Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с Фиат Стило.

  1. #1

    Default Проблем с Фиат Стило.

    Здравейте,
    Имам Фиат Стило 1.9 JTD Мултивагон.
    Колата има проблем с това, че когато е на място, волана се тресе, тресенето е малко, но е дразнещо. Когато колата се движи, дори леко, независимо на скорост или по инерция, тресенето изчезва.
    Другия признак на проблем е това, че лоста, при включване на скорост, и пускане на съединителя се връща към средата с може би половин см. Отделно при движение като се хване лоста се усеща как все едно вътре в самия лост има леко почукване - все едно метална тръба се удря отвътре на топката на скоростния лост.
    Положението е така от около година и не се влошава.
    Когато е топло времето също тресенето е по-силно, когато е студено е по-слабо, много странно.


    Ходих при един, който каза, че проблема е с тампона под акумулатора, който бил проблемен на тия коли. Смених го, но стана по-зле, затова си върнах стария.

    Какво може да е, аз си мисля за някакъв тампон на скоростната кутия или нещо от сорта...

    Ще се радвам и ако ми препоръчате майстор в Пловдив, който е точен, че ми писна от пишман майстори.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by ogun View Post
    Здравейте,
    Имам Фиат Стило 1.9 JTD Мултивагон.
    Колата има проблем с това, че когато е на място, волана се тресе, тресенето е малко, но е дразнещо. Когато колата се движи, дори леко, независимо на скорост или по инерция, тресенето изчезва.
    Другия признак на проблем е това, че лоста, при включване на скорост, и пускане на съединителя се връща към средата с може би половин см. Отделно при движение като се хване лоста се усеща как все едно вътре в самия лост има леко почукване - все едно метална тръба се удря отвътре на топката на скоростния лост.
    Положението е така от около година и не се влошава.
    Когато е топло времето също тресенето е по-силно, когато е студено е по-слабо, много странно.


    Ходих при един, който каза, че проблема е с тампона под акумулатора, който бил проблемен на тия коли. Смених го, но стана по-зле, затова си върнах стария.

    Какво може да е, аз си мисля за някакъв тампон на скоростната кутия или нещо от сорта...

    Ще се радвам и ако ми препоръчате майстор в Пловдив, който е точен, че ми писна от пишман майстори.
    Тампони на двигател за смяна само с ОРГИНАЛНИ, всичките. Скъпи са, трудно се намират, но това ти е оправията
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3

    Default

    Еми този който смених, беше 160лв. Даже майстора държеше да е точно той и той да го поръча щото само такива сменял и винаги се оправял проблема с тресенето. Е не стана баш така...

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ogun View Post
    Еми този който смених, беше 160лв. Даже майстора държеше да е точно той и той да го поръча щото само такива сменял и винаги се оправял проблема с тресенето. Е не стана баш така...
    Марка ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5

    Default

    Не мога да кажа марка.
    Мога да кажа, кой го смени и по съвети във фиатския форум при смяната точно с този. Струва 160лв.
    Смених го при Георги в Смирненски, до Ескада. По неговите думи той бил сменил над 100 такива тампона на Фиат Стило и винаги проблема се решавал, но при мен не стана.
    Далеч съм от мисълта, че можете само по описание коректно да помогнете, все пак не сте гадатели, по-скоро искам да ме насочите към изпитан човек, сервиз, който да я погледне и да окаже помощ.
    От въпросния Георги съм много недоволен, виждам, че при него много Алфи се ремонтират...

  6. #6

    Default

    Тресенето може да е и от маховик. Но всеки истински майстор като залегне под колата може да види състоянието на тампоните до определено ниво

  7. #7

    Default

    Карах колата при един майстор. Свали ми двата тампона които са при скоростната кутия. Бяха почти скъсани. Сложи нови и няма промяна.

    Според него си е нормално щото все пак е дизел колата...

    Явно ще се кара така...

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    May 2015
    Location
    София
    Posts
    1

    Default

    И при мен беше така 1.9 стило. Тресеше като трактор. Ходих при Бобо. Смени ми тампон на скорости и колата стана като бензинова все едно.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •