна на моторно масло по моточасове.

    В книжката нищо не пише по въпроса.Някой съобразява ли се с навъртяните часове?
    Като се има предвид задръстванията,зимата подгряването и лятото изчакването да охлади малко климатика.
    Нещо ми се върти 60 моточаса...но никога не съм се занимавал да следя времето...пък като сваля акумулатора,часовника се занулява...и все трябва да записвам,а пък забравям
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз не се съобразявам с това. Сменям го на 10К и толкоз.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Това е по скоро за друг тип МПС.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4

    Default

    В моточасове се измерва времето на работа на мотора на комбайни, булдозери, багери, кранове и друга подобна техника, чиято основна функция не е да превозва хора и товари. В кабината на такава машина има специален моточасовник, който брои моточасовете при запален двигател.
    Former Alfa owner.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Това е по скоро за друг тип МПС.
    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    В моточасове се измерва времето на работа на мотора на комбайни, булдозери, багери, кранове и друга подобна техника, чиято основна функция не е да превозва хора и товари. В кабината на такава машина има специален моточасовник, който брои моточасовете при запален двигател.
    Така е,това е ясно на всички...
    Но все пак...ако,бъхташ всеки ден в 20-30минутни задръствания и го преобразуваш в километри..
    На мен ми е ясно,че затова хората (както и аз)си сменят маслото на 8-9к. от съображение за сигурност,но все пак.....
    По-скоро ще е интересно,ако някой го прави...да разберем каква е неговата гледна точка....или няма чак такива ненормалници.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6

    Default

    В продължение на 100 000 км сменям маслото през 15- 20 000. Не е толкова важно, ще направиш малко повече от смяна до смяна.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    Просто го следи по пръчката как е на цвят и пипане.
    Даже имаше един руски тест с капка върху хартия, по това как се разлива и колко попива се разбира колко е чисто и колко нагари и мизерии има в него.
    Ще го потърся ако имам време.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Така е,това е ясно на всички...
    Но все пак...ако,бъхташ всеки ден в 20-30минутни задръствания и го преобразуваш в километри..
    На мен ми е ясно,че затова хората (както и аз)си сменят маслото на 8-9к. от съображение за сигурност,но все пак.....
    По-скоро ще е интересно,ако някой го прави...да разберем каква е неговата гледна точка....или няма чак такива ненормалници.
    За сметка на това, при градското каране преобладава празният ход, не-много високи обороти и като цяло ненатоварен режим на мотора. Или казано иначе - 10К изминати с висока скорост "износва" маслото в по-голяма степен отколкото равностойното им време при градско шофиране.

    Накратко - сменяй на даден пробег и няма да сбъркаш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    http://caralyze.bg/articles/zashto-t...radski-uslovia

    И аз съм на това мнение...но,тия тук не мислят баш така.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Просто го следи по пръчката как е на цвят и пипане.
    Даже имаше един руски тест с капка върху хартия, по това как се разлива и колко попива се разбира колко е чисто и колко нагари и мизерии има в него.
    Ще го потърся ако имам време.
    http://audibg.com/forum/index.php?/t...2%D0%B8%D1%8F/
    http://www.oil-club.ru/forum/topic/5...esty-obschaya/

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    http://caralyze.bg/articles/zashto-t...radski-uslovia

    И аз съм на това мнение...но,тия тук не мислят баш така.
    Човече, и във Финландско ли са яки задръствания?
    Former Alfa owner.

  12. #12

    Default

    Тези тестове с хартия са от времето, когато прадядо ми си е карал Форда модел Т.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13

    Default

    Със сигурност дават по-точна представа отколкото някакви гадаения по километри...
    Разликата в работата на мотора между 10 000км изминати на пета или на втора предавка, знаете ли колко е? Повече от двойна.

  14. #14
    Запален алфист Strahil's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    33
    Posts
    154

    Default

    Маслото по принцип се износва най-много при прехода студено към топло. Но се гледа и по брой паления. Изчислено е, че за около 10к(при примерно 10w40) е необходима смяна. Чел съм го и затова го казвам. Може и да има хора, които няма да са съгласни.
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD 150ps+gt2256v hybrid

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Strahil View Post
    Маслото по принцип се износва най-много при прехода студено към топло. Но се гледа и по брой паления. Изчислено е, че за около 10к(при примерно 10w40) е необходима смяна. Чел съм го и затова го казвам. Може и да има хора, които няма да са съгласни.
    Аз например не съм съгласен. Маслото се скапва от работата, особено при работа на високи обороти. Двигателят се износва при преход от студено към топло и точно затова е първата цифра на маслото - за да ни покаже може ли да пази при студено

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •