Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 123

Thread: Алфа 147 1.9JTD - нов купувач , въпроси

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default Алфа 147 1.9JTD - нов купувач , въпроси

    Здравейте !
    Нов шофьор съм и съм се спрял на алфа 147 за първа кола. Цената , визията ,разходът и мощността са основните причини.
    Въпросът ми е какви са основните проблеми като поддръжка на този модел? Двигателят е 1.9JTD , годината е 2001. Линк към обява на избран автомобил
    Всичко по модела звучи страхотно за моята употреба, говорил съм с продавача и ми сподели, че по окачването са сменени носачи, но все още се чува леко тракане отпред, без установен източник.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Много добре изглежда возилото за годинките си но относно тракането и това че не познаваш модела мога да те посъветвам да вземеш запознат колега или да закараш колата в сервиз преди покупка ...

  3. #3
    Former Alfa owner.

  4. #4
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    И аз да се включа като нов собственик на кола на същата платформа (Alfa GT). Имай предвид че може да ти се наложи да дадеш малко повече пари за обслужване на колата според състоянието на колата. Та дори да е в добро такова, пак има разни консумативи котио като се насъберат заедно със стандартните масла и ангренажен комплект с водна помопа си става сума.

    На мен пълно обслужване + термостат, 2 горни носача, разни други дреболии + махане на вихрови клапи (колата която си избрал няма такива май) и ЕГР ми стъпи на 4 цифрена сума. Но мен ме бяха предопредили за тая възможност и бях купил колата имайки я в предвид.

    Не се опитвам да те разубеждавам от модела, просто кола 2ра ръка предполага че ще има нещо или няколко неща за подмяна и стягане и като се насъбере всичко може да станат малко повече $$$.

    Поздрави и скоро да се похвалиш. Ето я и моята тема дето бях разпитвал в подготовка за покупка.

  5. #5
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Опитът ми показва,че почти винаги най-евтините домати,не са чак толкова калпави,колкото най-евтините машини(вкл.автомобили).
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Исканата цена за ниска ли я смятате? Повечето вървят в този ценови диапазон, ако са на тези километри. При закупуване ще отидат всичко събрано до следващата заплата. Може би отлагане на покупката ще е по-добре? Не знам, наистина ми харесва този модел , има всички екстри , които искам , и мощността е страхотна. Има визия , всичко...

  7. #7

    Default

    Като ти харесва си я купи. Или не си свикнал да взимаш сам решения и чакаш някой да ти казва какво да правиш?
    Взимай сам решения и си носи сам отговорност за тях. закарай я в някой сервиз да я погледнат щом ти харесва.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8

    Default

    .....
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Русе
    Posts
    43

    Default

    Иди я виж най-добре, но не се спускай веднага да я купуваш, ако ти хареса колко бяга - т.е. недей прави като мен. Със сигурност колата не е на 185к км, моята е "на" 133к и да ти кажа въобще не изглежда така отвътре - като нова е. Виж коланите колко са протрити, провери шофьорския и ако не се прибира лесно е още по-ясно, че не е на тия км според мен. Ако това не те бърка - интериора, че е леко износен иди и я провери. Провери все пак и турбината, нищо че е ревизирана и че уж, има някакви тестове от преди 2години и нагоре... Вземи си някой да я закачи на диагностика, провери си турбината на какво налягане е, макар че, предполагам за тия коне е в нормите. Най-малкото може да я вземеш на 2500, щом потраква нещо от пред и не е обслужвана т.е. не са сменени ролки и ангренаж скоро (поне знаеш, че не те лъже де).


    Ето едно клипче и серия от клипчета с всичко обяснено, кое да гледаш. Скорошни са и ми харесаха https://www.youtube.com/playlist?lis...yaEOxaYy03j7QS

    Огледай дали всичко си работи, темпомат, автопилот или там както му викат, задна чистачка, пръскалката й, виж за удар отзад край резервната гума. Абе иди я огледай, цената не е висока.
    Last edited by GaTio; 02-06-2016 at 03:41.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    62

    Default

    Точно тези клипове съм ги изгледал и съм наясно с всичко това и ще бъде проверено. Той даже е направил един списък за нас , който съм принтирал, и ще разглеждам колата стъпка по стъпка по него. Писах точно , за да се запозная със ситуацията относно модела и какво да гледам, уговорил съм се с човека да се срещнем веднага щом дойде във Варна. Исках да съм предварително подготвен , доколкото е възможно. Тестовете са откогато момчета е направил тунинга, но със сигурност ще я заведа на сервиз. По телефона ми направи много добро впечатление, каза си всичко , разход, какво не е наред ...
    Изборът ми е между този модел и Сивик 6та 1.5 (114hp) , но алфата без съмнение печели на пръв поглед.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by tishobg View Post
    Исканата цена за ниска ли я смятате? Повечето вървят в този ценови диапазон, ако са на тези километри. При закупуване ще отидат всичко събрано до следващата заплата. Може би отлагане на покупката ще е по-добре? Не знам, наистина ми харесва този модел , има всички екстри , които искам , и мощността е страхотна. Има визия , всичко...
    Купувай, няма да сбъркаш, важното е да имаш едни 1500-2000 лв. настрана за непредвидени ремонти, като смяна на съединител, рециклиране или смяна на алтернатор, смяна на компресор на климатроник, ремонт или смяна на турбина, нов акОмОлатор и т.н, както и пари за нови гуми (евентуално). В парите настрана не включвам първоначалното обслужване (ремъци, ролки, масла, филтри, водна помпа), както и ремонти по окачването. Важното е двигателя и скоростната кутия да са ок, както и купето да не е ръждясало и да не е блъскано. Основната грешка, която правят повечето Алфисти е, че след като купят колата и нещо се счупи нямат пари да го поправят и се започва с комбинациите и пермутациите. Затова към тези 2800 лв. за колата прибави и още около 250 лв. за еко такса, около 45 лв. за регистрация, около 200 лв. за Гражданска отговорност и едни най-малко 1500 лв. за непредвидени разходи.
    Former Alfa owner.

  12. #12
    Refuse to lose Zaxx's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    36
    Posts
    118

    Default

    При мен хвръкнаха едни 800лв за регистрация и непредвидени разходи, като не съм плащал за труд и не съм правил окачване(което правих преди месец )
    "Алфа Ромео е като Анджелина Джоли - всички сме чували, че е луда и яде лепило, но никой няма да й откаже, нали?"
    Аlfa Romeo 156 1.6TS 2000г / 147 1.9JTDm 2006г

  13. #13

    Default

    Купувай, няма да сбъркаш, важното е да имаш едни 1500-2000 лв. настрана за непредвидени ремонти, като смяна на съединител, рециклиране или смяна на алтернатор, смяна на компресор на климатроник, ремонт или смяна на турбина, нов акОмОлатор и т.н, както и пари за нови гуми (евентуално). В парите настрана не включвам първоначалното обслужване (ремъци, ролки, масла, филтри, водна помпа), както и ремонти по окачването. Важното е двигателя и скоростната кутия да са ок, както и купето да не е ръждясало и да не е блъскано. Основната грешка, която правят повечето Алфисти е, че след като купят колата и нещо се счупи нямат пари да го поправят и се започва с комбинациите и пермутациите. Затова към тези 2800 лв. за колата прибави и още около 250 лв. за еко такса, около 45 лв. за регистрация, около 200 лв. за Гражданска отговорност и едни най-малко 1500 лв. за непредвидени разходи.
    на един колега му написах пост като твоя и ме охулиха отвсякъде.А сме прави и двамата

  14. #14

    Default

    За съжаление липсата на финансиране е в основата на абсолютно всички проблеми.
    Former Alfa owner.

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Русе
    Posts
    43

    Default

    Компресора, предполагам, може да се провери, дали работи като хората? Алтернатора също се проверява с една диагностика.

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •